Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkából kizárás 2 kutyával,...

Falkából kizárás 2 kutyával, hogyan?

Figyelt kérdés

A helyi állatmentőknek szoktam segíteni problémás kutyákkal. Eddig kinti kutyák voltak, most kb 1 hónapja benti a jelenlegi, mint a saját, mert a vihar kivitte a kerítést és őszig nem is tudjuk megcsinálni.

Az a lényeg, ma odakapott kajálás közben (már az üres tányért akartam elvenni). Elkezdtem kizárni, az eddigi idiseknél is bejött, de mindeközben vígan játszik a másik kutyámmal... így nyilván semmi értelme az egésznek, ugye?

(Német juhász keverék, a saját egy társasági kutya)


2017. jún. 1. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Problémás kutyát vállaltál be, akkor sajnos lesznek problémák.

Ez a legkevesebb, hogy a tányérját védte, nyilván sokat éhezett.

Nem kell reguláznod, nem te vagy a gazdája, csak annyit kell tenned, hogy megvárod, míg magától otthagyja a tányérját. De a menhellyel és a reménybeli gazdájával közölnöd kell ezt, mert fontos infó.

Nekem kinti-benti kutyáim vannak, bent esznek, evés után azonnal kimennek kakilni, - így vannak szoktatva - ekkor szedem fel a tányérjukat.

Egyébként hogy zárod ki, ha nincs kerítés?

2017. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Napi 2x 2 órát és 1x 1 órát sétálok, ahol letudják a dolgukat, ha erre gondoltál.

Tudom, hogy közölni kell a gazdával, természetesen mindent átbeszélünk a jelöltekkel. Eddig 6 kutya fejlődött nálam, volt nagyon durva is, nem hogy a tányérját bevédte, de közeledésre is támadással reagált... és megmondom őszintén, boldog vagyok,hogy sikerült őket élhetőbbé tennem. Attól függetlenül, hogy nem a gazdájuk vagyok, ők annak látnak, aztán a hivatalos gazdik is úgy viszonyulnak a kutyához, ahogy én,és eddig minden ok. Kb heti szinten beszélek mind a 8 gazdival, hogy mi újság :)

2017. jún. 1. 14:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs az utolsó mondatot elírtam, nem 8 hanem 6 gazda :D (sose tudok egy normális mondatot megírni telón :D)
2017. jún. 1. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd és minden ideiglenes gazdié, mert a szerető gondoskodáson kívül kell egy hatalmas adag lelkierő az elváláshoz.

Én képtelen lennék rá, bevallom őszintén, ezért is nem vállalok ilyet.

Szerintem az 1-es csak azt akarta elmondani, hogy ne vedd el a kutya elől még az üres tányért sem, hanem várj egy megfelelő időpontra, amikor nem figyel már a tányérjára.

Mert ha konfrontálódtok az nem jó.

Azt így-vagy úgy, de le kell törni, hogy ne nőjön a fejedre és egy ilyen kis szerencsétlennek már volt bántásban elégszer része.

2017. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem én, csak azért nem megszokott, hogy nálam így viselkedjen, én nem tűröm :) de most azt találtam ki, hogy végig fogom a tálját és nemes egyszerűséggel, ha végzett, elveszem. Így a ma esti vacsora nyugodtan telt. Csak nem szeretném,ha megszokná, hogy ezt lehet, és a későbbiekben ez problémát okozna a gazdinál. Nehéz egyébként az elválás, de mindig az lebeg a szemem előtt, hogy van még elég menteni való problémás, és általában a leendő gazdikkal való ismerkedés közben már beszélgetek az állatmentőkkel a kövezkező állaton :) és ez az egész abból adódik, hogy fiatal koromban a menhelyről első kutyának elhoztunk egy boxert, de a fél kezembe belemart, akkor 14-15 voltam, anyámék meg másnap elvitték elaltatni... :( és munka mellett megfogadtam, hogy mentem a menthetőt, hogy ha csak pár kutyát megmentek, akkor van értelme.
2017. jún. 1. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!