Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntök, vagy engednem...

Jól döntök, vagy engednem kellene?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk, aki már majdnem 2 éves és még mindig nem szobatiszta. Panelban lakunk. Pórázon sem sétál rendesen, nagyon húz, 2 kézzel kell fogni és rohanni utána. Született egy babánk, aki mellett én nem tudom lehordani, a férjem pedig 14 órákat dolgozik, így csak hajnalban és este tudja levinni, ami kevés neki. Bepisil és be is kakil. A bútorokat is rongálja ha egyedül hagyjuk. Ezért most ideiglenesen másnál van. Én úgy gondolom, így lenne a legjobb továbbra is, mert ők sokat tudnak vele foglalkozni, ott jól viselkedik. A férjem viszont hozná vissza. Ti mit gondoltok, mit tennétek ?
2016. márc. 15. 11:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom egyszerűen kivitelezni a babakocsival a kutyasétát, még baba nélkül is nehéz. Toljam a kocsit, a kutya rángat, húz közben.. lehetetlen. Az meg, hogy a hátamra kötött gyerekkel együtt cibáljon, kizárt.

Shiba inu fajta, hiperaktív és nehezen nevelhető makacs kutya.

2016. márc. 15. 15:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellett volna még a gyerek érkezése előtt megnevelni. Most már vagy tudtok külön időt szánni a kutyára, hogy megtanuljátok kezelni, vagy inkább legyen olyan helyen, ahol van rá idő-energia.

Mondjuk egy shiba amúgy elég könnyen kezelhető jószág, legalábbis fizikailag. Nem hiszem, hogy ne lehetne egy hét alatt civilizált sétára szoktatni - ha van idő lemozgatni is, ugye. Mégsem egy 40 kilós német juhász. A többi dolga más tészta, tényleg nem az a "melyik csillagot kéred az égről" típus, de hát na, ha elhízlaltátok, akkor se lehet több tizenkét kilónál, nem az a kategória, amivel edzés lenne a séta, ha egy kicsit is vágjátok, hogy mit kell vele csinálni.

2016. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajnos magától egy kutya sem fog rendesen sétálni... Erre meg kellett volna már régen tanítani, valamint póráz nélkül is kellene mozognia mindennap, jól kirohangálnia magát, kutyákkal játszani stb.


Úgy vélem, nem való nektek most (vagy talán soha) kutya. Próbáld megértetni a férjeddel, hogy nekem nincs időd/kedved nevelni, neki meg megint csak nincs ideje, tehát nem tudtok kutyát tartani. A kutyát kicsi korától nevelni kell, legalább napi 2 és fél - 3 óra séta kell neki, 3 részletben, ha lakásban él, és nem csak pórázos séta. Mivel ezt nem tudja a férjed biztosítani, be kell látnia, hogy nem hozhatja vissza.

2016. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Pont múltkor láttam egy anyukát egy boxerrel botozott, miközben tolta a babakocsiban a kisgyereket. Szóval nem lehetetlen.
2016. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bollocks ***** válasza:
37%
Ne vigyétek haza, mert szar gazdik vagytok. Ha a gyerekneveléshez is ennyire bénák vagytok, neki is keressetek normális gyámot.
2016. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem most kellett volna megnevelni, volt rá két éved. Egy jólnevelt kutyával át lehet vészelni a gyerekvállalást is. Te magad mondtad, hogy az új helyén jól viselkedik. Ezek szerint egyértelmű, hogy nem a kutyával volt a gond, hanem veletek!
2016. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Shiba inu?!!! Én meg azt hittem minimum boxer méretű kutya...
2016. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!