Epilepsziás kutya - dilemma. Mit tennétek?
Sziasztok!
Van egy keverék kutyánk, tacskójellegű, kan, júliusban lesz 7 éves. Aktív, izmos, nagyon éber és érdeklődő, jó kedélyű, kedves kutya, a házat is elszántan őrzi. Szabadon tartjuk, zárt telken.
Mentvény, ami azt jelenti, hogy állatmenhelyről fogadtuk örökbe, kb 2 hónaposan. Miután hozzánk került, két héten belül ledöntötte a lábáról a parvó. Mindent megtettünk, hogy megmaradjon, és a dokinknak hála, sikerült is. Később derült ki, hogy epilepsziás, amit az orvos a parvó "maradványának" tekint.
Kap rohamokat, amik rövidek. A kutya álló, vagy ülő testhelyzetben, végig a tudatánál maradva vészeli át az izomgörcsöket, utána azonnal visszaáll minden a régi kerékvágásba. Régebben havi 1-2 rohamról tudtunk beszámolni, az utóbbi pár hónapban a számuk megnőtt. Hetente, sőt volt, hogy hetente kétszer-háromszor is rájött.
A doki korábban azt mondta, nyilván kezelhető az epilepszia gyógyszerrel, de az amúgy élénk, vidám kis kutyát kissé "agyonverné" a gyógyszer, mert tompít. Ő nem tartja elkerülhetetlennek, mi úgy döntöttünk, a kutya általános életminőségét megtartanánk, nem kértük a gyógyszert.
De mi a helyzet most? Még mindig mellőzhető a gyógyszer? Kérjük a dokitól? A doki ugyanazt mondja, mint korábban, és mi a legjobbat akarjuk neki, de nem tudjuk, a görcsök annyira megviselik-e, hogy jobb lenne-e neki gyógyszerrel, tompábban, egykedvűbben, inaktívabban.
Ti mit gondoltok? Hol a határa a kutyának?
Ha tudtok ebben a témában segíteni, vagy van tapasztalatotok epilepsziával, írjatok.
Köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!