Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákra ugatásról való...

Kutyákra ugatásról való leszoktatás?

Figyelt kérdés
7 hónapos csivava keverélről van szó.Mióta velem van sokat tanult de az idegen kutyák ugatásáról nem sikerült leszoktatni.Laza pórázon sétál a lábam mellett de amikor meglát egy kutyát elkezd húzni és ugat.Ez addig megy amíg közelebb nem ér a kutyushoz mert akkor már fülét farkát behúzza.Aztán megszaglásszák egymást játszanak stb.(már amelyik gazda megengedi hogy oda menjunk hozzá.Volt aki meglátta a kutyám és inkább elfordult az övével ami eléggé rossz érzés volt) Szóval mindig tudja ha rosszat csinál ha azt mondom hogy nem akkor befejez bármit amit csinál viszont ilyenkor olyan mintha elborulna az agya.Se kép se hang.Azt tudni kell hogy 5 honapos kora ota van velem és sok kutyával megismerkedett de még hozzájuk is így közelít.Úgy olvastam hogy ideggyengék a csivavák de valahogy csak lehet ezen segíteni.Azt tanácsolták egyszer nekem hogy vigyek magammal jutalom falatot és próbáljam magamra terelni a figyelmet de ezt csak azután teszi meg miután leugatta a kutyát.Ha pedig utána jön a jutifaliért az dícséretnek minősül.Azt is mondták hogy próbáljam megrugni egy kicsit melkhasánál de ezt nem tudom kivitelezni egy ekkora kutyánál mert azt hiszik az emberek elakarom rúgni a kutyám.Ilyenkor mi a teendő? Nem tudom mit csinálok rosszul direkt próbáltam minél több kutyával megismertetni mikor hozzám került.
2016. okt. 25. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Vidd el kutyasuliba!

Pórázon vezetett kutyákat nem célszerű összeengedni. Valószínűleg ezért fordultak el más kutyások, amikor oda akartál menni hozzájuk.

Szinte minden kutyasuliban van lehetőség kötetlen, póráz nélküli ismerkedésre.

Nálunk is hasonló volt a gond, de rengeteget járunk kutyák közé, így sikerült feljebb tolni az ingerküszöbét.

Azért javaslom, hogy eleinte szakérő segítségével szocializálódjon a kutyád, mert egy jó oktató segít, hogy jobban megismerd a kutyád testbeszédét.

2016. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
"Pórázon vezetett kutyákat nem célszerű összeengedni." Ha a kutyak teljesen normalisak, nincs benne semmi rossz. Ertelemszeruen, ha azt latod, hogy majdnem meg fullad a kutya(d) es ket labra agaskodva probal odajutni, akkor nem celszeru.
2016. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Akkor remélem a kutyasuli tud majd ezen segiteni.
2016. okt. 26. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!