Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kinti kutya néhány...

10 hónapos kinti kutya néhány napja következetesen a betonon végzi a dolgát. Lehet különösebb oka?

Figyelt kérdés

Pulink két hónaposan került hozzánk. Sosem volt benti kutya, ezért azt nem tudtuk mindig figyelni és befolyásolni, hogy hol végzi a dolgát, de az első naptól kezdve mindig kizárólag a fűben intézte. Mi a termést egy helyre hordtuk, de ezidáig nem értük el vele, hogy ő is kb. ugyanott tegye. Soha meg nem szidtuk érte, elfogadtuk, hogy ez van, de van két kisgyerekünk, akikkel időjárástól függetlenül minden nap sokat vagyunk kint, focizunk, fogócskázunk, természetesen minden nap játszunk a kutyával is, és bármennyire igyekszünk összeszedni a kutyagumit, nagyon gyakran van "baleset", amit azért egyre nehezebben sikerül mosolyogva letakarítani a cipőről, gyerekek ruhájáról:(


A kert egésze füves, kizárólag a bejárati kaputól a ház bejáratáig vezet egy keskeny betonjárda. Ezen a héten minden áldott nap oda intézte kutyusunk a nagydolgát, nem értjük, miért.


Tapasztaltabbak segítségét kérem, mi lehet az oka a hirtelen változásnak, és külön megköszönöm, ha kapok ötleteket arra, hogy egy helyre szoktassuk a kutyánkat.


2018. jan. 11. 12:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha az állatorvos szerint nincs túletetve, akkor NE csökkentsd az adagot - viszont álljatok át más etetésre.

Pl. próbáljátok ki a BARF-ot! Mindenki azt mondja, hogy sokkal kevesebb székletet produkál a kutya! (Én idő- és energiahiány miatt nem álltam rá.)

2018. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekünk nagytestű kutyánk van és kis kora óta a 4 adag meg van per nap. Jól néz ki a kutya, az előírtnál többet kap mert nagyon mozgékony, ha nem ennyit kapna akkor lefogyna. Viszem minden nap sétálni, és akkor is szokott, szóval sosem értettem hogy hogy lehet az, hogy másnak egy nap csak 2X produkál a blökije. Gondolkodtam a táp váltáson, de végre ezt bírja a gyomra , félek kipróbálni mást.
2018. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tápot kap?

4-5 adag szerintem rengeteg. Akkor szoktak sokat és sokszor pottyantani, ha nem tudják optimálisan megemészteni az adott eledelt, mert az túl nagy mennyiségű ballasztot (gabona, rizs, krumpli..) tartalmaz, ami nem hasznosul.

Tényleg váltsatok más márkára, valami nem oké az etetésével.

Minden alkalommal nagy, teljes kupacot rak?

Hogy ne a betonra végezze...hát nem is tudom. Leszidás, ha rajta kapjátok persze. Valahogyan esetleg "kényelmetlenné" kellene számára tenni a placcot.

Egyébként szerintem esélyes, hogy ez egyfajta jelölgetés a részéről. A ragadozók gyakran csinálják magas vagy jól látható helyre, ekképp villogtatva hierarchiaibeli fölényüket.

Egyéb viselkedésváltozás nem történt? Nem próbálkozik be mostanában?

Talán kicsit le kellene rendezni vele a falkasorrendet. Elvégre most ivarérik, és épp kamaszodik is, ilyenkor picit megnő az egójuk. Ivartalanítást fontoljátok meg.

2018. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló, neked különösen köszönöm a meglátásaidat, rendkívül hasznosak!
2018. jan. 11. 20:25
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

Az én kutyámnál akkor történt ez, mikor gerincsérve volt. Nem tudta tartani a székletét, és ott jött rá, ahol. Vagyis a betonon.

Pedig azelőtt rendesen a kertbe végezte mindig.

Szerintem vizsgáltassátok ki, nehogy a tiéteknek is ilyesmi baja legyen.

2018. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!