Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem gond ha napi egyszer...

Nem gond ha napi egyszer etetem csak? Hogyan szoktassuk át?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 hónapos, most eszik reggel és este, jobban mondva én kirakom elé reggel is, ahogy látom rajta, hogy elmegy és nem éhes, elrakom, tehát nincs előtte egész nap. Rengeteget mozog, séta van, játék is, sok rohangálás is.

Tápot eszik, viszont reggel van, hogy bele sem szagol, max 3 falatot eszik, este viszont az egészet megeszi, bár sajnos mindig is rossz evő volt.

Azon gondolkodtam, hogy ha reggel már egyáltalán ki sem raknám, hanem csak este adnék neki enni, akkor azzal nem tennék rosszat?

Tudom, hogy ő nem ember, de valahogy mégis az van a fejemben, hogy napi egyszeri kaja kevés, bár sokan etetnek így, nálunk mégis mindenki a reggeli-esti etetésre esküszik.

Illetve hogyan vezessem ezt be? Holnaptól ne adjak neki reggel semmit vagy ebben is kell valami fokozatosság?

Köszi minden választ!



2016. ápr. 7. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. úgy hagytam el a 3 evést, hogy egyszerűen kivettem a napközbenit és csak reggel meg este kap. Ezt fogom csinálni az egyszeri evésre átszoktatással is, egyszerűen elhagyom.
2016. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem gond a napi egyszeri ,ha nem igényli és a leírtak alapján nem igényli. Én az enyéimnek egy darabig dobtam egy kis száraz tápot reggel, de egy ideje nem eszik meg, szóval elkezdtem fokozatosan csökkenteni. Eddig is csak azért adtam, mert a cica kap (mivel a macskákat gyakrabban kell etetni) és ők is várnak valamit torkosságból. Jobban örülnek, ha reggel csak kapnak egy falat virslit, vagy kolbászt, mert tényleg nem éhesek, csak kell nekik is valami, mert a macska is kap.
2016. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 ponka100 ***** válasza:
16%
Hát abban a korban már egyszer kéne etetni(bár nem írtad a fajtát)évszaktól is függ.A mennyiség.Lehetőleg reggel.Még nem aktívak annyira.Este már többet rohangál.Délután,este egy kis snasi és kész.Ha kell azt add oda amit te ennél(egy kis párizsi,,tarja??).Jobban esik neki ha veled eszik pár falatot.Ne etesd túl a kutyát!Elhizik-meghal.Édességet ne adj neki.
2016. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Párizsit, felvágottakat nem adunk a kutyának. Nem az ő gyomruknak való.
2016. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ponka100 ***** válasza:
10%

„„ Párizsit, felvágottakat nem adunk a kutyának. Nem az ő gyomruknak való.””


Csakis müzlit?

Mi a gond a párizsival vagy a felvágottal?

Nem a kutyának való????

Na megyek innen mert ez mán olyan blikk szinvonal.

2016. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
4# Nekünk a kutyasuliba felkarikázott virslit, vagy párizsit kellett vinni jutalomfalatnak, mert könnyen gyorsan lecsúszik. Persze valószínűleg az oktató valamit rosszabbul tud mint te. Nem tudom mi baja lenne a kutyának a párizsitól. Gondolom te meg a fényes nevű konzervekre esküszöl, mert az étel szerinted.
2016. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tényleg valószínűleg nem igényli már, egyébként nálunk is ez a macskás helyzet van, hogy a cica kap, és így úgy gondoltam, hogy a kutyának is adok, de feleslegesen, hisz nem eszi meg már pár hete, de csak most értem el addig, hogy meg is értsem, miért:D

Ja és nyilván nem adok neki csokit, amit itt az egyik válaszoló írt, párizsit is csak max jutifalatnak, de inkább virslikarikát. Sőt nem is nasizik csak úgy, mert akkor este sem hajlandó enni:(

2016. ápr. 7. 17:17
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
emberek, párizsi és hasonlók jutalomfalatnak tök jó, de napi szinten csak azért hogy egyen?? mert arra tényleg nem való, eleve minek adok bármit enni a kutyának "csak úgy"? adok neki, hogy egyen és adok, ha csinált érte valamit. nem fogok ótvar, szenny pározsit dobálni a kajájába csak mert miért ne, akkor sem és főleg nem akkor, ha amúgy is finnyáskodik.
2016. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
8# nem azt írtam, és szerintem mások sem, hogy minden reggel párizsit etess a kutyával, és különben sem puffadásig. Lehet bármi mást csak úgy, egy egy falatot. Mindig ami épp van. A macska kontra kutya miatt eléggé fontos a féltékenység elkerülése végett. De tudjuk, hogy nem egyformák, van amelyiknél jó ötlet cicaetetés mellett a kutyának is adni falatot, van amelyiket nem érdekli.
2016. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ponka100 ***** válasza:
19%
Bármit lehet adni a kutyának jutalomfalatként.Édességet lehetőleg ne.Bár volt olyan kutyám aki a lekét eladta volna egy túró rudiért.Itt nem azt mondta senki hogy párizsival kell etetni.Nyugodtan lehet nyomkodni a diszlájk gombot a beírásomra.De még ennyi bugyuta hozzászólást mint itt???A párizsi nem a kutya belének való.Hát???
2016. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!