Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjak még neki hogy...

Mit mondjak még neki hogy megértse?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek "extra mini" yorkija van. Amikor kinézték én már akkor mondtam neki hogy ez szaporító és extra mini meg mini yorki nem létezik, meg hogy beteg lesz meg minden, de nem érdekelte. A kutya kb. 1 kg. (ha nem kevesebb) 1 hónapja megszökött tőlük. Éppen tüzelt. Valószínűleg terhes mivel nagyon meghízott mostanában. Nem tudják hogy ki lehet az apa. De nem akarják elvinni orvoshoz! Hiába próbálom neki magyarázni hogy a kutya belehal a szülésbe meg minden nem érti meg! Nem viszik orvoshoz mert nincs idejük meg pénzük ivartalanítani. És hogy az állatorvos azt mondta hogy egészséges a kutyának ha életében legalább 1-szer szül. Amúgy meg ahonnan elhozták ott mondták hogy már 1-szer volt vemhes és akkor is majdnem belehalt a szülésbe. (valószínűleg azért adták el mert nem tudott fialni és ebből nekik így nem volt hasznuk). Mit mondjak még neki hogy megértse? Ő a legjobb barátnőm és nem akarom emiatt elveszíteni a barátságunkat. De a kutyának muszáj valahogy segítenem!

(boccs hogy ilyen hosszú lett)


2010. ápr. 18. 16:57
 1/5 anonim válasza:
Vid el te orvoshoz a kutyát. Ha nekik nincs idejük és pénzük. Csak így tudsz segíteni a kutyán :\
2010. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit!

Mit lehet mondani egy olyan félszerzetnek, akinek csak azért kell mini yorki, hogy elmondhassa magáról, hogy oylanja van, de amúgy vígan végignézi, ahogy a szerencsétlen szenved, meg elpusztul? Sajnálatra méltó, hogy iylen embereknek a keze közé kerülhet a kutya! Mert ennek rongybaba sem való!

Ne haragudj a kemény szavakért, de így érzem!

Az elsőhöz csatlakozom! Ajánld fel, hogy te elviszed a dokihoz.

Én hasonló helyzetben anno azt csináltam, hogy netes állatdokinak írtam egy levelet, bemutattam neki az állapotokat (egy veszélyeztetett cicáról volt szó), és a válaszát, amiben sok kemény dolgot írt, megmutattam a cica gazdijának. Az talán segít, de ha az se... én ilyen emberrel nem is barátkoznék. Annyi felelősség sincs benne, hogy egy kitömött zoknit rá lehessen bízni.

2010. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, en megmutatnam neki ezt az oldalt:

[link]

Ez a legjobb eddig, amit talaltam, de azert te is gyujtogethetsz.

Az orvos, akihez a kutyaval jar a baratnod, egy idiota s.ggfej. A kutyanak nem kell szulnie egyszer sem eleteben, sot jobbat tesz neki, ha egyszer sem kolykezik. Ez nekik nem orom, hanem szenvedes es biologiailag sem magyarazza semmi, amit az a bunko orvos allit.

Valoszinuleg neked nem hisz a baratnod, ezert kellene a netrol osszegyujtogetned az infokat, mert ha ott latja leirva, akkor talan elhiszi.

En egyebkent kutya miatt szakitottam meg a kapcsolatomat egy kozeli rokonnal, mert szerintem ugy tartja a kutyat, ahogy szerintem nem etikus.

Es meg annyit, hogy szerintem a legjobb baratnok azert "legjobb" baratnok, mert hallgatnak egymasra. Mi legalabbis az en legjobb baratnommel mindent megbeszeltunk egymassal es tamogattuk egymast.

2010. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Ha segíteni akarsz rajta, akkor az egyetlen megoldás, hogy zsebrevágod a kutyát, mikor nem figyelnek és irány a doki. Ráfogod, hogy megint megszökött.:))

Ha szülni fog és császározni kell, az többe fáj, mint a vemhesen ivartalanítás. + még a kölyköket is lealtatni, az is pénz. De ne ahhoz az idióta henteshez vidd, aki azt mondta, hogy egyszer szülnie kell a szaporítónál meg még egyszer a barátnődnél is, mert az nem fogja megcsinálni, már előre feni a fogát, hogy milyen jó biznisz lesz egy rakat kölyök oltása, ellátása.

2010. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon felelőtlen a barátnőd. Szerintem tényleg csak azért kellett neki a kutyus, hogy dicsekedhessen vele. Egy ivartalanitás a kutya tartásához képest nem egy hatalmas összeg, és a gyógyulási idő is csupán egy-két hét. Szereti egyáltalán az állatot, foglalkozik vele? Mit fog csinálni a kiskutyákkal, ha megszületnek? Ezeket próbáld meg tisztázni vele, hátha észbe kap.
2010. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!