Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való az alábbi...

Milyen kutya való az alábbi körülmények közé?

Figyelt kérdés

Panel lakásban tartott kutya lenne, de van egy iciripiciri kert szerű valami a ház mellett, ahol időnként el tudnám helyezni. A lakásban többnyire velem lenne, a kertben többnyire egyedül.

Elsősorban társállat szerepét töltené be. Ugyanakkor jó lenne, ha védeni is tudna, részben engem, részben a házat. Ez alatt csupán annyit értek, hogy legyen mérete és megjelenése, ami visszatarthatja a rossz szándékkal közeledőket.

A magam részéről farkaskutya illetve vizsla méretű kutyában gondolkodom. Szeretem, ha egy kutyának van mérete, megjelenése. A pici kutyák is aranyosak, csak őket nem érzem magamhoz valóknak és ők nem riasztanak el senkit.

Jó, ha szereti a dögönyözést, mert én is ölelkezős típus vagyok és nálam gyerekekkel is sokat találkozna.

Mint mondottam, örülnék, ha védekező és elrettentő lenne, de ha nem eszi meg a rossz embereket, az kisebb baj, mint az, ha megeszi a barátaimat illetve a hozzám érkező vendégeket.

Fontos, hogy szobatisztaságra nevelhető legyen.

Nem szükséges, hogy fajtatiszta legyen.



2016. okt. 4. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt már tudjuk, hogy te mit vársz a kutyától, de te mit tudsz neki nyújtani? Foglalkozás, kutyasuli stb? Amúgy szobatisztaságra minden kutya nevelhető.
2016. okt. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Golden retriever, Boxer, Beagle
2016. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés egyelőre elméleti. Sajnos nem lakom azon a helyen, amiről beszélek. Ha ott laknék, akkor ott is dolgoznék. Tehát viszonylag sokat lehetnék a kutyával, ami gondolom, neki is jó. A kert nagyon pici, de még sincs bezárva a lakásba állandóan a kutya. Kutyasuliba biztosan elvinném.

Mit tudok én nyújtani a kutyának? Jó kérdés. Magamat.

Úgy én biztosan nem tartanék kutyát, hogy az egész nap a lakásban van, főleg ha egyedül. Jelenleg nem lakom egyedül, nincs kert és nem itthon dolgozom. Úgyhogy egyenlőre nem lesz kutyám.

2016. okt. 5. 01:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szükséges, hogy fajtatiszta legyen, akkor máris megválaszoltad magadnak a kérdést: egy nem túl nagy mozgásigényű keveréket válassz majd menhelyről. Bőséges a választék sajnos.

A picike kert olyan, mint a lakás, tehát a kutyának majdnem mindegy, hogy a kicsi kertben pihen, vagy a lakásban. Napi 3 séta, elegendő szabad mozgás szükséges lesz, bármilyen kutyát is választasz.

2016. okt. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Napi hány alkalommal vinnék sétálni?
2016. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!