Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban meg kell menteni...

Valóban meg kell menteni minden kutyát?

Figyelt kérdés
Ha egy kutya megharap valakit, mindenki tiltakozik az elaltatása ellen, hatalmas erőket mozgósítanak, hogy rehabilitálva legyen. Ha valaki talál egy félholt, öreg kutyát, az egész ország összefog, hogy meggyógyítsák, még ha a kora miatt ez maximum 1-2 évet ad neki. Pl ott van Bubu, a kopaszon talált öreg komondor, a képe megjelent újságban, tv-ben. Ez mind szép és jó meg megható, de tényleg van erre kapacitás? Évente több, mint 20 ezer kutyát altatnak el vagy lőnek ki pusztán azért, mert nem kellenek senkinek. Nagy részük fiatal, jó természetű. Csak bennük semmi szenzációs nincs, ezért meg kell halniuk helyhiány miatt. És akkor nem beszéltem arról a több ezer kutyáról, akik 1,5 méteres láncon, száraz kenyéren, oltatlanul élik le nyomorúságos életüket, de elkobozni nem lehet, mert nincs hely. Rehabolnak olyan kutyákat, akik utána is csak tapasztalt gazdának lesznek örökbeadhatóak, meggyógyítanak olyanokat, akiknek csak pár évük van hátra, de hagynak meghalni egészséges, fiatal, jó természetű kutyákat. Mit gondoltok erről?
2016. máj. 6. 14:18
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ha elmondom, hogy voltam ideiglenes örökbefogadó, évekig sétáltattam ingyen idős emberek kutyáit és fordítottam cikkeket állatvédő egyesületnek, hogy külföldön is legyen publicitásuk, akkor hajlandóak lesztek normális hangnemben válaszolni?
2016. máj. 6. 14:37
 12/31 A kérdező kommentje:
Látom, közben sok normális válasz érkezett, mindenkinek köszönöm, aki ír.
2016. máj. 6. 14:39
 13/31 Platypus ***** válasza:
97%
Nagyon nehéz a józan észt és az érzelmeket közös nevezőre hozni ebben a kérdésben. Tökéletesen egyetértek veled, azonban ezeket a dolgokat nem szabad kimondani, különben az állatvédők elvesztik a támogatóikat. Sajnos az állatvédelem jelenleg 100%-ban civil támogatásból működik, és ezeknek a támogatóknak vagy 90%-a nem képes elfogadni ha néha egy-egy állat megmentését elutasítják. Néha maguk az állatvédők sem képesek rá. Ezért mentenek balesetes, összeroncsolt, a legjobb esetben is egész életére nyomorék kutyákat, bizonyítottan veszélyeseket vagy éppen halálos betegeket. Józan ésszel könnyű belátni, hogy egy ripityomra tört medencéjű kutya elaltatásával vagy 30 másikat meg lehet menteni. De ha épp előtted fekszik véresen, könyörgő szemekkel az az állat, már sokkal nehezebb meghozni a döntést. Pláne, ha utána tömegével esnek neked a viráglelkű díszállatvédők. A szükséges rosszat nem lehet úgy lenyomni az átlagember torkán, hogy közben az ő adományaitól függsz.
2016. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom, hogy te egy állatkínzó, kutyagyilkos migráns vagy, akit Brüsszelből küldtek a nyakunkra, mert más magyarázat ilyen mértékű gonoszságra már egyszerűen nem lehet!
2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
69%

igy van lehet véleményed. de a saját pénze ideje felett mindenki a saját véleménye szerint rendelkezik.

olyasmi ezt mint a kóla és a narancslé. én a kólát szeretem. és lehet véleményed arról hogy a narancslé finomabb, ihatod is de velem csak akkor itathatsz narancslét, ha te fizeted:)))


komolyabbra forditva: ha a saját pénzedből csinálsz valamit akkor te döntheted el hogy az a valami kutya menhely legyen kórház iskola vagy bármi. és ha a saját pénzedből létesült az a valami akkor a te véleményed szerint működhet.

2016. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Platypus, egyetértek. Abban is van igazság, hogy a saját pénzével, idejével azt tesz mindenki, amit akar, ugyanakkor szerintem az állatvédelem valamilyen szinten közügy is, szóval nem ördögtől való megtárgyalni a dolgokat.
2016. máj. 6. 14:55
 17/31 A kérdező kommentje:
Sün Integré:???
2016. máj. 6. 14:56
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Igy van, ha az eletrol van szo, akkor az erzelmek szinte minden esetben felulirjak a racionalitast, legalabbis az emberek 99%-anal.


Nem csak kutyak eseteben figyelheto ez meg, hanem emberek eseteben is. Rettenetes mennyisegu penzt koltenek arra, hogy egy-egy sulyosan visszamaradott, vagy vegso stadiumban levo embert mestersegesen eletben tartsanak. Ugyanakkor 3 millio egeszseges gyermek hal ehen minden evben. De az ki a francot erdekel; abbol nem lehet propagandat csinalni, es konnyes cikkeket kolteni a CNN fooldalan.

2016. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert valaki kimondja, azt amivel az állatvédelem ténylegesen szemben áll miért kell lehurrogni??

Igen néha túl sok kutyát akarnak megmenteni. Mi a jobb, ha minden porcikája összetörik szegény kutyusnak megműtettik jó sok beavatkozáson átesik, fájdalmai vannak, úgy ahogy rehabilitálják, ráköltenek több százezer ft-ot aztán az élete hátralevő részét a menhelyen tölti lelkileg teljesen összetörve abban a tudatban, hogy nem kell senkinek vagy az ha hagyják szép csendben elmenni. Ne értsetek félre, az lenne a legjobb ha tényleg meg lehetne menteni az ÖSSZES kutyát, de pont mint az embereknél sajnos nem lehet. A kérdezőnek abban igaza van, hogy nagyonsok fiatal életerős, egészséges kutya van a sintértelepeken, amikor bármelyik nap elaltathatják.

2016. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
A másfél méteres láncon élő kutyák nagy részét azért nem kobozzák el, mert a hatóság általában ezt egyáltalán nem tartja állatkínzásnak. Lehetne sorolni a példákat, amikor elég durva állatkínzásos esetekben is max. egy ejnye-bejnyével elintézik a dolgot. A Bubu féle kutyák is voltak fiatalok a lánc végén. Megérdemlik, hogy legalább egy kevés jó jusson ki nekik az életük végére. Mert mindenkinek jár egy pár szép emlék, nem csak a kín és a borzalom..... Nekem pont ezért a szívem csücskei a hasonló kutyák.
2016. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!