Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyám ha...

Miért nyüszít a kutyám ha elmegyek illetve megérkezem?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy én foglalkozom vele csak. Ha bezàrom az ajtót és bezàrom a házba vagy épp kizàrom nyüszít. Ha megjövök szintén amíg nem foglalkozom vele. Napi 3 óràt szoktam vele foglalkozni. Más csalàdtaggal nem csinàlja ezt. Azért van mert hozzàm kötődik a legjobban?

2017. márc. 16. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Igen, azért van, mert jobban kötődik hozzád. Lehet jönnek majd, akik azt mondják ez szeparációs szorongás, de szerintem nincs olyan kutya, amelyik nem csinálja ezt.
2017. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A szeparációs szorongásra én is gondoltam. De nem pisil be stb. Vizsláról van szó egyébként.
2017. márc. 16. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyira kötődik hozzád... Ha megérkezel örül, ha elmész szomorú, fél, stb. Nekem is csinálta kutyám, de idővel megszokta, hogy néha gazdi nélkül is lehet élni:)
2017. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Az én kutyám nem csinálja, és másé sem aki neveli a kutyáját. Ez bizony sz. szorongás, nem kell feltétlenül bekakilnia és pisilnie. Mennyit sétáltatod? Míg kicsi volt az enyém is sírt mikor elmentem pedig az egész család otthon volt. Azóta megtanulta hogy akármikor elmegyek mindig visszajövök és amint megérkezek megyünk sétálni. Persze nem magától szokott le.
2017. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Még mielőtt elolvastam volna a válaszokat, már gondoltam, hogy vizsláról van szó. Érzelemkinyilvánítás a vizsláknál, a mieink is ezt csinálják. Ha megérkezel, örül, hogy megérkeztél, ha elmész, egy darabig reménykedik, hogy viszed magaddal. A mieink játék közben is nyüsszögnek. De csak nekünk, idegeneknek nem.
2017. márc. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez normalis dolog! A kutyusod annyira szeret, hogy ha megérkezel örül, ha elmész akkor szomorú! De meg kell tanulnia, hogy gazdi nélkül is lehet élni! Nem baj ha nyüszít! Ahogy elmondtad, (hogy mas családtagnál nem csinál semmit) az alapján azt lehet kiszűrni, hogy túlságosan szeret a kutyád! Ne aggódj! Nincs semmi baja, csak nagyon nagyon nagyon szeret! :)
2017. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4es! nevelem a kutyámat. napi 2 óra séta szokott lenni. azonkívül még 1 óra tanulás, játék a kertben.
2017. márc. 17. 20:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is én foglalkozom a kutyussal egyedül, és nagyon ragaszkodik hozzám, de mégsem nyüszít. Lehet, tényleg a fajtája jellemzője, viszont engem érdekelne, hogy miként távozol otthonról? Én a kezdetektől fogva úgy csináltam, hogy levegőnek néztem távozáskor és érkezéskor. Úgy megyek ki, mintha teljesen természetes lenne, hogy ki-be járkálok, így a kutyust sem érdekli túlzottan, ha kimegyek az ajtón.
2017. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
A legtöbb ember elköveti azt a hibát, hogy emberi tulajdonságokkal ruházza fel a kutyáját. Márpedig a megfigyelések azt mutatják, hogy nem azért szenved a kutya szeparációs stresszben, mert annyira ragaszkodik hozzád. Vagyis nemcsak azért, hanem a legfőbb oka a dominancia hiánya. Az ő szemében te vagy a kölyök, akit mindenáron meg kell védenie, és ha ezt nem teheti, akkor szenved. Nagyon is komoly stressz ez a kutyának. Komolyabban kéne vennünk, mint ahogyan tesszük, mert az ilyen dolgok rövidítik meg az életüket.
2017. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert izgatott, netán sok felesleges energiája van, illetve nem elég kiegyensúlyozott.

A nyüszítés nem a boldogság jele, és nem egy egészséges kutya-gazda kapcsolatra utal.


Egy boldog kutya csóvál örömében, és odaszalad a gazdához. Ha bezárom valahova, akkor szépen türelmesen megvárja, míg kiengedem.

A nyüszítés ezzel ellentétben stresszes lelkiállapotot tükröz. A kutya túlságosan izgatott, nyugtalan, nem bír magával. Tulajdonképpen hisztizik. Ha pedig végül meg is kapja ezért a jutalmát, akkor ez a viselkedés szokássá válik majd nála. A szeparációs szorongástól szenvedő kutyákra is többek között a nyüszítés, nyugtalanság és türelmetlenség jellemző. De akár falka sorrendbeli probléma is lehet, pl. a kutya érzi magát a főnöknek, és stresszes lesz tőle, ha nem lehet a falkájával hogy megvédje őket.

Sok testmozgatással és neveléssel kiküszöbölhető a probléma.

2017. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!