Van valakinek tapasztalata bentlakásos kutyakiképzéssel? Ha igen, milyen?
Kiképzőként van vele tapasztalatom, ha az segít :)
Nagyon helyzetfüggő, hogy mennyire hatásos a bentlakásos képzés. Egy alapvetően elcseszett kutya-gazda kapcsolat esetében garantálható, hogy 80%-ban kidobott pénz lesz, mert az alapvető problémát (miszerint a kutya magasról tojik a gazdájára) nem javítja meg. Pár hétig, hónapig lehet némi javulás, de utána fokozatosan vissza fog állni a régi helyzet, és lehet küldeni még egy körre. Kiváló bevételi forrás a kiképzőnek, de ezen kívül nem sok előnye van.
Viszont ha a bentlakásos képzést csak megpuhításként értékeli a gazda, és utána a kiképző segítségével intenzíven elkezd foglalkozni az immár "előkészített" kutyával, akkor mindjárt több értelmet nyer a dolog. Ha az ember nagyon nem passzoló temperamentumú kutyát választott (pl. idősebb gazda beszerzett egy erős, energikus, makacs kutyát, és a legrosszabb kamaszkorában jutott csak eszébe, hogy nevelni kellene), és nehezen viszi keresztül az akaratát a kezdő lépéseknél, akkor sokat segíthet pár hét egy jó kiképző keze alatt. A képzés után a kutyának már ismerősek lesznek a kialakult helyzetek, könnyebben fogadja el a gazdától is az irányítást, kevesebb meló lesz vele.
Illetve természetesen akkor jó még a bentlakásos, ha a kutya amúgy alapvetően együttműködő darab, és nincs probléma az egymásra figyeléssel, csak a gazdának nincs kedve/ideje a képzéssel foglalkozni. Gyakorlatilag erre találták ki.
De persze itt is meg kell nézni, milyen kiképzőhöz viszi az ember a kutyát. Kifoghatsz olyat is, aki egyszerűen droidot csinál belőle (itt a kutya, ezeket tudja, ezek a vezényszavak, így kell pórázt rántani, viszontlátás), meg olyat is, aki aztán háromoldalas használati utasítást ad hozzá, az ideális napi lefárasztástól és sportolási tippektől kezdve odáig, hogy mikre figyelj oda a mindennapokban, hogy helyén legyen a rangsor, és hogy mellesleg a kedvenc jutifalata a szárított marhaszív. Illetve nyilván a kettő között bármit.
Köszönöm a részletes tájékoztatást.
7 éves staff szukánk "választott magának" menhelyen egy 1 éves szintén staff szukát. A nagy sosem volt kutyaiskolában, saját képzés, mégis pl. még cicakergetés közben is behívható, semmi gond nincs vele semmilyen téren.
A kicsivel viszont meggyűlik a bajunk, főként a behívással.
Gyakorlatilag vissza sem pillant, egyáltalán nem tartja magát távolságon belül, és magasról tesz ránk.
A szóba jöhető kiképzővel nem először találkoztunk, a nagyobb kutyus volt már nála panzióban, és látszik hogy megszerették egymást, rábíznám gond nélkül a másik kutyát, mert sajnos kizárólag bentlakásos képzést csinál.
Ő mondta, hogy mivel csavargó életet élt a kiskutya elég nehéz lesz kinevelni belőle az ilyenfajta szabadság utáni vágyat.
Viszont fenntartásaim vannak, hogy a kutyaiskolának nem pont a kutya-gazdi viszony a lényege? Meg hogy pont egy menhelyről hozott kutyát zárassak megint 2 hétre rács mögé....
Még átgondoljuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!