Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ár/érték és minőség szerint...

Ár/érték és minőség szerint hogyan jönnrk sorban az alábbi tápok?

Figyelt kérdés

Közepes testű, ivartalan, idősödő, érzékeny gyomrú kutyinak lenne:

Brit Care(halas, bárányos), Hill's(tonhalas, bárányos), Josera(bárányos, optiness, balance), Purina Pro Plan(lazacos).


A táphoz kap a kutyi: főtt csirkenyakat, csirkeszívet, sült csirkemájat párolt zöldséggel, kevés rizzsel vagy tésztával, illetve alkalmanként(heti 2-4x) natúr élőflórás joghurtot vagy kefirt, heti 1 db nyers tojást és mindennap lazacolajat, zöldkagylót.


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jún. 16. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Purina - hulladék

Hills - hulladék

Joserát nem ismerem

A Brit Care pedig jó a saját kategóriájában.


A csirke belsőségeket és nyakat nem bírja a gyomra nyersen? Mert ha bírja akkor érdemesebb lenne úgy adni.

2017. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jönnek*

És kifelejtettem a Royal Canint(medium sensible, sterilized).

2017. jún. 16. 11:40
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, a nyerset kihányja, csak a tojást tudja nyersen megemészteni:/

Miért hulladékok ezek a tápok? Speciális és állítólag jó minőségűek, sokan etetnek vele, állatorvosok is ajánlják. Nem értem.

2017. jún. 16. 11:42
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

A Royal Canin is hulladék.


Nézd meg az összetételüket. Tele van gabonával, ízfokozóval és édesítővel és van mögöttük marketing. Állatorovosok azért ajánlják mert még mindig jobb mint a Pedigree és a Chappi és az átlagember pénztárcája ezt engedi meg és nem Acanát fog venni.


De akkor másik példa a Purina Pro Planre. Az elmúlt 6 évben, tehát 2011 óta összesen 5ször kellett terméket visszahívnia a Purniának mert nem felelt meg a minőségellenőrzésen. Az utolsó egy éve volt.

[link]


A Royal Canin szintén volt visszahívva, 3 szor is.

[link]


A másik három nem.

2017. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ha érzékeny gyomra van a kutyádnak, miért is kevergeted a tápot főtt, sült ételekkel?

Vagy főzöcskézz neki, vagy egy fajta tápot adjál. Az érzékeny gyomornak állandó emészthetőségű ételre van szüksége.

2017. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Brit, Josera, Hills, Pro Plan.
2017. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Őszíntén szólva mindegyik hulladék. Acana, Orijen, Taste of the Wild, Real Nature amik megérik az árukat.
2017. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát bocs, de nem tudok acanát venni, mert rohadt drága és én meg arról hallottam rosszat. Egy aránylag normális, de megfizethető tápot szeretnék. Azért keverem a kettőt, mert nem fog csak tápon élni, szerintem fontos, hogy kapjon természetes táplálékot is, viszont a tápra is szüksége van, abban minden vitamin, nyomelem benne van. Egyébként a főtt ételektől nincs baja, csak a nyerstől, illetve volt táp, amitől gyomor bevérzést, bélgyulladást kapott, vagy kihányta sorozatra. Ezért keresek egy olyan tápot, aminek nem az égben van az ára, de mégis jó minőség, nem csirkés és jó a gyomrának.
2017. jún. 16. 13:15
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy én nem láttam benne ízfokozókat meg ilyeneket, elvileg ezek premium minőség.
2017. jún. 16. 13:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8678293-mily..

Ennel a kerdesnel mar kifejtettek az osszetevok fontossagat, tobbek kozt a huslisztet is (ami a fennt emlitett tapoknak az egyik fo alapanyaga).

Attol nem lesz premium menosegu egy tap mert rairjak. Attol lesz ami benne van es hogy az ami benne van elotte hogy volt tarta. Pl az Orijen csak szabadtartasban talalhato allatokat hasznal fel es azt is friss huskent. A Royal Canin es tarsai pedig azokat az allatokat amik kifejezetten ugy vannak etetve mindenfele szteroidos szarral, hogy minel gyorsabban vagosulyba legyenek, es ezekbol se friss huskent kerul a tapba hanem huslisztkent.

2017. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!