Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó név? (Részletesen lent)

Ez jó név? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Van 1 kutyám (Golden Retriever) ami igazából a testvéremmel közös, de rá hallgat legjobban, őt tekinti a gazdájának. A 18. életévét betöltve belecsöppent a nagybetűs életbe és elment külföldre a barátjával dolgozni (lány) Na de nem is ez a lényeg.

Úgy gondoltuk jó lenne még egy kutya. Már meg van hogy kivel pároztatják a mi kan kutyánkat meg minden. A szomszédban van egy szuka Golden és vele valószínűleg a hétvégén hogy nyári kutyák lehessenek. Már meg van beszélve mindenkivel minden, rég.

A kutyus nevénél vagyok elakadva. Kan kutyát szeretnék, mert ha lány azt még ki is kell ivartalanítani, úgy döntöttem legyen fiú.

A Hope kutyanév nekem nagyon tetszett. Jelentése Remény úgyhogy minden szempontból megfelelt. Ezt adtam volna de apukám ellenezte. Minden kofgást kitalált hogy ne lehessen ez a név. Nem mintha tudott volna jobbat. Aztán idővel azt is kitalálta, hogyha ezt a nevet akarom, nem lehet kutyám. Ezt már nagyon gyerekesnek tartottam, szerintem nem normális, lett egy kisebb vita belőle de végülis anyukámmal nekiálltunk meggyőzni és megoldódott. Elvégre az ÉN kutyám, én adom a nevet. De szerintetek illene rá ez a név? Nem vagyok biztos benne. Vagy esetleg valaki tudna valami ilyen angolos kutyanevet mondani ami illene a Goldenre? Gondolkodtam még a Cooper-en de..nem tudom.

Ötletek?

13/L


2017. febr. 6. 07:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell pároztatni a kutyátokat. Ezt szaporításnak hívják, amikor hozzáértés nélkül csak összetesznek két kutyát, az nem elég, hogy mindkettő golden (pláne ha törzskönyvük sincs, akkor ráadásul nem is fajtatiszták).

Mivel nem értetek hozzá, ki tudja mit fognak örökölni a kölykök, lehet, hogy beteg kiskutyák lesznek.

A tenyésztők, mielőtt 2 kutyát pároztatnának, mindkét kutyát kiállításra és tenyészszemlére viszik, hogy alkalmasak-e egyáltalán a továbbtenyésztésre, majd orvosi vizsgálatokkal is alá kell támasztani, hogy nem fognak semmilyen betegséget örökíteni. És ez még csak a kezdet, ennél jóval több szükséges ahhoz, hogy valaki tenyésztő legyen, most nem fogok mindent leírni. Röviden: ha kiskutyát akartok, akkor vegyetek egy tenyésztőtől, vagy fogadjatok örökbe menhelyről, ezért nem kell egy felesleges (keverék) almot lehozni, amikor a menhelyek tele vannak.

2017. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Ne szaporíts!!!

A kanokat is érdemes ivartalaníttatni, mert egy csomó betegség megelőzhető vele.

A kutyának teljesen mindegy, hogy mi a neve. Ő megtanulja, hogy az a neve, aztán kész. Nem fog azon morfondírozni, hogy mit jelent. A Cooper egyébként jól hangzik.

2017. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A Hope női név. A Cooper inkább való fiú kiskutyának, de ezen ráérsz gondolkodni. Főleg akkor, amikor már magadhoz vetted a kiskutyát.


--


Ezt a fedeztetés/pároztatás gondolatot most felejtsétek el. Hozzáértés nélkül, orvos nélkül, betegségekre való szűrések nélkül összeraktok két (feltehetően nem is fajtatiszta) golden kutyát, és abból születik egy alom keverék kiskutya. Ugyanis ha nem törzskönyves mindkét kutya – és nem törzskönyveztetik az almot –, NEM lesznek fajtatiszta goldenek.


