Attól még, hogy félénk a kutyám, lehet, hogy domináns természete van?
Vannak kutyák akik szimplán más kutyákkal jobban érzik magukat és sokkal nyitottabbak. Míg az embereket nem csípik.
Ismerek két kutyát a futtatóról. Az egyik shiba a másik egy spani. Mindkettő kerüli az idegen emberekkel a kontaktot. Félősnek tűnnek. De a többi kutyával önfeledten játszanak,rohangálnak minden új kutyához szinte az elsők között vannak,hogy üdvözöljék.
Vannak ilyen természetű kutyák.
Nekem is olyan a kutyám, hogy emberekkel óvatos, kutyákkal nem.
A másik, ami számít, hogy a kutyák korban lefelé nevelik a kicsiket, de az idősebb kutyákkal meg tisztelettudóbbak. Már a felnőtt kutyákat értem ez alatt, a kölykök még "tudatlanok". Úgyhogy az enyém nála nagyobbakat is lemorog, ha szemtelenkednek, ugrabugrálnak az orcájába, de csak akkor, ha fiatal kutyák, akiket nevelni kell. Ilyenkor gondolhatod, hogy dominálni akar, de ez csak a korkülönbség. Ha jobban megnézed, a másik kutya ilyenkor biztos, hogy fiatalabb.
A bizonytalanság, érzékenység, félelem és dominancia szinte teljesen független tulajdonságok. Nem zárják ki egymást. Viszont nevelés, képzés szempontjából ez a legnehezebb.
Sajnos rengeteg rossz idegrendszerű félős kutya van, amelyik mellette domináns és akár még agresszív is.
Az én kutyám is ilyen.
Menhelyről van és biztos sokat bántalmazták, mert emberekkel nagyon félénk. Egy fenyegető mozdulat vagy hanglejtés, és már lapít, vagy a hátára fordul.
Ezzel szemben viszont minden más élőlény fölött dominálni akar, régebben minden kutyát és macskát megjelölt (lepisilte őket)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!