Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldön akarok kutyát...

Külföldön akarok kutyát venni. Kéne egy kis segítség. C?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és szeretnék egy kutyát. Mivel otthon Magyarországon egy kis faluban nőttem fel, így az ilyen kistestű kutyák elvből kizárva (mint tacskó, csivava, stb).


Kérdésem az lenne, hogyha pl. itt Németországban teszek szert egy kutyára, természetesen kölyök kutyára, akkor érteni fogja a magyart vagy csak a németet?

Illetve milyen fajták jöhetnek szóba? Mozgásigény, vedlés, agresszió, stb.



2016. júl. 27. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha normális tenyészetből hozod el ott átlagban már tudnak 1-2 parancsszót. Ezt értelem szerűen németül fogja ismerni, de át tudod szoktatni magyarra.

Az meg, hogy milyen fajtát szeretnél, neked kéne tudni, hogy mennyi időd, energiád pénzed van rá. Mivel tapasztalatlan vagy gondolom e-téren, semmiképp nem egy nehézfejű kutyával kezdj. Amit felsoroltál(mozgásigény vedlés stb) ebből nem derül ki, hogy sportos vagy lustább kutyát szeretnél.

Írd le a feltételeket, ha szeretnéd hogy segítsünk.

2016. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyilván addig mémetül beszéltek hozzájuk, így abból értenek pár parancsot, de néhány nap alatt megérti amit magyarul tanítasz neki. Arra készülj fel, hogy ami itt jó tenyésztőnél 100-200 ezer forint az kint 1000-2000 euro. Tenyésztőknél ez az átlag kölyök ár.
2016. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Külföldön a kutya drága.és nem biztos hogy külföldi vervonal is.mivel legtöbb kutya innen került ki.ott pedig tovább tenyészti.vagy még kölyök lepapirozza te meg meg veszed.érteni fog meg tanulékony a kölyök.de lehet próbálni pl gyere ide magyar ul.román.szlovák nyelven.hamar rá jössz honnan jött.

Jugoszláv ba még olcsó és jó vervonal van.pár kutyából.fontos az is milyent akarsz.

2016. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan nyelvet fog érteni, amilyet tanítasz neki. Ha ógörög szavakat használsz a kommunikációra, akkor azt. Sőt, akár minden vezényszót külön nyelven is taníthatsz neki, egyiket se fogja érteni, fogalma sincs arról, hogy van ilyen, hogy nyelv :D Ő egy kutya, ne misztifikáld túl :)
2016. júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem sportos, mert sajnos sokat dolgozok, viszont barátnőm kicsit tobbet tudna vele foglalkozni. Mindenképp olyan kutyára gondolok, illetve szeretnék, aki kevesebb mozgással is beéri. Szoval rottweiler, németjuhász, vizsla, pitbull, bernáthegyi, kaukázusi, puli, foxi, kilőve. Sorolhatnek meg, de szerintem ertitek milyen fajtak vannak kilőve.


És igen, ugymond teljesen kezdő, zöldfülű vagyok e téren. Mivel nem voltam "panellacko" soha, igy muszaj tajekozodnom, milyet erdemes tartani panelban. Ami persze tolem is fugg, mennyi idom van, penz, stb.

2016. júl. 27. 23:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Uszkár. Nem hullajtja a szőrét. Okosak.
2016. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Németországban van kutya adó. Az kb. 90 euro évente. Ha menhelyről hozol kutyát ott minimum 150-200 euroért adják ki. Ha pl "harci kutyát" akarsz tartani az már 900 euro évente (adó). Gondold át. Ja és mellesleg az orvos pokoli drága. Én egy megfázás miatt 49 eurot fizettem. Az oltások 150 euro körül voltak. Az ivartalanítás 400 euro. És még sorolhatnám. Persze ha menhelyről hozol ki kutyát akkor 2-3 évig nem kell adót fizetned. Nem túl olcsó mulatság... Persze nem akarlak megijeszteni vagy ilyesmi csak tájékoztatlak. Ha kutyát veszel az megint csak rohadt drága ahogy előttem is írták. Ha lenne még kérdésed írj. Én Németországban lakom.
2016. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Uszkár ahogy írták, esetleg francia bulldog, mopsz.

Utóbbiakat csak jó helyről, van pár betegségük.

Nekik rövid a szörük(mopsz, bull) nem vedlenek sokat, nincs szükségük nagy mozgásra, lakásban is tarthatók kedves, okos, kutyák, mopszot pláne könnyű nevelni, mert magyon meg akar felelni a gazdinak. Nem nagytestű kutyusok, de nem is azok a tipikus táskalakó ölebek. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos/nem sajnos vendéglátásban dolgozok. Altalaban 10-tol 23-ig ( 3 ora szünettel, 15-18), vagy 10-17 vagy 17-23-ig. Ezek a legjellemzobbek. Barátnőm mas beosztásban van, o nem dolgozik annyit, mint én ( pedig egy helyen dolgozunk..).


Szeretnek kutyát, de igy röpke 1 ora alatt, mig utánaolvastam a dolgoknak, nem biztos, hogy megfelelne az ebnek az életvitelem..

2016. júl. 28. 01:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, így nem ajánlom a kutyát. Inkább majd később, ha olyan lesz az életviteletek.
2016. júl. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!