Ha neked kiskutya kell, azt tenyésztőtől vásárolsz (esetleg fajtamentők vagy menhely, ha nincs pénz tenyésztőtől venni). A tenyésztő felelősségteljesen szűreti a kutyáit – mind a szukát és a kant, meg a kölyköket – betegségekre, hordja ultrahangra, a tenyészszemlén megfelelt nőstényt fedezteti szintén megfelelt kannal, prémiumtáppal eteti őket, oltatja és féregteleníti őket, és a kölykök 8 hetes korukig után kerülnek el az anyjuk mellől.


Nektek kell 1 kutya. És a maradék 5-6-7 kiskutyával mit csináltok, ha annyi születik? Előfordulhat, hogy az anyakutya – amennyiben alkalmatlan a kicsik kihordására/felnevelésére – belehal a szülésbe, vagy csak nem fogja (tudni) szoptatni a kicsiket. Arról nem is beszélve, hogy micsoda szenvedésnek teszed ki a kutyádat. Adott esetben 5-8 kiskutyát etetni, oltatni, féregteleníteni nem olcsó dolog. Normális gazdit találni nekik még nehezebb. (Ha azt mondod, hogy már most vannak gazdijelöltek, azt felejtsd el, hogy mind komoly érdeklődő marad, és el is viszik a kutyákat.)


"Kan kutyát szeretnék, mert ha lány azt még ki is kell ivartalanítani, úgy döntöttem legyen fiú."


A kant is ivartalaníttatni kell. Az ivartalanított kan kevésbé hajlamos agresszióra, dominanciára, verekedésre más kutyákkal (bár ez a szocializáción is múlik), és nem fog nőstények után futni, akár a kerítésen át, amikor azok tüzelnek (így nem lesz nem kívánatos véletlen szaporulat). Továbbá egészségügyi problémákat is megelőzöl az ivartalanítással (köztük a rákot is jobb eséllyel).



Hozzatok menhelyről, fajtamentőktől, vagy vásároljatok normális golden tenyésztőtől kutyát.

2017. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a probléma, hogy mi legyen a neve. Hanem, hogy NE pároztassatok, amikor tele van minden menhely, fajtamentő szervezetek gazdátlan, beteg kutyákkal!

Olvass csak utána, miért nem szabadna hozzáértés nélkül kiskutyákat életre hívni!

2017. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Senki nem válaszolt a kérdésre. Van törzskönyvük és nagyon is értenek a szüleim ehhez. Én igaz hogy nem tudok sok mindnet, nem is kell.

A NEVEKET kérdeztem. A többit mi megoldjuk köszönöm.

2017. febr. 6. 12:02
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírnád a szüleid által létrehozott kennel nevét, ha annyira értenek hozzá? Szűrve vannak a szülők betegségekre? A kiskutyák is törzskönyveztetve lesznek?

Ne csodálkozz, hogy senki nem asszisztál a szaporításotokhoz.

2017. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha beked tetszik akkor persze :) Az osztálytársam kutyája is Hope, Hopinak becézi. Bár az a kutyus lány.. De szerintem simán lehet egy fiúnak is, nem tudom miért kötik a remény szót feltétlen a lányokhoz.
2017. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#Utolsó

Nagyon köszönöm! :))

2017. febr. 6. 17:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
és ha szül 10 kölyköt a többivel micsináltok? 13 éves vagy, érthető, hogy a szüleidet hozzáértőnek és okosnak tartod, de kérlek, hogy hallgasd meg amiket itt írnak neked, még akkor is, ha netán bunkó stílusban teszik, mert akár tetszik akár nem, igazuk van, ők jobban értenek hozzá, mint a szüleid. ha nem hiszed el, kérlek olvass utána a tenyésztő-szaporító közötti különbségnek.
2017. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
DE NE TI DÖNTSÉTEK MÁR EL HOGY KI MIT TUD JOBBAN. SZART NEM TUDTOK RÓLA HOGY A SZÜLEIM MENNYIT TUDNAK. ÉS AZOK A SZOMSZÉDOK KUTYASZAKÉRTŐK. Úgyhogy légyszíves. Azt majd MI megoldjuk. Nem kell ebbe belepofázni mert rohadtul nem ez volt a kérdés. Ha tudtok olvasni arra válaszoljatok mint az utolsó előtti válaszoló.
2017. febr. 7. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!