Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes vagy nagytestű...

Milyen közepes vagy nagytestű kutyát tudtok ajánlani lakásba?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék amelyik ragaszkodó, hűséges, kedves, bújós. Már volt egy juhászkutyám, imádtam de ő olyan magánakvaló, nem igényelte annyira a simogatást, meg a közelségemet.
2016. jún. 5. 22:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Vizslafélék, szetterek. Ugyanakkor igaz, hogy minden egyed eltérő személyiség, kifoghatsz egy magánakvaló vizslát is, és bármely fajta, vagy éppen keverék egyede lehet a legbújósabb.
2016. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor hogy-hogy nem tudod, milyen fajtáért vagy oda?

Nem igazán értem.

Egyébként, nem csak fajtafüggő, hogy melyik kutya mennyire bújós, hanem egyedtől is függ.

Így elég nehéz konkrét fajtát ajánlani.

2016. jún. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Azért mert eddig juhászkutyám volt, és mivel meghalt, nem szeretnék még egy olyan fajta kutyust, megszakadna a szívem, mindíg rá gondolok ha meglátok egy olyan fajta kutyát. Ezért akarok más fajtát, de a többi fajtát nem ismerem.
2016. jún. 6. 10:44
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

Fajtatiszta kutyát annak érdemes venni, aki:

- valamilyen konkrét célra, munkára venné, ezért fontosak számára a fajta jellemzői, hogy megfeleljen arra az adott célra (pl. terelés, vadászat, kutyás sport, munkaversenyek stb.)

- vagy annyira odáig van egy adott fajtáért, hogy mást el sem tud képzelni.


Fentiek alapján keverék kutyust ajánlanék neked, menhelyről. Egy már felnőtt kutyának a jelleme is kialakult, ismert, és a gondozók tudnak is segíteni, melyik gazdira váró kutyusuk olyan, hogy nagyon igényli a simogatást, gazdi közelségét.

2016. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
golden retriever, labrador retriever
2016. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
2%
Lakásba nagytestűt ne! Hiába rövidszőrű a vizsla amit ajánlottak de az is kertes házba való, lakásba bejárással max. A vizsla vadászkutya, nem panelkutyának lett kitenyèsztve. Ahogy a labrador sem. Hiába akarsz munkakutyát, nem fogod tudni keilègíteni az igènyeit, szóval szerintem is a menhelyen lenne érdemes szétnèzned ès onnan is max egy közepes testűt, akinek nem hatalmas a mozgásigènye ès elvan órákat egyedül amíg pl.dolgozol. Nyilván meg lehet nevelni egy nèmet juhászt is pl.de egy lakás az ilyen kutyáknak nagyon ingerszegény környezet.
2016. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon igazad van 16-os es megegyszer kiemelnem en is:

LAKASBA NAGYTESTU KUTYAT NE.

Amugy 16-os most a pannellako "kutyaorultek" teged is jol le fognak pontozni akarcsak engem. Ezek nem fogjak fel,hogy az allatkinzas :(

2016. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne állatkínzás, ha vki napi 3-4 sétával, 4-5 óra foglalkozással tart panelban kutyát? Még jobb is, mintha ki lenne csapva a kertbe, séta, foglalkozás nélkül.

Nem egy ismerősöm van, aki nagytestű kutyát tart lakásban, és a kutya vígan elvan, mert megkapja a megfelelő foglalkozást!

2016. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Inkább tartok lakásban egy lusta nagytestűt napi 3-4 óra szabad futkorászással a parkban mint egy kistestű terriert, akit nem tudok lemozgatni...
2016. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
4%
Le is lettem pontozva! :D mindegy, itt annyi "szakértő" van, nem is értem akkor miért van ennyi neveletlen kutya ha mindenki ennyire ért hozzá. :D most csendben elballagok és kidobom a kukába a több mint 10 éves tapasztalatomat a viselkedésproblémás kutyák rehabilitálása terén. :D ti meg kínozzátok a 20 nm2-es lakásotokban a vadászkutyáitokat meg a terelőkutyáitokat, akik bizonyára nagyon boldogok ott ahol élnek. :D NEM elég napi 3 óra séta ingerszegény környezetben egy panellakó vadászkutyának! Nem erre lett kitenyésztve. Nem tudom érthetőbben elmondani.
2016. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!