Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti sportoltok valamit a...

Ti sportoltok valamit a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Ha igen mit (agility, súlyhúzás, futni jártok, őrző védő stb) mennyit szántok havi szinten a közös programokra? (pl iskolára)

Mik a tapasztalataitok a kutyával való kapcsolatotok mennyire erősödött meg a közös programok miatt?


2017. febr. 28. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A német juhászommal őrző védőzünk.

Már az IPO1 is meg volt. Nagyon büszke vagyok rá. Sosem erőltettem ezért nagyon szereti. Úgy érzem Ezáltal erősödik a kutya-gazdi kapcsolat.


A pitbullommal súlyt húzatok. Nagyon szereti,bár nem rég kezdtük (2 hónapja) mert még alig 1,5 éves. Ő is nagyon élvezi,vele is erősebb lett a kapcsolatom.


A legfontosabb hogy semmit ne erőltessünk rájuk :)

2017. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is németjuhászom van:)

Futni járunk és túrázni,általában kéthetente,de télen nem nagyon szoktuk egyiket se,olyankor csak sétálunk.

Kutyaiskolába is járunk,hetente 1× 2 órát.

2017. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
törpe uszkár, Agility, igaz csak havi 1-2 alkalom fér bele de szereti.
2017. febr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Németjuhász (10 hónapos). Az agilitíyvel ismerkedünk 4 hónapos kora óta, de lassan átnyergelünk obidiencre és mantrailingre.
2017. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát először ilyen otthoni, hobbi agilityt űztünk, nagyon ment neki, élvezte nagyon, mondhatni a "vérében volt" (törpe schnauzer, tehát azért nem az a kifejezetten agilityre tenyésztett fajta, de ez mit sem számít) . Agility miatt nem jártubk kutyasuliba, "csak" a felszerelést vettem meg (akadályok) , most sajnos egészségügyi gondok miatt már nem agilityzhetünk. Most a túrára szoktunk rá, ezt is imádja, erre is "csak" annyit költöttem, hogy megvettem a szükséges dolgokat (megfelelő, biztonságos hám, a láthatóságra szolgáló dolgok, élősködők elleni védelem és télen ruházat)

Emellett nyáron az úszást szeretném kipróbálni vele, ehhez szeretnék neki maj egy úszómellényt. És majd még nyáron szeretnék vele biciklis túrákra járni, de ő nem futhat sokat így egy biciklire szerelhető utánfutó beszerzésére mindenképp szükség lesz, arra csak annyit kell költeni.

Ezek nem havi költségek, egyszeri dolgok, de azért gondoltam leírom.


A mi kapcsolatunk rengeteget változott a pozitív irányba, amióta együtt sportolunk. Jobban megértjük egymást és nagyobb az összhang közöttünk azóta. A kutyám is jobban figyel rám és jobban bízik bennem, ha valamitől megijed mondjuk egy túra alkalmával, nem kiszalad a világból, hanem hozzám rohan.

Szóval mindenkinek teljes szívből ajánlom a a kutyás sportokat, de csak is olyan dolgokat, amiket a kutya is élvez, csak úgy lesz jó szórakozás gazdinak és kutyának is, ha mindketten szeretik csinálni.

2017. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
4-es vagyok. Érdekelne, hogy kinek és miért nem tetszett a válaszom?:O Az a baj, hogy a kérdésre válaszoltam vagy az, hogy sportolok a kutyámmal?? komolyan nem értem egyesek gondolkodását...
2017. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Minden hétvégén túrázunk. Na nem egész nap, de 2-3 órás erdei kiruccanás megvan. Sokszor ismerősökkel összebeszélünk és többen, több kutyával megyünk.


Én szeretem, ő szereti, jót tesz a kapcsolatunknak is.

2017. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Konkrétan nem sportolunk,de játékosan/játék közben az agility és az apportírozás alapjait már megtanítottam neki.

Mielőtt lepontoztok,hogy én milyen egy borzasztó személy vagyok,elmondanám,hogy egyrészt azért nem sportolunk,mert ő egy keverék,félénk,közepes energiaszintű menhelyi kutyus,másrészt meg azért,mert 14 éves vagyok.

Minden nap sétálunk,rohangálunk,játszunk,nevelem,és próbálom az elmaradt szocializációját pótolni,és azt hiszem ez neki bőven elég.

Kisebb túrákra 1-2 hetente elmegyünk.

Amiket tud:

-Alap trükkök/ül,fekszik,pacsi,stb/

-90%-ban behívható,bármiről letiltható,játékot/kaját parancsra lerak)

-Kerítésre,falakra felugrik a játékaiért akár másfél méterre.

-Kisebb akádályokat ugratok néha vele

-Visszahozza a labdát,botokat.


Ezt csak azért írtam le,hogy lássátok,bár konkrétan nem sportolunk,rengeteget foglakozok vele,és hobbi szinten már belkóstoltunk bár kutyás sportba.

2017. febr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen :)

frizbi,őrző védő, obedience, dog dancing és havi 1 alkalommal Agility + terelés:)

2017. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizslámmal túrázók néha, de futni (4-6km) rendszeresen járunk:)
2017. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!