Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a földre...

Mi a véleményetek a földre szorításról, annak érzékeltetésére, hogy ki a falkavezér?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Kölyköknél haszontalan :DD Felnőttnél érhet valamit de elég komolyan kell csinálni nem csak lenyomod oszt jóvan.
2016. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem ezt a logikát. Lepontozni tudtok de esetleg jobb választ írni (mivel szerintetek az enyém nem jó) nem tudtok. Én tapasztalatból írtam. Ti mi alapján pontoztok?? Ugyan már...
2016. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Akik lepontoztak azok mèg sosem találkoztak örjöngő kutyával, viszont önjelölt Caesar mindegyik. :D nekem a belga juhásznál csak ez jött be.
2016. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó technika, csak az emberek nagy része rosszkor, rosszul használja, mert nem érti a működését, nem tudja, milyen eredményt kéne elérnie vele, csak próbálkozik, mert valahol hallotta, hogy ez jó.


Egyrészt ez egy halálos fenyegetés a kutyának (jó esetben): azt jelenti, hogy most már rohadtul elég volt belőled, hozzáférek a torkodhoz, a hasadhoz, két mozdulattal kibelezlek és véged van, ezt tartsd észben a továbbiakban. Következésképpen ezt a büntetést nem osztogatjuk olyan dolgokért, minthogy rágja a kutya a pórázt, vagy felurgál, vagy mittudomén. Főbenjáró bűnért vagdossuk le a kutyát a földre, pl. ha agresszívkedni kezd más kutyával, jószággal, vagy a gazdával szemben (és általában akkor sem ez az első technika, amit alkalmazunk, hanem akkor vesszük elő, amikor a kutyával már közöltük más módon, hogy ne csinálja, de szarik rá). Életveszélyes fenyegetést alapvetően élet védelmében alkalmazunk. Illetve még néhány speciális esetben, például amikor a kutya máshogy az istennek se érti meg, hogy térjen kicsit magához (kamasz kutyákat néha helyre kell így tenni), de az már egyéni mérlegelés kérdése, nem kezdeném el részletezni.


Másrészt a legtöbben azt hiszik, hogy ha a kutyát lenyomtuk a földre, akkor készen is vagyunk. Hát nem. El kell érni, hogy a kutya közben érezze szarul magát, és végül elismerje azt a vereséget, ne az legyen, hogy az ember feláll, és a kutya rögtön vidáman pattan is fel és megy vissza csinálni a hülyeséget. Olyan kisugárzással kell csinálni, hogy a kutya komolyan vegye, esetleg olyan fizikai rásegítéssel, vagy annyi ideig, hogy tényleg meg legyen beszélve az a rangsorkérdés, különben csak gyenge próbálkozás lesz, és a kutya kerül ki győztesen a meccsből.

A másik jellemző hiba a kivitelezésnél, amikor a kutya átvágja a gazdát. Eljátssza, hogy hú de megadtam magam, engedem, hogy lenyomjál, közben meg vigyorog és csóvál, gazdi meg elégedett, hogy jól megbüntette a kutyáját. Aki meg gyakorlatilag képen röhögi a gazdát, meg az egész földre rakosgatását.


Úgy lehet nagyjából jól lemérni, hogy az ember jókor, illetve jól alkalmazta-e a technikát, hogy egyrészt a kutya nem kezd el félni a gazdától (indokolatlanul nagy büntetés esetén könnyen kialakulhat félelem, hiszen a gazda kiszámíthatatlan "vadállat" lesz a kutya szemében), másrészt nem nagyon kell ismételni a leckét (kb. ha rövid időn belül háromnál többször kell megcsinálni ezt az adott viselkedésről való leszoktatáshoz, és nincs látványos eredmény, akkor ott valami nincs rendben, érdemes szakembert keresni, és felgöngyölíteni a problémát az alapjaitól).

2016. jún. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló jól leírta a módszer lényegét, de ez tényleg csak az idősebb, fejlett gondolkodású kutyáknál válhat be, kölyökcsínyekért abszolút durva büntetés.

Annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem elég a földre szorítás maga, mint a felsőbbrendűség kinyilvánításának eszköze. "Közölnöd" kell a kutyával, hogy a te kezedben van az irányítás, a tetteid és az utasításaid szentek, és ehhez mérten viselkedjen. Én akkor értem el sikereket a szocializálatlan menhelyi kutyáimmal, amikor koncentráltam a kulcsmondatra: "Én vagyok az erősebb, alattam állsz!" Fontos a szemkontaktus, és a testedet mindig a kutya felé helyezd, éreztetni kell vele, hogy mind szellemileg, mind fizikailag felülemelkedsz rajta, te vagy a vezető. Sugározd az erős, magabiztos falkavezér habitusát, hiszen ez a lényege az egésznek, nem az agresszió.

