Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már minden csupa pisi, mit...

Már minden csupa pisi, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Idiben van nálam egy 8hónap körüli tacsimix. Borzasztóan fél,és nem hajlandó az udvarra végezni a dolgát. Éjjel ketrecben van,ott is pisil,kaki nem. Reggel kiengedem,kinn van minimum egy órát,de semmi. Beengedem,és abban a pillanatban bekakil. Ha látom,hogy készül,és kiszaladok vele,újra visszatartja.

Pisilni meg mindenhova,idebenn. Kinn azt se.

Mit csináljak?


2016. dec. 2. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Keress fel egy szakembert, aki foglalkozik rehabilitációval is. De valószínűleg azzal fogja kezdeni, hogy hordd sétálni a kutyát minden nap :) A mozgástól is megindul az emésztése, meg érzi a többi kutya produktumának a szagát, esetleg ha találtok társaságot, akkor tőlük is el tudja tanulni, hogy hogy is kell ezt.
2016. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sétálunk,a sajátjaimmal is megyek,igaz,nem minden nap,mert heten vannak összesen,nincs mindenkire minden nap idő sajnos.De az leginkább abból áll,hogy húzom magam után,ő meg visít.

Falun lakom,szakember 60kmre. Nem tudom megoldani,hogy eljárjunk.

Az nem lehet megoldás,hogy ha nem kakil,akkor a ketrecbe megy vissza,és hátha egyszer így kinn alkot majd?

2016. dec. 2. 19:15
 3/9 A kérdező kommentje:

Szóval vele akkor sétálunk,mikor a sajátjaimmal.

A többi idi nagy és bunkó,őket egyedül viszem.

2016. dec. 2. 19:16
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Mielőtt beviszed a lakásba adj rá pelenkát.
2016. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Tudod milyen volt az előélete? Én ilyet akkor hallottam, mikor egy kutyát csak lakásban tartottak és nem, vagy alig engedték ki. Így azt szokta meg, hogy a lakásban kell elvégeznie a dolgát. Ebben az esetben nehéz dolog az átszoktatás.
2016. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

A sétával kéne kezdeni, hogy érezze magát komfortosan odakint. Amit biztosan nem a visítós huzigálással lehet elérni. De a félelmek kezelése elég kényes dolog, abba neten biztosan nem megyek bele.

Azért ha van rá kapacitásod, egyszer-egyszer vidd el szakihoz, vagy hívj házhoz valakit, az is sokat segíthet.

2016. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Neki szerintem valami traumája lehet szegénynek. fórdits rá több időt. Séta, játék...stb. Mindenképpen javulnia kell. Bátorítsd s lesz önbizalma.
2016. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy jó gazdi kellene neki.

Sajnos,itt nem megoldható az,ami neki kell.

A haláltól megmentettem,egészségileg helyrehoztam,de nem tudok elég időt tölteni vele.

Ma játszottunk kinn sokat,jól érezte magát,nem volt para,de a wc nem jött össze.

2016. dec. 3. 19:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Gazdis lett a kis vakarcs ☺
2016. dec. 11. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!