Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudják a kutyák olyan...

Hogy tudják a kutyák olyan sokáig visszatartani a vizeletüket?

Figyelt kérdés
Nem fáj nekik, mint az embereknek? Amikor nekem nagyon pisilni kell nem is tudok másra gondolni és ngayon fáj, a kutyák ezt hogy élik meg?

2017. ápr. 13. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy élik meg, mint te.

Az "olyan sokáig" relatív - mit értesz alatta. Meg attól is függ, mennyit iszik - ahogy nálad is. Meg attól is, mekkora kutya.

A mostani kutyánk egész kicsi még, vele ma pl. reggel 8-ig már kétszer voltunk kinn. Felnőtt, nagy testű kutyánál más a helyzet. Az előző kutyánkat idős korában már szintén hajnalban is kiengedtük - de aktív korában nem kívánkozott ki, csak ha már felkeltünk mi is.

2017. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és ha már nagyon kell nekik jeleznek? (az enyém sose jelez, de amikor kiviszem sokat pisil)

kis testű,3 éves és itthon van egyedül 7-8 órát, én pedig nagyon aggódok nehogy rossz legyen neki..

2017. ápr. 13. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
8 óra még belefér. Nem a legjobb de nem is szörnyű. Úgy tudom hogy akár 9-10 óráig is tudják tartani de az már nagyon káros.
2017. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
37%
Az én kutyàm vo csak 3-4 órát bírt ki aztàn a szőnyegre pisilt. Szóval, ha otthon vagyok, akkor 2-3 órànként leviszem, biztos ami biztos. Ha pedig nem vagyok vele akkor kutya pelust terítek le a szőnyegre és oda csurrant. ( kis csivava kutyàm van ) ja és ami vicc,hogy nem is iszik sokat:D
2017. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: szerintem ha rossz lenne neki, jelezne. Az idős kutyánk is mindig felébresztett minket éjszaka, a kicsi pedig már az első nálunk töltött hetében elkezdett odaállni az ajtóhoz, hogy akkor most menjünk.
2017. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem bírná bepisilne. A 7-8 óra nem vészes. Meg a miénk pl mikor kimegyünk 8 óra után se pisilsz sokat, inkább este iszik és pisil. Meg ha bele gondolsz 7-8 órát alszol is addig se viszed le a kutyát pisilni.
2017. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lényegében nem kell sokat vissza tartani hiszen ha egyedül hagyod előtte levitted valószínű kipisilte,kikakilta magát. Alap esetben jó pár óráig neki nem kell. Utána már kelhet neki,de tudja tartani. Minél nagyobb egy kutya annál tovább tartja,mert egy kiskutyának sokkal hamarabb megtelik a hólyagja főleg nyáron,mint egy nagynak.

Kutyák ha nem bírják pisilnek úgy is.

Nálunk nyáron szokott előfordulni a szobatiszta kutyánál,hogy pisi vár minket. De nyáron többet iszik.

2017. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!