Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám, mert a...

Szökik a kutyám, mert a szomszéd kerítése rossz. Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy miért szökik. Le van fárasztva napi 2x, mégis előfordul, hogy szökik.
2016. nov. 17. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
A tiétek mert nem tudjátok megnevelni.
2016. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozik, hogy kinek a feladata a kerítés rendbehozása.

A kutyával rendszeresen foglalkozva van, kutyaiskolába járok vele, nevelés alatt áll. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, inkább ne írj.

2016. nov. 17. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

A gazda feladata, hogy a saját területén belül tartsa a kutyáját. Tehát hiába a szomszédé a kerítés, kénytelen leszel megcsináltatni, hogy ne tudjon szökni a kutyád.


(Én is ebben a szituban voltam).

2016. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően a te feladatod a portán belül tartani a kutyát, függetenül attól, hogy a kerítés a tiéd, vagy a szomszédé.
2016. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
#1 vagyok. Miért ne adtam volna értelmes választ? A kutya megnevelése a te feladatod, ebbe az is bele tartozik hogy nem hagyja el a területed akármilyen szar is a kerítés. A szomszédnak semmi köze hozzá hogy a kutyád szökik, miért ő lenne a hibás? Vagy megneveled a kutyát vagy megcsinálod TE a kerítést...ennyi. A szomszédnak nincs vele baja miért kellene bármit is tennie azért mert a TE kutyád szökik?
2016. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
A szomszédnak meg kell csinálnia a kerítést. Nem csak mert kiszökik a kutyád ott, hanem neki is lehet kutyája átmegy hozzád meg hát nem szép látvány egy csúnya kerítés. Tudom itt a gyk-n mindig azt olvasom neveld meg a kutyád, meg kutyaiskola, de én egyszerűen nem ezt látom. Nagyon sokan nem hordják iskolába a kutyát, és öv nélkül nem tudnák vinni az utcán. Persze jó az ha a kutya tud dolgokat, de én egyszerűen nem szeretem a gépszerűen működő kutyákat.
2016. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
NEm a szomszéd felelőssége az, hogy MÁSIK EMBER tulajdonában lévő kutyát a másik ember portáján tartsa. A kerítés igen, visszás, de lehet pölö kennelt is építeni a kutya száméra, és probléma megoldva. Lepontozhatsz, de igazad nem lesz.
2016. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Mind a ketten hibásak vagytok. Sőt, te nagyobbat vétesz. A szomszédodnak kötelessége megcsináltatnia a kerítést, erre jegyzőnél tehetsz panaszt, kötelezhetik rá. De neked pedig meg kell akadályoznod, hogy a kutya szökjön! És ez bizony jelentősen nagyobb vétség, hogy a kutya más területén vagy felügyelet nélkül közterületen van. És veszélyes is, felelőtlenség is a részedről.
2016. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Hivatalosan a te kutyád a te felelősséged. A szomszédodnak nem tudom, hogy mennyire kötelezettsége rendben tartania a kerítést, de őt senki nem veheti elő a te kiszökött kutyád miatt, maximum te jelentheted be, hogy cseszik megcsináltatni a kerítést. De hogy hol szökik ki a kutya, az édesmindegy. A te dolgod úgy tartani, hogy ne szökhessen ki.
2016. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%
Kerítés építése nem kötelező, de a kutya magánterületen tartása kötelező
2016. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!