Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy én csak jót akarok?

Figyelt kérdés
2 éves beagle kutyánk van. Napi 2X kap enni, de nem egy kaja van elosztva két adagra. Anyám reggel és este ad neki kaját, és ráadásul sokat is. A kutya nincs elhízva, mert szerencsére olyan helyen lakom, ahol van lehetőségem jól megmozgatni őt. Megkértem anyut, hogy ha már nem bír leállni a túlzott etetéssel, akkor legyen egy olyan nap, mondjuk vasárnap, amikor a kutya nem kap kaját. Megviseli a kutya gyomrát anyám tudatlansága, mert szegénykémnek rossz az emésztése. Legalább egy nap lenne, amikor a kutya gyomra rendesen kiürül. De anyám nem bírja megállni, hogy ne adjon neki valamit. Mégis hogyan vegyem rá őt, hogy hallgasson rám? Azt nem engedi, hogy én etessem a kutyát. Én csak jót akarok.
2010. ápr. 18. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Mond azt neki hogy belehalhat ha túl sok kaját kap. Ez nem komoly de ha a szép szót nem érti akkor rá kell ijeszteni valamivel ami hatna rá. Amugy télleg nem jó ha állandóan zabáltatva van.
2010. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Esetleg ha viszitek állatorvoshoz, akkor kérdezzetek rá.

Ő is azt fogja mondani, hogy nem helyes. Hátha a szakembernek elhiszi.

És nagyon igazad van abban, hogy jó az, ha a héten egyszer nem kap semmit! Az állatorvos is ezt mondaná.

Láttam olyan műsort a tv-ben, ahol elhízott kutyák voltak és nagyon csúnyák és sajnálatra méltóak voltak és mondták is, hogy jópár évvel megrövidül így az életük.

2010. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet azt fogom csinálni, hogy felhívom a dokit és megkérem, hogy ijesszen rá anyámra. Megkérem, hogy kicsit beszélgessen el vele. Tudom, hogy rossz a kutyának még ha nem is látszik rajta. Én is attól félek, hogy pár évvel korábban elveszítjük anyám miatt.
2010. ápr. 18. 21:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Legkozelebb, mikor allatorvoshoz viszi a kutyat, menj vele es kerdezz ra az orvosnal, hogy mennyit kell kapnia. Ha az orvos mondja meg a helyes mennyiseget, akkor neki talan hinni fog. De azt sajnos nem tudom, hogy az orvosoknak tudni kell-e ilyesmit.

Ha nem, akkor meg azt teheted, hogy megnezed, van-e olyan kutyatap marka, amelyik beagle-öknek kulon gyart, azon megnezheted az ajanlott mennyiseget es megmutathatod anyudnak bizonyitekul.

Esetleg a neten is rakereshetsz, hatha talasz rola adatot, hogy egy felnott beagle-nek mennyi kaja kell.

Arrol mindenesetre konnyen talalsz adatot a neten, hogy hanyszor kell egy kutyat naponta etetni es milyen elosztasban.

[link]

ezt tanulmanyozd at, van benne sok olyan sor, amit anyukadnak megmutathatsz belole.

Sok sikert!

2010. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem elég csak az egyszeri etetésre átállni. Akkor legalább Anyukád is látja, hogy mennyit kaphat enni, és nem durran ki.

Én ellene vagyok a koplalásnak. 16 éve még nem volt olyan nap, hogy a kutyáim ne kaptak volna enni. Persze ők normál adagot kapnak, másnapra pont éhesek is lesznek.

2010. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elozo vagyok.

Amikor meg elkezdtem irni, egy valasz sem volt :) Mire elkuldtem, mar ketto is.