Ha megadta magát, kerüli a szemkontaktust, testbeszédével jelzi azt, hogy megértette az üzenetet, akkor véget lehet vetni a szorításnak, de azután is fontos, hogy tudtára add, ez nem holmi móka volt. Szemezz vele sokat az elkövetkező pár percben, órában! Ilyenkor érdemes újra kekeckedni vele a legkisebb rendetlenségért is. A lábadat, kezedet a mancsára helyezheted, ha pl. sétára mentek, elég jó módszer, ha feszegeti a határokat, hogy abban a pillanatban megállsz, és elé teszed a lábadat, szó nélkül irányt váltasz. Amit mondasz, az sérthetetlen, hiszen te vagy a vezér!

2016. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Használom, ha kell. Kölyöknél, felnőttnél, nem a koron múlik. Van kutyám, aki kis kölyök korában egy szimpla egyszerű kis rászólás, kizökkentés miatt visszafordult rám. Gondolkodás nélkül fogtam, vágtam a földhöz és szorítottam a torkát, míg el nem hitte, hogy itt ő meg fog halni. A végén pedig nem ő ugrik ki, hanem én kegyelmezek meg neki. Ezen felül ennél a kutyámnál eddig még egyszer kellett ezt eljátszani, mikor egy másik kutyámnak ment neki. Magának a földre nyomásnak nincs jelentése. Az számít, hogy a kutya elhiggye, ha akarom, most megölöm azért, amit ő tett. Mikor őv-n a nagy tribben az egyik kutyám izomból beleharapott a lábamba, mert a segédet nem érte el, a kerítésre kentem fel és simogattam a nyakát, míg el nem kékült a nyelve.

De ez összességében nem "ki a falkavezér" kérdés, a kutya pofátlan, én pedig megértetem vele, hogy ha ezt folytatja meg fog halni. Persze nem fogom megölni soha, hisz nem elvakult dühből vagy bosszúból csinálom. És ami a lényeg, rögtön utána megadom az esélyt neki, hogy javítson, ami után ki is fogom oldani.

De ezerszer látom, hogy a gazdák a mellkasuknál fogva a földön tartják a kutyát addig, míg az le nem nyugszik. A kutya először hisztizik, majd rájön, hogy ha nyugiban van, akkor szabadulhat. Hát nézelődik, ásít, oldja magát és már nem is büntetés. Még rosszabb, mikor a gazda sajnálja a kutyát vagy fél tőle és elengedi egy morgásban, vagy ha nem mer kellő mértékű büntetést adni és a kutyát állandóan elkapja, lenyomkodja és csak nő a frusztráció mindkettőjükben, hisz ahhoz kevés és rosszul kivitelezett a technika, hogy a kutya elfogadja, nem folytathatja tovább ezt a viselkedést.

2016. jún. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

6-os nagyon jol leirta es elmeletileg tenyleg igy mukodik.

Maga a modszer tenyleg hatasos viszont nagytestu kutyaknal nem mindenki szamara konnyen kivitelezheto. Pl az en nyolc honapos "kiskutyam" 45kg...most meg aranylag konnyuszerrel leteritem a foldre es ott is tudom tartani de mar egyre nehezebb(nem beszelve arrol,hogy pasztorkutya nagyon magas fajdalomkuszobbel) es felnott koraban nem biztos,hogy mar alkalmazhato lessz ez a modszer.

Kis vagy kozeptestu kutyaknal viszont nagyon jol mukodik es konnyen kivitelezheto.

2016. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Na es igen, meg hozatennem en is,hogy ezzel nem a falkavezersegedet bizonygatod a kutyadnak hanem rendreutasitod.
2016. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azonn gondolkodtam hogy félre érthettétek a válaszom. Kölyök alatt a 4 esetleg 5 hónapos kölykökre gondoltam, akik még nem fogják fel az ilyen dolgokat mivel játszanak. Mégis van aki pl játékból csipkedés miatt földhözvágja szegény kiskutyát. És valóban hasznos nem mondtam hogy haszontalan csak sokan nem tudják kivitelezni.
2016. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyám is vágott már földhöz 4 hónapos kölyköt, na ne félj, utána nem zaklatta. Működik náluk is. Tényleg ritkán kell, de akkor kell, és működik. A fegyelmezés nem kortól, hanem viselkedéstől függ.
2016. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!