Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy én csak jót akarok?

Figyelt kérdés
2 éves beagle kutyánk van. Napi 2X kap enni, de nem egy kaja van elosztva két adagra. Anyám reggel és este ad neki kaját, és ráadásul sokat is. A kutya nincs elhízva, mert szerencsére olyan helyen lakom, ahol van lehetőségem jól megmozgatni őt. Megkértem anyut, hogy ha már nem bír leállni a túlzott etetéssel, akkor legyen egy olyan nap, mondjuk vasárnap, amikor a kutya nem kap kaját. Megviseli a kutya gyomrát anyám tudatlansága, mert szegénykémnek rossz az emésztése. Legalább egy nap lenne, amikor a kutya gyomra rendesen kiürül. De anyám nem bírja megállni, hogy ne adjon neki valamit. Mégis hogyan vegyem rá őt, hogy hallgasson rám? Azt nem engedi, hogy én etessem a kutyát. Én csak jót akarok.
2010. ápr. 18. 21:19
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
Csókoltatom az állatorvosod, mondd meg, hogy hívjon fel telefonon, szívesen felvilágosítom néhány alapvető dologról, amivel nincs tisztában.
2010. ápr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Átadom neki!:) Nekem ezt mondta, nem én vagyok a doki. Nem nekem kell ezt tudnom, hanem neki. Én sem akartam koplaltatni a kutyát, de ennyi kaját nem tud rendesen megemészteni. Látom a székletét, és hol kemény, hol pedig folyós. Csak a rendes étkeztetésre akarok ráállni, nem a koplaltatásra. de a kutya gyomra már nagyon meg van viselve. Utolsó előtti válaszolónak köszönöm, hogy leírta a koplaltatást, ezeket nem tudtam. Én csak azt írtam, amit a doki mondott. Szerencsére még csak oltások miatt kellett felkeresnem őt, komolyabb bajnál másik dokihoz fogom vinni a kutyát, ha még egy ilyen alap dolgot sem tud rendesen.
2010. ápr. 19. 07:37
 13/17 anonim ***** válasza:

Én se értek egyet a koplaltatással. Van olyan kutya, amelyik magától kihagy 1-2 napot, annak nem kell erőltetni.

Egy nagytestű kutyánál még veszélyes is lehet, hogy egy nap szünet után végre befalhatja az adagját.

Az enyém pánikrohamot kapna, ha egyszer csak nem adnék neki enni...

2010. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mit kap a kutyus enni. Én arra gondolok(javíts ki, ha nem így van), hogy anyud szinte minden konyhai maradékot odaad neki. Ez sokkal veszélyesebb lehet egy érzékeny gyomrú kutya esetében mint a túletetés.... Mert ha egy eb pl. tápból kap túl sokat, napi 2x, akkor sem fordul elő hogy hol szilárd, hol folyós a széklete. Ez a kaja összetételén múlik főleg. Illetve van olyan, hogy már akkora mennyiségű tápot kap a kutya, olyan sűrűn, hogy csak végigszalad az emésztőrendszerén, de ez esetben folyamatosan menne a hasa...

Amúgy vidd ki anyudat a kertbe és mutasd meg a kutyád kupacait, az mindent elárul.... Gondolom ő sem szereti sem a székrekedést, sem a hasmenést...

2010. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem kap maradékot, rendes kutyaeledellel etetjük, nem gagyi fajtával. Hétvégente pedig anyu főz neki csirkehúst rizzsel. Nem hinném, hogy ez ártana a kutyának. Csak a túl sok kaja nem tesz jót neki. Nemsokára úgyis visszük oltatni, akkor majd megkérem a dokit, hogy világosítsa fel anyut. Ha tud megfelelő kaját ajánlani a kutyának, akkor olyat fog kapni. Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 19. 21:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor félreértettem.:)Az én anyukám mindig mindennel tömné a kutyákat, itt emberkajákra gondolok.... A dokival beszéljétek meg! Az is lehet hogy valami más áll a háttérben..... Azt is jó lenne tudni addigra, hogy hány dkg kaját kap, szerintem mérd le, úgy jobban tud segíteni a doki. Ő pontosan megmondja mennyivel kell csökkenteni az adagot...
2010. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Semmi baj!:) Amúgy anyu is akart adni neki házi kajákat, de azt nem engedtem neki. Sokat veszekedtem vele és megkértem, hogy ha már hobbija a kutya etetése, akkor legalább normális kajákkal etesse. Ezt az egyet sikeresen elértem nála. Valószínű a doki azt fogja mondani, hogy a felére csökkentsük a kaja adagot, mert az lenne elvileg az ideális mennyiség.
2010. ápr. 20. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!