Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanevelés? Hogyan csináljam?

Sugárka1992 kérdése:

Kutyanevelés? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
A történet igen egyszerű:4 éve magamhoz vettem álmaim kutyafajtáját : egy samoyed kiskutyát. Eleinte nem voltak vele komoly gondjaim. ALap vezényszavakat (ül, fekszek, marad ) igen hamar megtanulta. A gond a sétával kezdődött. Minél nagyobb lett annál intenzívebben kezdett rángatni maga után séta közben. Elmentünk kutyasuliba ott jutalomfalattal akarták oktatni, ami sajnos nála nem igen válik be. Az első egy két falat még érdekli utána már nem. Mások azt tanácsolták fárasszam le: napi szinten kiviszem magammal futni (8 km ). Ugyanúgy amint kilépünk a kapun rángat egész végig. Tanácsolták azt is nekem, hogy a pórázt a füle tövéhez kell helyezni (mivel ott van a legérzékenyebb pontjuk ) minimális javulást láttam rajta ezzel módszerrel. Viszont sajnos még mindig majd kiszakad a karom. Nincs ötletem mihez kezdjek . Elengedi sajnos ezen a könyéken nem lehet. Tudom, hogy itt az első gond az az hogy nem ismer el vezetőnek. Fogalmam sincs hogyan érhetném ezt el nála. Valaki valami tanács?

2016. aug. 3. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kicsiként kelket volna vinni és akkor megtanitani
2016. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha leelőz, lendületesen lefordulsz róla és pár rántást adsz neki. Akkorát, ami már elég kellemetlen neki ahhoz, hogy elkerülje és elkezdjen figyelni arra, hogy ne előzzön le téged. Ha olyan a kutya habitusa, ezt lehet kombinálni egysoros lánc nyakörvvel is.


2. Ha húz, megállsz és megvárod, hogy visszalazuljon a póráz. Van akinél bevált, én ehhez sosem voltam elég türelmes.


3. nyugdíjas szomszédomnál és kamasz vizslájánál vált be, bottal a kutya elé vágsz, ha leelőz.


4. halti, szöges nyakörv, - bár ez már leginkább akkor kell, ha a gazda minden máshoz béna.


A lényeg, hogy ne ugrálj a módszerek közt, hanem amit kiválasztasz, azt következetesen használd!

2016. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha húz, megállsz és megvárod, hogy visszalazuljon a póráz. Van akinél bevált, én ehhez sosem voltam elég türelmes."


Nálunk is ez vált be.

2-3 séta után leesik neki a lényeg, de MINDIG tartsd magad a módszerhez. Olyan nincs, hogy most épp nincs kedved gyakorolni és akkor hadd húzzon. Akkor teljesen összezavarod a kutyát, hogy egyszer húzhat, egyszer nem.


Sima nyakörv, sima szövetpóráz, sok türelem, ennyi kell hozzá.

2016. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. És mindig ügyelj rá, hogy TE legyél elöl, ne a kutya. Így te töltöd be a szemében a vezetőszerepet, te irányítasz.
2016. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Az a baj, hogy amint megállok vele azonnal türelmetlen lesz a kutya, mivel ő tovább akarna haladni. Ugat,nyüszög stb...hiába szólok rá annál jobban csinálja. Nagyon nehéz láb mellett sétáltatnom, mivel olyan erővel húz, hogy kb. kiszakad a karom.Hozzáteszem nekem ő első kutyám, nem volt régen tapasztalatom ezekben. 3 hónapos kora óta van nálam . Kiskorában úgy voltam vele, elég lesz 1 évesen suliba beadnom...mára már tudom rosszul tettem .A szájkosarat is mindig leakarja szedni magáról, nem hajlandó addig jönni míg rajta van, mert folyamatosan a mancsával próbálva leszedni. Idegen emberekre akar ráugrálni séta közben.Fogalmam sincs ezt miért csinálja. Kipróbálom azért azt amit mondtatok, hátha használ :)
2016. aug. 4. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden módszer lényege, hogy te irányítasz, nem a kutya. Vagyis pont az ellenkezőjét teszed, mint amit ő akar. Ha megállsz és hisztizik, akkor tovább vársz, addig, amíg fel nem adja. Ha bedőlsz a hisztinek, nyugtatod, beszélgetsz vele, tovább indulsz, ő irányított megint, nem te.


Szájkosár ugyan ez. Te azt mondtad, hogy rajta kell lennie, akkor rajta van és nem foglalkozol a hisztivel. Ha megáll, adsz pár rántást neki és lendületesen indítod tovább. Ott a pórázt a kezedben, használd, ha felugrál emberekre!


Érdemes lenne eljárni egy jobb kutyasuliba, ahol foglalkoznak neveléssel is, vagy kihívni házhoz kiképzőt.

2016. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó írja.


Nekem a kutyám a kaputelefon hangjára hisztizett, konkrétan úgy visított, hogy nem tudtam rákérdezni, ki csönget, annyira felizgatta.

Úgyhogy rendszeresen rászóltam és megvártam, amíg befogja és lenyugszik (volt, hogy 20x csengett addig) és csak akkor szóltam bele.


Ennek sok köze nincs a pórázhoz, de az elv ugyanaz, megkövetelsz egy bizonyos viselkedést a kutyától, hogy az izgatott állapotból váljon nyugodttá.


Futtatóra menet ugyanez, póráz nélküli sétánál ugyanez. Addig nem megyünk be a kapun, nem veszem le róla a pórázt, nem engedem el, amíg le nem nyugszik.


Úgyhogy lényegében annyi a dolgod, hogy sokkal türelmesebb és kitartóbb legyél a kutyádnál és mindig érvényesítsd az akaratodat. Ha ehhez 50x kell 3 percen belül megállnotok, akkor annyiszor. Ha egyszer leesik neki, miről van szó, már kevesebbszer kell :)

2016. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!