Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok mudival?

Tapasztalatok mudival?

Figyelt kérdés
Persze utána olvastam de a személyes tapasztalatok is érdekelnek.

2016. okt. 3. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb jelzőkutya volt,mindenre másképp adta a hangjelzést. Értelmes,családszerető,családot védő volt.Okosak,kedvesek.
2016. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%
Nekem két mudi keverékem van. Egy alomból vannak, de az egyik külsöleg teljesen mudi. A másik csak hasonlít. Ha érdekel így is a véleményem, szólj. :)
2016. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kettő van. Fel sem merült, más fajta.

Okosak, hűségesek, ha otthon vagyok, mindig a nyomomban vannak.

Nincs kutyaszaguk :) a bundájuk gyönyörű, nem igényel sok kozmetikázást.

Nagyon jó házőrzők. Mint azt már írták is előttem, a hangjukból meg lehet állapítani, hogy mi történik kint, mindent másképpen ugatnak.

Idegenekkel bizalmatlanok. Az óraleolvasók nem szeretnek jönni hozzánk, mert hiába tiltom meg a kutyáknak, hogy arénázzanak, tisztes távolból fejezik ki nemtetszésüket, hogy idegen van a kapun belül. Ismerősöket, barátokat viszont szívesen fogadnak. Gyerekeket az egyik szereti, folyton puszilgatná mindet, ha hagynánk, a másik velük is bizalmatlan. Tisztes távolból figyeli őket és néha odamerészkedik őket megszagolni. Ha valakit jól ismernek, akkor teljesen kinyílnak és fesztelenek a társaságukban.

A mi kutyáink általában kint vannak. Bent melegük van, egy idő után szólnak, hogy kimennének.

Családi kutyának is nagyon jók, de igazából egy gazdájuk van és a gazdi a mindenük.

Tele vannak energiával, amit le is kell vezetni, különben nyugtalanok.

Kicsit szenvedünk a pórázon setálással, mert sehogy nem akarják megérteni, hogy az meg minek. Ők egyébként sem mennének 2-3 méternél messzebbre a gazditól.

Sokat járunk velük kutyák közé, mert nem nagyon szeretik a kutyákat, de meg kell szokniuk más kutyák társaságát.

Elég éles a hangjuk, ami kicsit idegesítő :)

Ja! A nyitott kapun sem mennek ki, esetleg pont a kapu elé állnak, de nem távolodnak a portától- ezt nem tanítottuk. Mindkettő ilyen.

Van egy cicájuk, akit nagyon szeretnek, játszanak együtt, sosem bántanák, de jaj az összes idegen macskának, aki bemerészkedik az udvarra. Nem bántják, csak távozásra bírják. Találtunk már cica lábnyomokat a kerítésoszlop függőleges felületén.

Én bátran ajánlom a mudit mindenkinek, aki hajlandó foglalkozni a kutyájával és nem csak dísznek akar egyet az udvarba, vagy a házba. Vagyis bármilyen kutyát csak olyanoknak ajánlanék :)

2016. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon intelligensek és hűségesek, de van bennük egy kicsi makacsság. Érzékenyek és dominánsak egyben. Villámgyorsan átveszik a gazdi hangulatát, a legkisebb rezdülésre is reagálnak, ezért ha a gazdi stabil kutyát szeretne, magának is annak kell lennie. Nem szabad kizárni a család életéből. A mudi nem szolgaian engedelmeskedik, hanem szeretetből és tiszteletből együtt dolgozik veled. Ő nem szolga, beosztott, hanem munkatárs. Határozottan, de szeretettel kell nevelni.
2016. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Jelzokutyanaknnagyon jók, haz őrzésére teljesen alkalmatlan, vidám, aktív játékos kutyuskak
2016. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5# nem attól jó házőrző egy kutya, hogy összekeverik a borjúval a mérete miatt.

de az tény, hogy nem kertbe kicsapni való fajta, igényli a szoros kapcsolatot a gazdival. és elég aktív, de feleslegesen nem pörög.

2016. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
10 kilós kutya nem is tud harapni ne viccelj, németjuhászt is 3 mozdulatbol hatástalanítani lehet. A mudi az kicsi. Jelzokutya nem házőrző.
2016. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 Minek írsz olyan témában, amiről fingod sincs? Internethuszár...
2016. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Volt mar 9 mudim,4 komondorom, 1 pumim, 3nemet juhaszom, 1 Jagdterrier én stb. 10 kilós kutya szerinted mit tud csinálni egy felnőtt emberrel? Szellemi fogyatékos vagy ha ezt nem érted.
2016. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Aha, biztos. Én meg a Sirius bolygóról jöttem, szóval kutya szakértő vagyok. Játssz inkább valami hozzád illővel és hagyd tapasztalatot cserélni a normális embereket. ;)
2016. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!