Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ügyvéd tanuló, jogász segítség...

Ügyvéd tanuló, jogász segítsége érdekelne. Perelhet egy kiskutya miatt?

Figyelt kérdés
Született egy nem vár alomból keverék kiskutyák. Én a kiskutyáért 10.000 ft-ot kértem, ami tartalmazta oltás chip stb.-t. Aki megvette tőlem, jelezte röntgennel, hogy a kutya könyök displazias , és hogy most azonnal fizessem neki a kölyök árát vissza, illetve a 88.000 ft-ot a műtétre, mert ügyvédnél járt, és perelni fog. Én Istenemre mondom, nem tudtam, hogy bármi baja is lehet a kicsinek, csak családba szerettem volna juttatni. Tényleg beperelhet, vagy csak fenyeget?

2017. máj. 29. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
Kedves utolsó, kár butaságokat írnod. Ha a menhely szaporítana szintén, akkor igen, neki is felelősséget kellene vállalnia a kutyák iránt. De a menhely nem ezt teszi, a menhely az ilyen szaporítók által gyártott keverékeknek próbál normális gazdát találni. Mellesleg ha már kiderült, hogy a kutya beteg, akkor a jobb állatvédő szervezetek kezelik a kutyákat, nem csak odaadják az új gazdának úgy, hogy eltitkolják a betegségét.
2017. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
a menhelyek nem szaporitanak....... tisztelet a kivételnek,pl. akik a vemhes szukát simán leelletik, meg ivarosan adnak örökbe, és még sorolhatnám.
2017. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag, ha nem írtatok szerződést, semmi bizonyítéka nincs arról, hogy egyáltalán tőled van a kutya, így nehezen is perelhetne be.


Etikailag ha már szaporítottál (olyan nincs hogy nem tudtad, hogy vemhes a szukád - és lehet ivartalanítani még az utolsó pillanatban is) akkor vállalod, hogy beteg kutyát adtál el és segítesz kifizetni a műtét árát.

2017. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!