Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban meg kell menteni...

Valóban meg kell menteni minden kutyát?

Figyelt kérdés
Ha egy kutya megharap valakit, mindenki tiltakozik az elaltatása ellen, hatalmas erőket mozgósítanak, hogy rehabilitálva legyen. Ha valaki talál egy félholt, öreg kutyát, az egész ország összefog, hogy meggyógyítsák, még ha a kora miatt ez maximum 1-2 évet ad neki. Pl ott van Bubu, a kopaszon talált öreg komondor, a képe megjelent újságban, tv-ben. Ez mind szép és jó meg megható, de tényleg van erre kapacitás? Évente több, mint 20 ezer kutyát altatnak el vagy lőnek ki pusztán azért, mert nem kellenek senkinek. Nagy részük fiatal, jó természetű. Csak bennük semmi szenzációs nincs, ezért meg kell halniuk helyhiány miatt. És akkor nem beszéltem arról a több ezer kutyáról, akik 1,5 méteres láncon, száraz kenyéren, oltatlanul élik le nyomorúságos életüket, de elkobozni nem lehet, mert nincs hely. Rehabolnak olyan kutyákat, akik utána is csak tapasztalt gazdának lesznek örökbeadhatóak, meggyógyítanak olyanokat, akiknek csak pár évük van hátra, de hagynak meghalni egészséges, fiatal, jó természetű kutyákat. Mit gondoltok erről?
2016. máj. 6. 14:18
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy szerintem az lenne jó, ha mindenkit meg lehetne menteni, de nem vagyok biztos abban, hogy a jelenlegi helyzetben erre kéne energiát és pénzt áldozni.
2016. máj. 6. 14:20
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
Azt gondolom, hogy azok, akik ezt csinálják, általában önkéntes munkát végeznek, a saját idejüket, sokszor pénzüket áldozzák erre és nekem semmi jogom nincs belepofázni abba, milyen alapon választják ki, melyik kutyával foglalkoznak, ezt döntsék el ők.
2016. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Attól még véleményem lehet, nem?
2016. máj. 6. 14:25
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kerdezo, velemenyed lehet, de akkor azt ird meg blogban, ne kerdezd meg....
2016. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Már hogy a fenébe ne lehetne véleményed? Nekem meg ez a véleményem, erre voltál kíváncsi, hát elmondtam.
2016. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Konkrétan azzal, amit a kérdésben írtál, egyetértek egyébként. Csak mellette ott van az, akit én írtam.
2016. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
akit -> amit
2016. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 bollocks ***** válasza:
91%
Alapvetően jogos a felvetés, lehet, hogy több haszna lenne a menthető kutyákat menteni, viszont a marketing szempontjából fontos, hogy problémás esetekkel is foglalkozzanak, így több emberhez eljut az üzenetük.
2016. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%

Igazad van, messze túl sok a felelőtlenül tartott és szaporított kutya, a chip nélkülieket szívfájdalom nélkül kellene altatni. Még csak nehéz sem lenne kiszűrni az ellenőrizetlen szaporulatot és a chip hiányát, szépen meg kell látogatni minden házat és lakást, mint a villanyórás, és felszólítani a tulajdonost a kutya igazolására. Ha ez hiányzik, vihetik az állatot.

Ha ez menne minden évben, karöltve a gyepmesterek és a vadászok munkájával az utcán, erdőn, hamar megcsappanna a kóbor ebek száma.

Itt a városban el is kezdték szerencsére, ment is a sipítozás, amikor a gyepmesterek begyűjtötték a korábban reggel szélnek eresztett és este behívott kutyákat. Azóta egy sincs az utcán, max pórázon és gazdával.

Ha máshogy nem lehet hatni a gazdákra, akkor megy így.

A vadgazdálkodás sem viccből lövi ki a kutyákat és macskákat erdőn, csak aki szélnek ereszti a háziállatait az nem fogja fel, mert csak addig jár az agyuk, hogy jogaim vannak.

2016. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

Szerinted ha Bubut azonnal altatják, akkor több kutya élhetne a menhelyen? Ezt ugye te sem gondolod komolyan...


A válasz: igen. MINDEN kutyát meg kellene menteni. Az altatástól is.

"de hagynak meghalni egészséges, fiatal, jó természetű kutyákat." Nem ilyen kutyákat altatnak, amikor helyhiány van. Ja, és menhelyen NEM altatnak, csak sintértelepen!!!!


Ezért kellene mindenkinek ivartalanítani, hogy egyrészt ne legyen újabb és újabb felesleges szaporulat, akik nagy része menhelyen köt ki, másrészt ha valaki kutyát szeretne, az nem a jófogásról venne, meg a Józsitól kapna (mert nem vigyázott a tüzelő szukájára), hanem menhelyről hozna.

Máris meg lenne oldva egy csomó minden.

2016. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!