Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit gondol erről?

Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire jogos a PETA kiakadása, és mit gondoltok, miért nem akart vízbe menni a kutya?


[link]



2017. jan. 19. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nevetséges.. Egy ideje nem csinált marhaságot a PETA és kikerül a figyelmeből vagy mi? Gyökér banda az egész
2017. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

A csobogás, vízmozgás zavarhatta.

Nem volt szép látvány, sajtnáltam a kutyust, nem kellett volna erőltetni szerintem. Egyet értek a PETA-val.

2017. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Bárcsak ez lenne az allatkinzas. Nem amikor a kutya fulet levagjak, vagy a macskát keresztre feszítik.

Nyilván nem tetszett a kutyának, de akkor én is allatkinzo vagyok, mert a kutyám nekem is így megy be a kádba.


Le lehet pontozni, sajnálom a kutyat, de ennel van rosszabb is.

Azzal kellene foglalkozni a PETANAK.

2017. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom szegény kutyát, de nem tartom akkora állatkínzásnak. Szerintem a kiképzője a hibás, nem készítette fel rendesen vagy állt ki a kutya érdekében (vagy meg lehetett volna csinálni a jelenetet egy másik kutyával, amelyik nem fél ennyire a víztől...). Inkább nézzenek szét a cirkuszok háza táján abból csináljanak nagyobb hírverést, hogy ott a vadállatokkal miket művelnek, azok biztos örülnének ha "csak" vízbe kényszerítik őket:(

+ sajnos ez a hollywood filmgyártás... Az emberiszinészekkel is ugyanezt csinálják. Egyik szerepre hízzon 40 kilót, a következőre foggyon 40et+ gyúrja ki magát. Ha az emberekkel nem bánnak tisztességesen miért az állatokkal tennék.

2017. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Előző vagyok, és igen egyetértek a 3-assal nekem is németjuhászom van, eddig egyszer fürdött kiskorában (most 9 hónapos). És a kádba nekem is be kellett tuszkolnom (pedig pancsolni imád a medencében és a tóban)
2017. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnáltam a kutyád, de most komolyan ezzel foglalkoznak? Napi színten folynak tényleges állatkínzások.
2017. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
teljesen igazad van... Igen lehet ez a kutyának nem volt jó élmény, de valószínű vele napi szinten foglalkoznak, nem 2 nap kiképezni egy kutyáz "szinésznék" ellenben a láncon tartott, megcsonkított kutyákkal szemben valódi állatkínzás történik.
2017. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se olyan veszes de teny hogy eza kutya nem igazan lett jol kikepezve erre.


De egyebkent olvastam hogy anno Rexet is tobb kutya jatszotta pont azert mert nem lehet egy kutyat mindenre ugyanolyan hatekonyan kikepezni. Szoval szegeny kutyus, de azert ez messze nem allatkinzas.

2017. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy látszatra tényleg nem volt szép ez a művelet, de akkor sem értem a PETA nagy felháborodását, komolyan, értem, hogy az állatokat meg kell védeni (és én is ezen az állásponton vagyok), de azért nem kéne az élő fába is belekötni, így ne csodálkozzunk, ha a kutyásoknak "rossz a hírneve" , sajnos az emberek többsége hajlamos általánosítani és ebből a nem kutyások utálatosabb részének, hogy az összes kutyás egy mindenért hisztizős, kötekedős "emberfajta" . Én ezen a felvételen olyan írtózatosan nagy kegyetlenséget nem látok, mint ami pl. a cirkuszokban vagy csak magánszemélyek kertjében folyik. Ha legalább ekkora erőbedobással küzdenének a valódi problémát jelentő dolgok ellen, akkor sokkal több állatot tudnának megmenteni rossz körülményekből. Persze látszik, hogy az a német juhász nem szeretne vízbe menni, de legalább megpróbálták a lehető legnyugodtabban és emberségesebben kezelni (most le lehet pontozni, de szerintem elég jól kezelték a helyzetet, végül is csinálhatták volna sokkal durvábban, akkor jogosan akadhatott volna ki a PETA is, ha mondjuk csak úgy belehajítják a vízbe, vagy rásóznak egyet a kutyára, de ilyen egyáltalán nem történt) .

Azt azért nem szabad elfelejteni senkinek sem, hogy a kutyáknak ugyanúgy vannak gondolataik és semmilyen alapos nem egy "életbiztosítás" ilyen helyzetben (tapasztalatból mondom, hogy akármilyen jól betanított egy kutya, vannak olyan esetek amikor valami körülmény miatt mégis meggondolják magukat) .

Szóval szerintem a PETAnak nem ilyenekkel kéne foglalkoznia, vannak sokkal komolyabb, valódi beavatkozást igénylő dolgok!

2017. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a kutya nem lett jól kiképezve vagy nem a megfelelő kutya játszotta, nem hiszem el, hogy nem találtak egy víztől nem félő németjuhászt legalább erre az egy jelenetre. Másrészt a kiképzője nyugtatta folyamatosan, nem viselkedett erőszakosan. Meg kellett csinálni a jelenetet nem volt választás, de ugyanígy belekényszerítik az embereket is bizonyos szitukba ez a show busines sajnos. De valószínű annak a kutyának még mindig jobb élete van, mint Mari néni kutyájának a kert végében a 1,5 méteres láncon kutyaház nélkül...
2017. jan. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!