Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KULLANCS volt a német juhász...

KULLANCS volt a német juhász kutyusomban, még csak 3 hónapos! Most hívjam a dokit? Vagy várjak a tünetekre? és meddig kell a tüneteket figyelni? és kB mennyi ez az oltás?

Figyelt kérdés

mifelénk 4000ft mondtak, végül is ez nem annyira sok, csak várjak a tünetekre v oltassam be rögtön, mert végül is ha nem volt a kullancs fertőzött akkor felesleges beoltani?Kiszedtük belőle, de a feje úgy látszik benne maradt. Itt a gyakori kérdésekben olvastam h nem baj ha benne maradt, csak akkor ha a kullancs fertőzött!


Mielőtt bárki szapulna, hogy miért mi szedtük ki, akkor elmondom h azért mert már hítuk az orvost, hogy jöjjön és vegye ki belőle, de egész nap ki van kapcsolva


2010. máj. 27. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is vegyél patikában kullancs kiszedő kanalat. Nem drága.

A fejét azért próbáljátok kipiszkálni, de ha bent marad, az sem baj.Betadinnal lehet lekenni. A kullancs teste pici volt, vagy már szívott magába vért?

Figyelni kell a kicsit legalább két hétig. Ha nem eszik, kedvetlen, vagy bármi jele lenne, hogy nincs jól, doki. Ha viszitek oltásra, meg kell említeni a dokinak, hogy volt benne kullancs.

2010. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ne pánikolj... nézd a kutyát, ha megváltozik a viselkedése, levert, nem játszik, véres a vizelet, akkor dokihoz


amúgy a kullancsfajok nagyobbik része nem fertőzéshordozó + amik fertőzhetnek, azok közül sem mindegyik fertőz + ha hamar kiszedtétek, akkor nem tudott még a fertőző se fertőzni ;)


a feje majd kilökődik, az nem fertőz ;) És kérdezz ráa a dokinál, milyen kullancs elleni szert kaphat a kutyus

2010. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
már kiszedtük, de minél hamarabb veszek azért egy kullancskanalat! a BETADINE mire jó?
2010. máj. 27. 13:15
 4/14 A kérdező kommentje:
egy picit azért már szívott a kullancs, de sztem tegnap este óta lehet benne
2010. máj. 27. 13:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A betadin mindenre jó!!! Fertőtlenít legfőképpen.

Emberre, állatra remek dolog, bármilyen sérülés keletkezik. Rá lehet tenni sebre közvetlen is.



találtam:


A kullancstalanítása színes folklórjának egyik kedvelt eleme a parazita megfojtása olajjal, krémmel, zsírral. Pedig ezek a módszerek inkább veszélyesek, mint célravezetők, hiszen öklendezésre késztetik az állatot, s mivel például a Lyme-kór okozója a kullancs gyomrában tanyázik, ezzel siettethetjük a fertőzést.

A bőrbe fúródott kullancs eltávolítására csak néhány óra áll rendelkezésre. Tudni kell, hogy a csípés utáni első órában az állat csak szív, ilyenkor elenyésző a fertőzésveszély. A kockázat azonban négy-hat óra után ugrásszerűen megnő, mert az állat középbelébe kerülő vérben a kórokozók néhány óra alatt fölszaporodnak, már a nyála is fertôzôtté válik, s ekkorra a kullancs már közvetlen kapcsolatban áll az áldozat érrendszerével.

A parazita kiszedésének helyes módszere, ha a fejéhez - azaz a bőrünkhöz – legközelebb fogjuk meg csipesszel és egyenletes, lassú mozgással, enyhe csavarással kihúzzuk. Vigyázzunk, ne nyomjuk meg a potrohát, mert abból kiszabadulhatnak a baktériumok. Semmilyen következménye nincsen annak, ha a kullancs feje a bőrben marad, mert abban nincsenek kórokozók, s a kitin, a szálkához hasonlóan, akár magától is kilökődik egy-két nap után. A kullancscsípés idejét jegyezzük fel, s a következő hetekben figyeljük a helyét. Ha bármilyen elváltozást vagy tünetet észlelünk, azonnal forduljunk orvoshoz.

2010. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az orvosnál kapható vmilyen kis löty, nem dráda, érdemes megvenni, a kutyatestére kell tenni, ez belekerül a vérkeringésébe, és így védett lesz 99%- ban.De azért érdemes átnézni, bár neked könnyű átnézni, nekünk pulink van.Agyhártya gyulladás ellen FONTOS beoltani szentem.4 éves pulink ezért pusztult el 3 hete, azóta csak sírok...LÖTY AGYHÁRTYAGYULLADÁS ELLENI OLTÁS
2010. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a Frontline-ra gondolsz, nem?:D Na lényeg a lényeg, hogy a kutyád vizeletét figyeld mindenféleképpen és ha rozsda színű, azonnal hícd az állatorvost. Mi is jártunk így tavaly, és majdnem elpusztult szegény kutyám, Azóta nem vacakolunk. 3 havonta kapja a Frontline-t (a bőrére kell csepegtetni) és ez elvileg 99%-os védelmet nyújt. Ja és mellette még nyakörve is van. Remélem megússzuk a nyarat kullancs nélkül. És ha elfogadsz egy jó tnácsot, ha majd odajutsz a kuytusoddal, hogy már sétáltok, erdőbe semmiféleképpen ne vidd. Ismerősöm vitte a kutyáját és 5 kullnccsal tértek haza. Remélem segítettem
2010. máj. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
többet nem megyünk , erdőbe, még csak a közelébe se, csak nem legyen semmi baja! a frontline az a drága csepp ugye? de úgy halottam megéri, mert tényleg távol tarja
2010. máj. 27. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne FRONTLINE-t !!

Ma már sajnos kevésbé hatásos kullancsra.Nekem is nj-m van, volt. Jártunk sokféle helyen, főleg a nyom miatt. Ki kell próbálnod a kutyádon, melyik fajta csepp, nyakörv jó neki. Én ,bizony évek óta nyakörv, csepp és tavasszal, ősszel minden terepre menéskor fújást használok.A spriccni lehet akármi, ami távol tartja a dögöket.

Lehet, túlvédekezek, de a mostani kutyám még megúszta. Sajnos, az előzők voltak Babéziásak, mert csak egyféle védekezés volt rajtuk.

2010. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!