Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntök, vagy engednem...

Jól döntök, vagy engednem kellene?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk, aki már majdnem 2 éves és még mindig nem szobatiszta. Panelban lakunk. Pórázon sem sétál rendesen, nagyon húz, 2 kézzel kell fogni és rohanni utána. Született egy babánk, aki mellett én nem tudom lehordani, a férjem pedig 14 órákat dolgozik, így csak hajnalban és este tudja levinni, ami kevés neki. Bepisil és be is kakil. A bútorokat is rongálja ha egyedül hagyjuk. Ezért most ideiglenesen másnál van. Én úgy gondolom, így lenne a legjobb továbbra is, mert ők sokat tudnak vele foglalkozni, ott jól viselkedik. A férjem viszont hozná vissza. Ti mit gondoltok, mit tennétek ?
2016. márc. 15. 11:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
Hát ugye életre kéne szóljon egy állat, de ha valóban jól érzi magát ott és nem fogják ők is tovább passzolni akkor végülis maradjon inkább ott, de ez nagyon felelőtlen volt...
2016. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerettem volna én is, ha egy életre szólt volna, de azt, hogy 2 évesen még mindig be fog csinálni, nem gondoltam. Pici baba mellett pedig nem túl higiénikus.
2016. márc. 15. 12:02
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

A leírtak alapján sosem neveltétek meg. Ha nem tudjátok kezelni azt javaslom menjetek el kutyasuliba, ahol tanácsot kaphattok sok problémára, többek közt arra is, hogy hogyan kezeljétek ha húz a kutya séta során.

Egyébként pedig elvállaltátok azt a kutyát, amikor elhoztátok. Attól, hogy megváltoztak a körülmények nem dobhatjátok ki. Ha születne egy másik gyereketek, akkor az idősebbet másnak adnátok??

2016. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Rajtatok múlt,hogyan nevelitek, amúgy meg titeket kéne naphosszat bezárni wc nélkül, megnéznélek, mennyire vagytok szobatiszták,akár 2 évvel később is...ha ideiglenesen van megbeszélve,nem is tudom hogy jut eszedbe otthagyni, mármint gondolom nincs lebeszélve,hogy örökre maradna, de mindenképpen jobb helye lenne máshol,ahol törődnek is vele,nem csak eléldegélnek mellette/vele
2016. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vigyétek haza, ha tudtok időt és energiát szánni a vele való foglalkozásra, és elviszitek kutyasuliba, mert az nem állapot nektek se, meg a kutyának se, amit leírsz. Viszont ezeken lehet segíteni, ez nem veleszületett jellemvonás, hogy nem szobatiszta, hanem nevelési kérdés, illetve nyilván a két séta is kevés, pláne ha csak annyiból áll, hogy pórázon végigrángat titeket a környéken, és ennyi.

Ha viszont nincs rá idő, meg nem tudjátok-akarjátok suliba vinni, vagy legalább házhoz hívni kiképzőt, akkor maradjon csak ott, ahol jól érzi magát.

2016. márc. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nyilván csak akkor maradjon a mostani helyén, ha bevállalják, de remélem, hogy ezt igazából nem is kell mondani... :)
2016. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne hozzátok vissza. A kutya igen hamar el tudja fogadni az új helyzetet.

A férjednek pedig mondd meg, akkor jöhet vissza a kutya, ha ő elkezdi a nevelését, ami idáig kimaradt, és a napi 3 sétát / nem 10 perceset/ biztosítani tudja. 14 óra mellett ez kivitelezhetetlen. Majd lesz később, amikor a feltételek megfelelőbbek lesznek, kutyátok.

2016. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Mivel 2x sétál egy nap ne csodálkozz,hogy bepisil,bekakil. Egy panel kutyát minimum 3x kéne levinni!

2 egészségügyi séta ami 15-20 perc is lehet és egy 1-1,5 órás attól függ mennyire mozgékony a kutya. Így le van fárasztva nem rongál és nem piszkítana be.


Szerintem beszéld meg a férjeddel,hogy ott ahol most van sokkal jobb a kutyának mint nálatok.Ti nem tudtátok megnevelni,meg kellően foglalkozni vele. Nektek és a kutyának is a legjobb lesz ha új gazdihoz kerül.

2016. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális nevelt, és eleget sétáltatott 2 éves kutya már bőven szobatiszta.

Valami nagyon el lett tolva a nevelésekor.

Ha ott, ahol van, vállalják véglegesen is, és van rá idejük, akkor ne hozzátok vissza.

2016. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Született egy babánk, aki mellett én nem tudom lehordani"


Egyik ismerősöm 1, másik ismerősöm 2 kutyát sétáltat napi rendszerességgel, kisbaba mellett. Hogyan? Baba fel a hátra vagy be a babakocsiba és mennek le sétálni.


Igazából pont remek alkalom lenne, hogy sokszor rövideket sétálj vele és gyakoroljátok a pórázfegyelmet. Nem kell kapásból 1 órára lemenni vele, de ha napjában mondjuk 4x-5x 20 percet sétálsz vele, az már egész jó. Így elég hamar megtanulná a szobatisztaságot is.


Milyen fajta, mekkora kutya? Ha nagyon erős, nagy termetű kutya, akkor meg lánc fojtóval vagy haltival vidd, mert minimális erőkifejtéssel is irányítani tudod.


A kutyákat csak következetességgel és folyamatos gyakorlással lehet megnevelni. Nem fog egyik pillanatról a másikra jól viselkedni, varázsütésre. Minden elhatározás kérdése. Plusz ha megneveled a kutyát, az pont jó felkészítés a gyereknevelésre is, mert az is ugyanúgy következetességet és kitartást igényel és mivel van egy kis gyakorlatod, már az is könnyebben fog menni. :D

2016. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!