Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ügyvéd tanuló, jogász segítség...

Ügyvéd tanuló, jogász segítsége érdekelne. Perelhet egy kiskutya miatt?

Figyelt kérdés
Született egy nem vár alomból keverék kiskutyák. Én a kiskutyáért 10.000 ft-ot kértem, ami tartalmazta oltás chip stb.-t. Aki megvette tőlem, jelezte röntgennel, hogy a kutya könyök displazias , és hogy most azonnal fizessem neki a kölyök árát vissza, illetve a 88.000 ft-ot a műtétre, mert ügyvédnél járt, és perelni fog. Én Istenemre mondom, nem tudtam, hogy bármi baja is lehet a kicsinek, csak családba szerettem volna juttatni. Tényleg beperelhet, vagy csak fenyeget?

2017. máj. 29. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak megkérdem... Papirt irtatok róla? Van benne szó bármi garanciáról? Mert ha papír nincs, akkor "milyen kutya, ki vagy te?"
2017. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ugyved, de: irtatok szerzodest? Gondolom nem, szobeli szerzodes jott csak letre, ahol atadtad az egeszsegesnek tuno kiskutyat. Ha utana akarsz olvasni, hibas teljesites-re keress ra, ez vonatkozhat erre, persze ha nem vallaltal egeszsegugyi garanciat(pl nem szurtek a szulok, de ezt el is mondtad, vagy a szurovizsgalotokrol nem is nagyon hallottal, de a toled elvarhato gondossaggal jartal el(pl rendszeres allatorvos stb)), akkor szerintem hiaba perel. Persze jo kerdes igy utolag, hogy beteg almokat felelotlenul megeri-e lehozni, tobb szazezres kart okozni masoknak, meg persze szenvedest is a kiskutyanak.


A dp tudtommal nem is feltetlenul alakul ki, nem is lehet ra fiatal korban szurni, amig meg fejlodik a kolyok, es a szurt szulok sem jelentenek 100%garanciat, mert csak a hajlam oroklodik.

2017. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem írtatok szerződést és egészségügyi garanciát sem vállaltál, így semmi felelősség nem terhel. Ha nem mutatta meg a röntgen felvételeket akkor elképzelhető, hogy az egésszel csak rád akar ijeszteni és pénz szerezni.
2017. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
NEm vállaltam érte . Tényleg legjobb tudásom szerint, gyönyörűen, minőségi tápon nevelve, nem túlmozgatva adtam ki a kezemből. A kiskutya fél éves, de fél éve nem nálam van. Létezik olyan, hogy szerzett diszplázia?
2017. máj. 29. 16:57
 5/13 A kérdező kommentje:
Na tehát fél éves, és 7 hetesen került ki a kezemből. És makk egészséges kis virgoncka volt.
2017. máj. 29. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, beperelhet, de papir és garancia nélkül nem nyerheti meg a pert, szoval csak ijesztget. Vagyis nem fog beperelni.
2017. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A diszplázia lehet örökletes illetve szerzett. Mivel gőzöd sincs a felmenők csípő eredményeiről, így nem lehet tudni hogy melyik. Azért ha egy kölyök fél évesen már jeleket mutat arra hogy diszpláziás az nagyon súlyos. Fél évesen nem is szoktak hivatalos röntgen csinálni, illetve nem tudom milyen műtétet akarna megcsinálni egy fejlődésben lévő kutyával...

A másik meg ha nem volt szerződés, akkor nincs mire vernie magát.

A harmadik, hogy ebből látszik h tök mindegy mennyire jószándékúan csináltad, egyszerűen a tenyésztésnek vannak olyan aspektusai ami miatt kell a hozzáértés, kell a papír, ismerni kell a kutya felmenőit és nem csak a szülőket stb stb. Persze lehet mondani, hogy besikerült alom... mondjuk nekem 3 ivaros szukám van és még sosem sikerült be alom... Illetve létezik ivartalanítás is. De ez egy mellékág.

2017. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Arról már ne is beszéljünk mekkora egy agyoniskolázott lehet az az ember aki ezzel fenyeget. Akkor pattoghatna így ha egy tenyésztőtől több százezerért vett szűrt szerződéses kutyával járna így, na úgy megérteném a problémáját, de itt egy keverék kiskutyánál akinek csak az oltás-chip árát fizette ki szerintem hallgasson laposan.

Te pedig kérdező ne hagyd magad megzsarolni, nincs szerződés se semmi a kezében, garanciát nem vállaltál úgyhogy innentől kezdve csak magával szúrna ki ha pert indít, mert még annak a költségét is a nyakába varrják.


Egyébként nem hiszem hogy ügyvédnél járt volna, ugyanis egy valamire való ügyvéd első kérdései is ezek lettek volna felé hogy van-e garancia és szerződés, és amint meghallja hogy nincs közölné az ügyfelével hogy felesleges perelnie.

2017. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Véletlen alom nincs. A szukát külön lehet zárni arra a pár napra, és ha ennyi felelősséget, gondoskodást sem sikerül összekaparni, utána akkor is lehet ivartalanítani. Szóval véletlen alom nem létezik!

Ezért nem kell szaporítani, mert csak tönkreteszed a kölykök életét. Ez miért is volt neked jó? Lehozni egy alomnyi beteg kutyát, akiknek fájdalmuk van?

Ha valóban felelősnek érzed magad, akkor kifizeted a műtét árát. Hisz miattad született a kutya, miattad beteg. Persze aki így szaporít, aki szerződés, ivartalanítási kötelezettség nélkül passzol el mindenkinek kutyát, abban már nincs felelősség érzet, annak már nem a kölykök lesznek a fontosak.

2017. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
kedves utolsó, akkor ezek szerint a menhelyeknek is kell adni garanciát, ráadásul több helyen még ennél drágább az örökbefogadás.Fél éves a kiskutya, miért lett megröntgenezve? Voltak tünetei vagy? Ebben a korban nem is szoktak még műteni. Mutattak valami kórlapot, vagy csak bemondásra megy?
2017. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!