Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gond ha napi egyszer...

Nem gond ha napi egyszer etetem csak? Hogyan szoktassuk át?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 hónapos, most eszik reggel és este, jobban mondva én kirakom elé reggel is, ahogy látom rajta, hogy elmegy és nem éhes, elrakom, tehát nincs előtte egész nap. Rengeteget mozog, séta van, játék is, sok rohangálás is.

Tápot eszik, viszont reggel van, hogy bele sem szagol, max 3 falatot eszik, este viszont az egészet megeszi, bár sajnos mindig is rossz evő volt.

Azon gondolkodtam, hogy ha reggel már egyáltalán ki sem raknám, hanem csak este adnék neki enni, akkor azzal nem tennék rosszat?

Tudom, hogy ő nem ember, de valahogy mégis az van a fejemben, hogy napi egyszeri kaja kevés, bár sokan etetnek így, nálunk mégis mindenki a reggeli-esti etetésre esküszik.

Illetve hogyan vezessem ezt be? Holnaptól ne adjak neki reggel semmit vagy ebben is kell valami fokozatosság?

Köszi minden választ!



2016. ápr. 7. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

az emberének se való amúgy, maximum amelyik aranyárban van, a tóbbi szenny, semmi értékes adolog nincs benne, csak maradék és a nagyja tele van nyomva szójával meg adalékokkal. a kutyának egyik se jó.

és az volt itt leírva, higy adjál neki minden nap nasinak, meg ha veled eszik akkor az majd milyen jó. ez baromság. egye meg a kutya amit kap és kész, amellé csak jutalomfalatot kap. a kutyáknak nem kell nasi, nem igénylik, hogy folyamatosan legyen valami a gyomrukban, a savas gyomrú kutyám is megvan napi két étkezéssel, nem kell közben tömni. a kutya-macska féltékenységet nem zabáltatással kell megoldani hanem neveléssel, fel tudja fogni egy kutya, hogy ő most nem kap és nem éri különösebb törés. felőlem azt adtok a kutyátoknak amit akartok, ha nincs más a boltban én is párizsit viszek jutalomfalatnak, de baromságokat javasolni nem kéne.

2016. ápr. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől, de az utolsó válaszoló véleményét köszönöm, én ugyanígy gondolom és cselekszem is.

Tegnap csak este adtam neki ennivalót, és láss csodát, az egészet felfalta, nem nyammogott felette 20 percig, ahogy a reggelivel tenné.

2016. ápr. 9. 13:06
 13/13 anonim válasza:
ez a kutya fajtájától is függ, de nagyobb testű kutyáknak napi 1 nagyobb, kicsiknek napi 2 kisebb étkezés az ideális. csak késő délután etesd, és ezzel letudod az egész napot, ha neki fontos, hogy többször egyen, meg fog hagyni a táljában egy picit másnap reggelre is. de egy standard adag legyen neki naponta kiporciózva naponta. a jutalom falat és hasonlók nem minősül annak, de gondolom ez magától értetődő :)
2016. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!