Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya jó egy gyereknek?

Milyen kutya jó egy gyereknek?

Figyelt kérdés
A 11 éves lányomnak nemrég pusztult el a kutyája.Nagyon sokat foglalkozott vele és látszik hogy örülne egy új kutyusnak.Mindenkép fajtisztát szeretnénk és az ír vagy angol szetteren vagy golden retrieveren gondolkoztunk de örülnék más javaslatoknak.Lehetőleg nagyobb testű fajtákat írjatok

2017. márc. 18. 19:22
1 2
 1/12 gnoomage ***** válasza:
32%
Labrador, magyar vizsla. Mind a kettő jól bírja ha a gyerekek túlzásba esnek.
2017. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aszlan ***** válasza:
49%
Vagy a boxer sárga rovid szőrű.nagyok gyerek szerető kutyák.
2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Golden retriever,labrador retriever,újfundlandi,leonbergi,németjuhász,berni pásztor,bichon frise,bichon havanese,máltai selyemkutya,vadkacsavadász retriever,hovawart,cavalier king Charles spániel
2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem újfoundlandim van, az kicsi rokon gyerek, lovagol rajta, a fülét farkát húzza, lábdázik vele, de egyszer még a szemét is "megsimogatta" és imádják egymást! Én ajánlom ha nagy testűt szeretnétek.
2017. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

A fentebbiek jó választások lehetnek.

CSAK annyira figyelj, hogy ne jófogásról vedd 30 ezerért, hanem olyan helyről, ahol vannak egészségügyi szűrései a szülőknek, így kevesebb eséllyel lesz beteg, ami szintén rosszul érintené a kislányt és magát a kutyát is. Igen, ez 100 ezernél kezdődhet... de ha beteg lesz az olcsóbbat vett kutya, ennek a többszörösét hagyod az állatorvosnál. Érdemes mérlegelni.

2017. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy gondolkozz, hogy gyereknek kell. Jó esetben 26 éves koránál is tovább kiséri.


És 11 évesen szerintem nem olyan foatal, de azért olyan fajtákat ajánlok akik alkalmaszkodóak. Valamint azért leírhatnád, hogy kinek, mikor mennyi ideje lenne a kutyusra, illetve hogy lakásban vagy kertben tartanátok e.(mondjuk utóbbi szinte mind1 megfelelő szellemi és fizikai lefáraztás mellett.)

Ilyen a berni pásztor, a labrador és golden retriewer és a németjuhászt is nagyon tudom ajánlani.


A németjuhásszal nagyon jó tapasztalataim vannak: Unokatesóm folyamatosan mozgot vele meg minden, az átlagosnál többet, aztán az unokatesóm élete sérülés miatt eléggé megváltozott és relative keveset mozognak, az átlagosnál is ritkábban. De a kutyus nagyon támogatta és simán alkalmazkodott.

2017. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
101 kiskutyából választhatsz egyet, vagy kettőt. :)
2017. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. márc. 18. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen! Minden csak nevelés kérdése.
2017. márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Golden retrivert!!!Nagyon gyerekbarát,konnyen tanithato.Mindenképpen ezt tudom ajánlani Neked!
2017. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!