Teljesen megváltozott ivartalanítás után, mintha nem is az én kutyám lenne, fog ez változni? :. (
A kutyám egy örökmozgó energiabomba volt, folyton szaladgált a másik 2 kutyával, imádott sétálni, futni, labdázni. Nem lehetett lelőni. Ivartalanítás óta csak fekszik ül... Letargikus, vagy nem is tudok rá jobb szót, de mintha teljesen kicserélték volna. Nem labdázik, ha hívom ide jön de amúgy nem. Ha csináltam régen valamit az udvaron rögtön jött, hozta a labdát, hogy dobaljam neki. Most csak néz. Enni is immel-ámmal. Már 3,5 hónapja volt a műtét, azóta ilyen. Betegnek nem beteg, voltunk több vizsgálaton is, kapott vitaminokat is, de semmi :/
Elvesztettem a kutyám? :( Soha nem lesz már a régi? :(
Ha ezt tudom soha nem viszem el az operációra. A másik kettőnél is inkább figyelünk, de ez szörnyű.
Nagyon hiányzik a kutyám :(
Az én szuka kutyámat meg az emlőrák vitte el, mert nem volt ivartalanítva.
Akinek nem történt ilyen a kutyájával, az nem tudhatja, milyen érzés is ez...
"Nem egy orvosnál voltam és egyik sem ajánlja az ivartalanítást ha csak nem valami "nyomós ok van rá" pl szuka és kan együtt van tartva vagy egyéb sport miatt. És elhiheted nem sűrű hogy egy kutya ivarszervi megbetegedést kap, az állatorvosok ezt mondták. A legtöbb kutya öregségben pusztul el, ivarosan."
Hát én nagyon kíváncsi lennék hogy ezt miféle állatorvosoktól hallottad, akik szerint az ivarszervi rák nem elég nyomós ok az ivartalanításra.
Kapásból 10 szuka kutyát tudok felidézni a környezetemben akiket az emlőrák vitt el, pedig még jó pár évet élhettek volna. Akkor az egész világon összesen mennyi ilyen lehet?!
Nyilván a táplálásnak is fontos szerepe van a rák kialakulásában, és hát valljuk be, hogy sajnos nem mindenki engedheti meg magának hogy méregdrága gabonamentes táppal etesse a kutyáját, a gluténtartalmú olcsóbb tápok pedig vészesen növelik mindennemű rák kialakulásának kockázatát.
És ezek közül ha csak 1 is van, amit kiválóan el tudunk kerülni az ivartalanítással, akkor az az ivarszervi rák. És ha már van módszer ennek elkerülésére, akkor legalább éljünk vele!
A lehető legnagyobb butaság és felelőtlenség amiatt lemondani az ivartalanításról, mert bizonyos gazdák vagy állatorvosok elmondása szerint 100 kutyából 2 pont annak eredményeképpen lett letargikus és életunt egyed. Holott ezerféle más oka is lehet, csak nem tudjuk kideríteni a valódi problémát.
Összefoglalva úgy gondolom, hogy minden műtét kockázattal jár, amellyel a gazdinak számolnia kell. Egy ultrahangos fogkőeltávolításba is belehalhat a kutyád, pedig rutinbeavatkozásnak minősül. Mi lesz, ha a kutyádat baleset éri, vagy más okból kell sürgős altatásban végzett beavatkozásnak alávetni? Nem vállalod, az esetleges kockázatok miatt? Pedig az élete múlhat rajta! Na az ivartalanítás ugyanilyen dolog. Ha azért nem ivartalanítod a kutyád, mert attól félsz hogy ilyen letargiába zuhan majd utána ő is, annak kb. annyi a realitása, mintha attól félnél hogy az orvos hibájából elvérzik a kutyád a műtőasztalon, vagy pedig leáll a szíve vagy a légzése altatás közben. Persze nem kizárt a dolog, csak igen valószínűtlen. A műtét utáni letargia ugyanez. Kérdés, hogy tényleg az ivartalanítás okozza-e vagy sem. És még ha az is okozza, ennek akkor sem kéne eltántorítania bennünket ettől a beavatkozástól. Fine, benne van a pakliban, de a rák akkor is 1000x gyakrabban fordul elő, és ennek a megelőzésére kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni. És ezzel szerintem minden felelős gazda tisztában van, és vállalja is a műtéttel járó kockázatot a "jó ügy" érdekében. Én speciel ezután is osztom a véleményemet az ivartalanításról, az esetleges "letargiát" pedig az elvérzés és a szívleállás mellett a "műtéti kockázatok" mappába helyezem.
Utolsó!!! Elolvastad, amit írtam?
Nem (csak) a szaporodás a legnagyobb baj!!!
Azokhoz szólok akik azt vallják, hogy csak figyelni kell, ne szaporodjanak a kutyák, és akkor nem kell ivartalaníttatni.
Minden betegségtől eltekintve, belegondoltatok milyen lehet az a kutyának, amikor rájön a szaporodhatnék, és egyszerűen nem jut kanhoz/szukához? Nekik ez egy bivalyerős ösztön, addig mennek ameddig nem tudják elintézni, nem véletlenül hajtanak végre bravúros szökéseket is. Biztos mindenki tudja milyen az amikor rajtad van az "inger" és nem tudod elintézni. Na most képzeld el, hogy nem a te döntésed, hogy elintézheted-e. A kutyáknál ez sokszorosan megvan.
És akkor van aki azt mondja, az ivartalanítás a kegyetlenség? Akkor ez mi? Mikor minden egyes tüzelésnél végignézed ahogy a kutyád szenved? Te nem érzed, bele se gondolsz....
Az ivartalanítással ezt kiiktatod belőle. Nem humánusabb? El kéne határolódni már ettől a "Jajj de hát megcsonkítom a kutyámat, elveszem a férfiasságát blablabla" maszlagtól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!