Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyettesíthetem BARF étrendbe...

Helyettesíthetem BARF étrendben a színhúst konzervvel?

Figyelt kérdés
A kutyám csirkeallergiás, de szeretném kipróbálni vele a BARF étrendet. Most Happy Dog bárányos rizses tápot kap, és találtam a Happy Dog konzervjei között bárányosat i, ami elméletileg 100% bárány. Az jó, ha ezzel helyettesítem a színhúst? A csontosat és a zöldség-gyümölcs keveréket megkapja ugyan úgy, plusz az esetleges belsőségeket is.

2017. febr. 5. 14:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, rossz kategória, a kutyákhoz szerettem volna tenni.
2017. febr. 5. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Egy tapban minden a kutyanak szukseges tapanyag megtalalhato, ezert nincs ertelme meg kulon gyumolcsot es zoldseget hozzaadni, foleg azert, mert akkor meg tul is adagolhatsz egyes vitaminokat, ami hosszu tavon problemakat okozhat.


Ha nem szeretnel nyers hust etetni, akkor fozd meg, es azt add a gyumolcsokkel/zoldsegekkel. Vagy csak tapot adj neki.


Keverni a kettot nem jo otlet.

2017. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem keverném, hanem a színhúst helyettesíteném ezzel a konzervvel. A tápot nem adnám mellé.
2017. febr. 5. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Akár jó is lehet, de azért azt tudnod kell, hogy a "Hús és állati melléktermékek" az nem csak hús. A melléktermékben minden része szerepel az állatnak, pl. pata vagy köröm, szőr, szemgolyó, akármi. Kérdés, hogy mennyi benne a hús maga, és mennyi ez a melléktermék, mert ez nincs feltüntetve.

Igazából szerintem olcsóbb és jobb lenne a színhús, mint ez a konzerv. Ennek is 1000.-Ft felett van kg-ja, ennyiért tudsz venni állateledeles boltban színhúsokat is (marha, szarvas, nyúl, birka, halak...).

2017. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Happy tápjai királyak, a Happy Cat, Happy Dog egyaránt remekül összeállított táp a két fajnak, én bátran ajánlom őket, csak jó tapsztalataim vannak, mintha kicserélték volna az állatokat, selymes, fényes szőrű, jobb kedvű, mozgékonyabb lett tőle mind.

A Happy Horse-ból csak a jutalomfalattal találkoztam, de azzal is meg voltam elégedve.

2017. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Sok tapos csirke allergiás kutya amikor átállnak BARFra problémamentes lesz hiába eszik csirkét.
2017. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, erről én is hallottam, de nagyon megoszlanak róla a vélemények, egyelőre nem merem kipróbálni.

2017. febr. 6. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ezt az utóbbi 3 kutyankon is tapasztaltam. Táp-vakarozas főtt hus-hasmenés nyers-minden tökéletes
2017. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy a csirkére allergiás, hanem a tojásra
2017. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!