Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg létezik ezüst színű...

Tényleg létezik ezüst színű labrador?!

Figyelt kérdés

[link]

Vélemények?



2017. febr. 28. 18:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem létezik, keverék kutyákat árul. Csak ha ezt írná, akkor senki nem akarna fizetni érte.
2017. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Először is, attól, hogy nem fogadja el az FCI attól még létezhet. Pont ugyanúgy, mint a németjuhásznak is van több színe (szürke, máj, panda, stb). Ezeket sem fogadja el, mégis van. Vagy pl. az Amerikai Kennel Klubb nem fogadja el a jack russel terriert vagy a harlekin uszkárt, attól még létezik


[link]


[link]

2017. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

#12

Te el is olvasod amiket linkelsz vagy csak random idehánysz dolgokat?

Én elolvastam és az említett cikkekben is fel van tüntetve, hogy az "ezüst labrador" nem tisztavérű kutya, hanem Weimar vizsla keverék.

A németjuhász más kategória, ne keverjük ide.


Tessék, csak át kell venni az amerikai hangzatos kamuneveket és máris hányan elhiszik...

2017. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
13-as egy egyszerű google oldalt linkeltem, ergó nem hivatkoztam semmire ezzel a színnel kapcsolatban, a németjuhászosnál meg a kép volt a lényeg, van több színe, de standard csak a rajzos, ordas, bicolor és fekete színeket fogadja el. Csak azért, linkeltem, mert attól, hogy valamit nem fogad el 1 hivatalos szerv, attól mág nem kell kijelenteni, hogy nem létezik. (mint az említett fajták, JRT és uszkár az FCI elfogadja, a AKC nem). Minden fajta ilyen keresztezések útján jött létre (elhiszem, hogy weimari vizslával keresztezték, hiszen 2 standard labinak nem születik ilyen színű utódja), de lehet X év múlva elfogadják a labrador ezen változatát is, valahol el kell kezdeni. Nem veszekedni akarok, csak leírtam a véleményem.
2017. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Létezni létezhet, csak azt nem labradornak hívjuk, hanem keveréknek. Labradoodle is létezik (labrador x uszkár), mégis tudja mindenki, hogy egy "divat" keverék kutyáról van szó. Attól még mocskos átverés egy keverékért több tízezer (netán százezer) forintot elkérni, amikor tele van velük a menhely/sintértelep.
2017. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Most ez olyan mintha a szomszéd vizslája és az én skót juhászom kölykeit akarnám eladni "extra hosszúszőrű skót vizsla" néven és kérnék kölykönként 60-70 ezer forintot. Holott csak a szomszéd Frakkja átszökött az én kutyámhoz, én meg felelőtlen voltam és nem vigyáztam rá.

Vagy egy máltai rámászott az én uszkáromra. Akkor meghirdetem, hogy "maltipoo", mert ugye az amerikai és hú akkor az már valami, és kérek érte 100 ezret mert miért ne, hát Amerika kéremszépen... Közben sorra altatják itthon a keverék kutyákat...

2017. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
12: igen, Amerikában már jó sok szapi ráállt az ezüst labira, ezért van sok kép. Ettől még azok keverékek.
2017. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

14# Színváltozatként aligha fogják elfogadni, főleg, ha tudván tudott, hogy fajtakeverésből jött létre. Esetleg, mondom esetleg! lehet olyan szervezet, amely külön standard és fajtanév alatt elfogadja majd idővel, ha elég nagy tenyészbázisa lesz, de ahhoz, hogy ilyen megtörténjen, sok mindennek meg kell ám felelnie, hiszen csak stabil küllemmel és jellemtípussal bíró fajtának lehet standardje.

Ld. német juhász, a fehérekből egy más fajta lett, előbb amerikai-kanadai fehér juhászkutya néven, majd ha jól tudom, ebből lett a svájci fehér juhászkutya nem olyan régen.

Vagy pl. kereszteztek farkast német juhásszal, ebből két új fajta lett, a csehszlovák meg a saarloosi farkaskutya.

De mondj egy olyan példát, amikor keveréssel bevitt színváltozatot elfogadtak az eredeti fajta standardje alatt, mert én speciel nem tudok.

A labrador színgenetikáról ezt találtam: [link]

Itt nem említik, ellenben egy Wikipédiás cikkben igen, a kéket, ezüstöt stb.-t, ami az ún. "dilute" gén terméke lenne. [link]

Csakhogy: "The dilution factor was not originally a visible part of the genetics of Labrador Retrievers, and therefore, controversy surrounds the topic.[24] Information known about the dilution factor’s absence from the Labrador suggests that it was introduced into the breed in the United States at some point, probably in the late 1940s or early 1950s,[25] apparently through crossbreeding with a dilute breed such as Weimaraners. However, the dilution gene is known to occur in several breeds which were used in the formation of the Labrador retriever breed, including Chesapeake Bay retriever and Newfoundland breeds. Geneticists have maintained that recessive traits can remain hidden for many generations. There is speculation that the dilution gene could have remained hidden in the breed, then began rapidly appearing with the popularity of the chocolate Labrador retrievers in the 1970s and 1980s, due to heavy line breeding intended to produce the chocolate colour. There are many breeders in the United States who specialize in breeding diluted "Labradors". The standard for Labrador Retriever does not include dilution colours, although the American Kennel Club will register purebred Labs that are dilute in colour under their base coat colour of black, yellow or chocolate.[25]"

Magyarán jelenleg is vita zajlik, mert a dilute gén eredetileg nem volt a labradorok génállományának része. Nem tudják eldönteni, hogy ez más fajták bekeresztezésével került-e be, vagy esetleg az anno a labrador kialakulásánál szerepet játszó fajtákból származott, de sok generáción át lappangott, majd a csoki színváltozat térnyerésével és erre való vonaltenyésztéssel felbukkant újra.

"The Labrador Retriever Club Inc of USA states on its website that it "does not recognize, accept or condone the sale or advertising of any Labrador as a ‘silver’ Labrador."

Nem ismerik és fogadják el jelenleg az ezüst "labradorokat".

2017. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%

A yorkshire terrier is fci által elfogadott, viszont biewer yorki , goldust yorki, chocolate; silver stb... nem fci által elfogadott és mégis van létezik valahol klub is van pl. Németeknél papirozzák is.

Jelenleg mksz-nél is lehet tk nélküli kutyára szárm. Lapot csináltatni talán még erre a kis labira is lehetne . Akkor nem keverékeznétek le?

Tudom a törvényt stb... de nekem nem a papirtól lesz fajtatiszta a kutya!

2017. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19

Látom nem ment át a dolog...


Hirdesse meg keverékként akkor és kész. Ja hogy úgy nem tud pízt kérni érte... hmm, akkor eladja ezüst labradorként, mert az hangzatos és a sok laikus meg be is dől neki...


Nem a kiskutyával van a baj, hanem azzal, hogy a hirdető átverésként akar pénzhez jutni.

2017. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!