Miért lázadnak ennyien a "szaporítós" kutya ellen?
Nem bitát szeretnék kelteni. 1xűen nem értem, hogy ha vkinek nincs 100-200ezer meg még több forintja egy tk-s kutyára, de fajtatisztát szeretne, akkor miért ne vehetné meg az olcsóbbat tk nélkül? Mindig mondják, hogy a tk bizonyíték a származására, fajtatisztaságára, de ha nem akar vele kiállításra járni, akkor teljesen felesleges. Meg hogy ilyen meg olyan szűrések. Embereket is megszűrik, hogy ki kivel "párosodhat"? Meg ha már megszületik az a kiskutya, akkor miért ne hozhatná el, hisz már úgy is szüksége lesz egy gazdára. Meg emnyi erővel a menhelyre bekerült kutyák nagyrésze is " szaporítótól" van, mégis oda küldik az embereket örökbe fogadni.
Ti hogy látjátok ezt? Csak szerintem összevisszaság az egész úgy, ahogy van?
Köszi előre is a válaszokat és mégegyszer mondom, nem vitát indítani szeretnék!
"Utolsó, a bőrbetegség, allergia és a bolha nem öröklött probléma, csípője meg szinte az összes kutyának rossz, max nem fiatalon, de öreg kutya mind ízületes."
A bőrbetegségre és allergiára való hajlam igenis örökletes.
A bolha nem örökletes, az igaz, viszont egy tenyésztőtől vett kölykön elő nem fordulhat bolha.
Azért nem mindegy, hogy 1-2 évesen már csípődiszpláziás egy kutya, súlyos esetben járni sem tud, vagy tizenvalahány éves korára a korából adódóan kopottak az ízületei.
Tök mindegy amúgy, hogyan nevezzük azt, akinek nincs kennele és csak úgy (akár tudatlanságból, akár haszonszerzés miatt) hoz létre kutyákat. Felesleges. Rengeteg fajtajellegű kutya is sínylődik menhelyeken, gyepmesteri telepeken. Ezek egyike sem a tenyésztőktől kikerült, törzskönyvezett kutyák közül kerül ki.
Sokkal, sokkal több ilyen kutya van, mint ahány gazda, pláne normális (érts: a kutyát felelősségteljesen ellátó) gazda.
Ezért felesleges, és káros ez a tevékenység.
36-os vagyok, és nekem azért meredek, hogy úgy odaadnak kutyát, hogy annyit nem volt vele foglalkozva, hogy tudatosuljon a gazdiban, hogy, bizony, már a kölyök kutya is bolhás. Képzelheted mi lehetett a többivel...
A bőrbetegségére annyit tudott az orvos mondani, hogy alapjáraton gyenge az immunrendszere, erre rápakoltunk még azzal, hogy sz.ar kaját adtunk neki (az öregúr ajánlásával, akitől elhoztuk, pedigreet, hogy az milyen jó neki), és demodexes lett. Nagyon szép kutya, tény és való, de semmi több. A hozzánemértés és a tudatlanság végterméke, és az egyedüli, aki emiatt szív, az a szerencsétlen kutya, aki fél évesen az orvosok tűpárnája volt.
"Szaporító az aki törzskönyv nélkül tenyészt. A tenyésztő törzskönyvet is ad de szaporító és szaporító közt is van különbség."
Mi a különbség két szaporító között? Mert én olyannal még nem találkoztam aki fel tudta volna mutatni a szűrési eredményeket is, már pedig anélkül az összes ugyan olyan. A menhelyek pedig ugyan úgy televannak az övéhez hasonló keverékekkel. Attól, hogy az egyik szaporítónak csak kétévente van alom vagy pedig minden adódó alkalommal még mind a kettő a pénz miatt csinálja.
Bár olyan idiótával is találkoztam a kutyafuttatóban aki szerint a kutyának szüksége van élete során legalább egy ellésre, illetve a kannak pedig párosodni mert, hogy az neki milyen jó. Nos az ilyeneknek kutyát sem engednék tartani, de azon kívül hogy ezek is a "kutya érdekét nézik" még szépen elkérik azt a pénzt ami kijár nekik. Ha ténylegesen lenne különbség akkor a befolyt összeget vagy egy menhelynek adományoznák vagy pedig ingyen/oltások áráért adnák a kölyköket. Mielött pedig rávágnád, hogy a tenyésztők is a haszon miatt csinálják akkor javaslom, hogy nézz utána hogy mennyibe is kerülnek a szűrések és a kutyák eltartása. Arról nem is beszélve, hogy nem egy tenyésztőt ismerek aki minden alomból legalább egy kölyök árát odaadja fajtamentésnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!