Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kinti kutya néhány...

10 hónapos kinti kutya néhány napja következetesen a betonon végzi a dolgát. Lehet különösebb oka?

Figyelt kérdés

Pulink két hónaposan került hozzánk. Sosem volt benti kutya, ezért azt nem tudtuk mindig figyelni és befolyásolni, hogy hol végzi a dolgát, de az első naptól kezdve mindig kizárólag a fűben intézte. Mi a termést egy helyre hordtuk, de ezidáig nem értük el vele, hogy ő is kb. ugyanott tegye. Soha meg nem szidtuk érte, elfogadtuk, hogy ez van, de van két kisgyerekünk, akikkel időjárástól függetlenül minden nap sokat vagyunk kint, focizunk, fogócskázunk, természetesen minden nap játszunk a kutyával is, és bármennyire igyekszünk összeszedni a kutyagumit, nagyon gyakran van "baleset", amit azért egyre nehezebben sikerül mosolyogva letakarítani a cipőről, gyerekek ruhájáról:(


A kert egésze füves, kizárólag a bejárati kaputól a ház bejáratáig vezet egy keskeny betonjárda. Ezen a héten minden áldott nap oda intézte kutyusunk a nagydolgát, nem értjük, miért.


Tapasztaltabbak segítségét kérem, mi lehet az oka a hirtelen változásnak, és külön megköszönöm, ha kapok ötleteket arra, hogy egy helyre szoktassuk a kutyánkat.


2018. jan. 11. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Mivel a kertbe végzi a dolgát, egyértelmű, hogy nem jártok el vele sétálni, amit egy terelő kutyánál napi 2x kellene legalább megtenni. És természetesen ott is össze kell szedni a produktumot, nem csak ti nem szerettek kutyakakába lépni.


Tehát a tanácsom: vigyétek naponta 2-3x sétálni a kutyát és nem lesz tele a kert aknákkal.

2018. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Naponta egyszer visszük el sétálni és minden nap, még esőben is kint vagyunk vele a 3000 nm-es kertben legalább két órát a gyerekekkel együtt, nagyon alaposan meg van mozgatva, jólnevelt, okos kutya egyébként.


Séta közben van, hogy produkál, van, hogy nem. Azt nem kell hangsúlyozni, hogy az utcán, futtatón is össze kell szedni a kutyagumit, ez alap.

2018. jan. 11. 13:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Itt falun minden kutya a kertbe is végzi a dolgát, azok is, akiket visznek sétálni. A lakásban tartott kutyáknál természetes, hogy csak kint intézik, és kert híján az utcán és futtatón, de egy ekkora kertre, mint a miénk, nem tekint úgy, mint tilos helyre. De nagyon sokaktól hallottam, hogy a kutya saját maga választott egy helyet, és nagyjából ugyanoda csinálja mindig.
2018. jan. 11. 13:13
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

"bármennyire igyekszünk összeszedni a kutyagumit, nagyon gyakran van "baleset"" - akkor mégsem igyekeztek eléggé. Én most télen, hogy gyakorlatilag egyáltalán nem járok ki, 2-3 naponta szedem össze a "terméket", de nyáron, amikor kijártam, minden reggel azzal kezdtem - sosem szoktam semmibe belelépni.


Ettől függetlenül igaz, hogy sétáltatni kellene (min. háromszor hetente), persze, akkor is össze kell szedni, az nem megoldás, hogy a parkba, rosszabb esetben más háza elég sz*ratod.


Hogy mi ennek az oka, azt sajnos nem tudom, először a mienk is csak a fűbe pottyantotta, aztán megjelent nálunk is a betonon is, most meg nagyrészt a fűre, kisebb részben a betonra megy. De mivel én rendszeresen takarítom, nálam nem okoz problémát.

2018. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, az én kutyám mindig a napi séta alatt intézi, pedig nem "idomítottam" rá, sőt, jobban örülnék, ha a kertben intézné, mert én jobb szeretném akkor összeszedni, ha már egy kicsit megszikkadt, és nem frissen:(

Pár napig figyelni kellene, amikor csak lehet, és ha nekikészülődik a betonon, akkor rászólni. Erre is érvényes, hogy utólag büntetni felesleges.

2018. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy ő többször produkál, mint más kutya. Reggel 6-kor megy el itthonról a férjem, ő összeszedi, amit félig sötétben meglát. Mikor én fél nyolckor indulok a gyerekekkel oviba, mindig találok megint egy adagot. Amikor férjem háromkor megérkezik, ő is összeszedi, amit megint talál (mindig van!).


NÉgy és hat óra között szoktunk délután kint lenni a gyerekekkel, a kutya közben is produkál, összeszedjük, ha észrevesszük, de sötétedés után a terasz lámpa fényénél tényleg nem sikerül mindig mindent. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy az előszobában vesszük észre, hogy olyan lett a cipő.


Kétszer kap enni a kutya, és az állatorvos szerint tökéletes az alkata, kondija.

2018. jan. 11. 13:20
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az kimaradt, hogy a kétszeri etetés két kis adag. A legelső Royal Canin tápjához kaptunk egy kisméretű fémtálat, azt nem kapja tele egyik étkezésnél sem.


Lehet, hogy mégis az a gond, hogy sokat kap enni? Az alkata és a rengeteg mozgás miatt nem gondoltuk, de lehet, hogy ezért produkál ennyivel többet, mint másé.

2018. jan. 11. 13:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor viszont más a gond, 10 hónaposan már nem kellene napi 4-5 (kb. ennyi darab lehet?) adagot termelnie.
2018. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Elég sokat kakál.

Vagy többet kap a kelleténél. Vagy túl erős a táp neki, amit most kap. Vagy még megfejelitek a tápot egy kis ezzel-azzal.

2018. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, legalább 4-5 kaka van naponta. Akkor tápot fogunk váltani vagy csökkenteni, egyeztetünk az állatorvossal is. Egyébként van olyan, hogy kap mást a tápon kívül, de akkor nem kap tápot, tehát nem megfejeljük, hanem kiváltjuk aznap. Libákat tartunk, a libasült csontját nem odaadni neki véteknek éreznénk. Ilyesmit szokott kapni, tehát nem tésztát, kenyeret, a csont meg inkább megfogni szokta (de ez is inkább állagban, mint mennyiségben mutatkozik meg).


HM, azt hiszem, sikerült a napi hány kaka van, és milyen állagú kismamás eszmecserék atmoszféráját megteremtenem itt:)):)


Egyébként már azon nevettünk, hogy ha kint vagyunk vele a kertben, főleg akkor, amikor épp szedjük össze, vagy játék közben MINDIG produkál. Mintha azt hinné, hogy ha mi mindig összeszedjük, akkor az nekünk valami nagyon becses dolog, és ad még. Tudom, hogy ostobaság, de tényleg így csinálja, tök büszkén, nekünk, mint a macska a kiterített egeret.


Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!

2018. jan. 11. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!