KULLANCS volt a német juhász kutyusomban, még csak 3 hónapos! Most hívjam a dokit? Vagy várjak a tünetekre? és meddig kell a tüneteket figyelni? és kB mennyi ez az oltás?
mifelénk 4000ft mondtak, végül is ez nem annyira sok, csak várjak a tünetekre v oltassam be rögtön, mert végül is ha nem volt a kullancs fertőzött akkor felesleges beoltani?Kiszedtük belőle, de a feje úgy látszik benne maradt. Itt a gyakori kérdésekben olvastam h nem baj ha benne maradt, csak akkor ha a kullancs fertőzött!
Mielőtt bárki szapulna, hogy miért mi szedtük ki, akkor elmondom h azért mert már hítuk az orvost, hogy jöjjön és vegye ki belőle, de egész nap ki van kapcsolva
Először is vegyél patikában kullancs kiszedő kanalat. Nem drága.
A fejét azért próbáljátok kipiszkálni, de ha bent marad, az sem baj.Betadinnal lehet lekenni. A kullancs teste pici volt, vagy már szívott magába vért?
Figyelni kell a kicsit legalább két hétig. Ha nem eszik, kedvetlen, vagy bármi jele lenne, hogy nincs jól, doki. Ha viszitek oltásra, meg kell említeni a dokinak, hogy volt benne kullancs.
ne pánikolj... nézd a kutyát, ha megváltozik a viselkedése, levert, nem játszik, véres a vizelet, akkor dokihoz
amúgy a kullancsfajok nagyobbik része nem fertőzéshordozó + amik fertőzhetnek, azok közül sem mindegyik fertőz + ha hamar kiszedtétek, akkor nem tudott még a fertőző se fertőzni ;)
a feje majd kilökődik, az nem fertőz ;) És kérdezz ráa a dokinál, milyen kullancs elleni szert kaphat a kutyus
A betadin mindenre jó!!! Fertőtlenít legfőképpen.
Emberre, állatra remek dolog, bármilyen sérülés keletkezik. Rá lehet tenni sebre közvetlen is.
találtam:
A kullancstalanítása színes folklórjának egyik kedvelt eleme a parazita megfojtása olajjal, krémmel, zsírral. Pedig ezek a módszerek inkább veszélyesek, mint célravezetők, hiszen öklendezésre késztetik az állatot, s mivel például a Lyme-kór okozója a kullancs gyomrában tanyázik, ezzel siettethetjük a fertőzést.
A bőrbe fúródott kullancs eltávolítására csak néhány óra áll rendelkezésre. Tudni kell, hogy a csípés utáni első órában az állat csak szív, ilyenkor elenyésző a fertőzésveszély. A kockázat azonban négy-hat óra után ugrásszerűen megnő, mert az állat középbelébe kerülő vérben a kórokozók néhány óra alatt fölszaporodnak, már a nyála is fertôzôtté válik, s ekkorra a kullancs már közvetlen kapcsolatban áll az áldozat érrendszerével.
A parazita kiszedésének helyes módszere, ha a fejéhez - azaz a bőrünkhöz – legközelebb fogjuk meg csipesszel és egyenletes, lassú mozgással, enyhe csavarással kihúzzuk. Vigyázzunk, ne nyomjuk meg a potrohát, mert abból kiszabadulhatnak a baktériumok. Semmilyen következménye nincsen annak, ha a kullancs feje a bőrben marad, mert abban nincsenek kórokozók, s a kitin, a szálkához hasonlóan, akár magától is kilökődik egy-két nap után. A kullancscsípés idejét jegyezzük fel, s a következő hetekben figyeljük a helyét. Ha bármilyen elváltozást vagy tünetet észlelünk, azonnal forduljunk orvoshoz.
Ne FRONTLINE-t !!
Ma már sajnos kevésbé hatásos kullancsra.Nekem is nj-m van, volt. Jártunk sokféle helyen, főleg a nyom miatt. Ki kell próbálnod a kutyádon, melyik fajta csepp, nyakörv jó neki. Én ,bizony évek óta nyakörv, csepp és tavasszal, ősszel minden terepre menéskor fújást használok.A spriccni lehet akármi, ami távol tartja a dögöket.
Lehet, túlvédekezek, de a mostani kutyám még megúszta. Sajnos, az előzők voltak Babéziásak, mert csak egyféle védekezés volt rajtuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!