2010. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagyis most mar nem az utolso voltam :)
2010. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A kifejlett kutyának /kb. másfél éves/ naponta egyszer kell adni enni. Ha nem hiszi el édesanyád, kérdezze meg az állatorvostól. Talán az ő szavára hallgat.
2010. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ mindenkinek. A doki biztos tudni fogja, hogy mennyit kellene elvileg kapnia a kutyának. Elmondom neki a véleményem anyám etetési szokásairól és akkor a doki szépen elmagyarázza neki a dolgokat. Már nem emlékszem melyik válaszoló írta, hogy nem koplaltatja a kutyáit. Neki üzenem: elvileg ki kell hagyni legalább egy napot, amikor a kutya nem kap enni. Ezt azért kell, hogy kíméljük a gyomrát. Állatorvos mondta, hogy a kutyák gyomra nincs hozzászokva ahhoz, hogy minden nap kajálhatnak. Tudom, hogy már nagyon régóta vannak kutyák az ember életében, de nagyon sok tulajdonságuk még mindig a farkasokhoz hasonlít. Pl a farkas nem minden nap tud enni. A gyomra ehhez van hozzászokva. Nekem ezt doki mondta, akkor gondolom így is van. De én már annak is örülnék, ha anyám visszavenne a zabáltatásból. Arról álmodni se merek, hogy esetleg a koplaltatásba is belemegy!:)
2010. ápr. 18. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

• Hetente egy "koplalónap" kell a kutyának.

Nem igaz!

A koplalónap "pártiak" abból indulnak ki, hogy a kutya számára természetes (ennél fogva minden bizonnyal "jó"), hogy "egyszer hopp, máskor kopp".

Igaz, hogy a vadon élő kutyaféle ragadozók igen jól bírják a kényszerű koplalást, azonban ez a kényszer korántsem feltétlenül jó, vagy "egészséges" számukra. Az emberhez hasonlóan kiegyensúlyozott táplálásra van szükségük.

Bőséges táplálékforrás mellett a farkasok naponta akár többször is vadásznak és táplálkoznak.

Másik tévhit (ugyancsak az ember "kitalációja"), hogy a kutyákat naponta egyszer kell csak etetni felnőtt korban.

Mint az előzőekből kiderül, a kutyák a "szakaszos", hiányos etetést is jól tolerálják, élettani szempontból jobb, ha a felnőtt állatok is naponta legalább 2x esznek.

A napi egyszeri etetés esetén az etetés időszakára az állat igen éhessé, mohóvá válik. Az ételt nagy darabokban, megfelelő rágás és benyálzás nélkül "befalja". Ez a gyomor túlterheléséhez, akár gyomorcsavarodáshoz vezethet.

Jobbik esetben az állat a nem kellően megrágott ételt kiöklendezi, és újra felenné (ha a gazdája "fújj, disznó" felkiáltással el nem venné tőle). Pedig ez a felöklendezés és újra rágás a kutyaféle ragadozók esetében teljesen normális. Olyasmi ez, mint a kérődzőknél a kérődzés: nagy mennyiséget felvesz, előemészti, aztán nyugodt körülmények között egy-egy gombócot felöklendezik, és jól megrágja. Nem azonos, de hasonló funkciójú a kutyák habzsolása (rágás nélküli nyelése), majd a felöklendezés (hányás), majd újra elfogyasztás. Sok kutyás ilyenkor rohan az állatorvoshoz, abban a hitben, hogy betegség miatt hány a kutya, pedig erről szó sincs.

Ha naponta 2x eszik a kutya, akkor a két etetés között kevésbé válik éhessé, nyugodtabban, alaposabban rág, ritkább a felöklendezés, a gyomormegterhelés és gyomorcsavar pedig alig fordul elő. Természetesen a kétszeri etetés nem dupla mennyiséget jelent, hanem azt, hogy azt a mennyiséget, amit egy alkalommal kapna az állat, két részletben etetjük meg. A jobb táplálék hasznosulás következtében rendszerint kevesebb táplálékra van szükség.

Csakúgy, mint az embernél: a napi tobbszöri étkezés egészségesebb!

Egyszer-egyszer nem árt a koplalónap (kiürül az emésztő csatorna), de nem rendszeresen (hetente).

A koplalónapot követően óvatosan, kis adagokban, többszöri etetéssel kell kezdeni.

Ha már az etetésnel tartunk: a ragadozók az áldozat lágyrészeit fogyasztják el először. Amikor ezen túl vannak (időközben a vércukorszintjük jelentősen emelkedik), akkor kezdik el (komótosan) fogyasztani a csontos részeket. Ezt a kutyák etetésénél is figyelembe illik (kell) venni. Ezért először a csont nélküli élelmet (táp, zöldségféle, stb.) etessük, majd kis idő múlva (kb. 20-30 perc) adjuk a csontos húsokat (csontokat

2010. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!