Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van bármi negatívuma az...

Van bármi negatívuma az ÚJFUNDLANDI fajtának? Ha nem hamarosan beszerzek egyet! Légyszi, mondjátok hogy jól döntök!

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van. nyáron rettenetesen szenved a melegtől, és olyankor szinte csak lustálkodik. Kb ennyi. Rossz neki az a nagy meleg. Bár nekem bernáthegyim volt, de kb ugyanolyan xar ennek is.
2012. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk régen volt:) Határozottan jól döntesz:) Játékos, barátságos igazi nagy arc kutya volt. csak hatalmas, így ha valakinek örült, az többnyire tiszta sár lett vagy elesett :D Ja és igazi vízb.zik. Szóval mindent kipancsol de ez a fajtával jár:) Nekem gyerekkorom egyik nagy "kedvence" és élménye volt. Persze már mikor megnőtt, mert mikor kicsi volt az összes labdámat szétrágta és nem lehetett tőle az udvaron játszani, mert ő is akart :)
2012. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
12%
a szomszédba volt egy ilyen jószág szétt tépte az összes tikot a harmadik szomzédnak.én nem ajánlom senkinek na meg úgy vonított mindenáldott este.
2012. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is hallottam,hogy nem jó strandra vinni,mert ösztönösen kitessékel mindenkit a vízből.Egyszer írta valaki,hogy az ő újfundlandija a kiskacsákat mentette ki állandóan a kerti tóból.Valaki meg arról mesélt,hogy gyerekkorában a kutyája mindig kivitte a partra,csak akkor engedte,hogy vízbe legyen,ha max. derékig ért.Bár ez inkább cuki,mint negatívum :)
2012. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

eléggé sok példány szenved csípő diszpláziától :/

mivel nagytesstű kutya


és igen nagy szőr télen előny, nyáron hátrány ...

és tényleg igaz, strandon akár ösztönből is de kimentenek bárkit a vízből :D


na meg persze jó nevelés is szükséges hozzájuk :)

2012. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nagyon gyakoriak a szívbeteg és a dp-s kutyák :( egyébként aranyosak nagyon de alaposan válaszd meg honnan veszed... főleg a szívbetegségek miatt
2012. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ufinak nem a nagy szőrtől lesz melege nyáron, hanem eleve hűvösebb éghajlaton tenyésztették ki. A nagy szőr tisztességesen kifésülve pontosan annyira véd a melegtől, mint a hidegtől.
2012. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megfelelő helyről kell venni. Orvosi szűrések a szülőknek legyenek.

Számítanod kel arra, hogy naponta érdemes a bundájával foglalkozni.

Nyáron szükséges neki a nagy melegben valami vizes megoldás, amiben hűtheti magát.

Ha nyárra kényelemből lenyíratod, ne ilyen kutyát válassz.

Keress rá az újfunlandi fajta honlapjára és olvasgasd.

2012. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen jellegű kutyák szőrét nem szokták lenyírni nyáron. Konkrétan kib@szás velük a nyírás. A szőr védi a túlhevüléstől is. Amúgy meg nagyon-nagyon-nagyon nyálas.
2012. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fajtának nincs hátránya, max. olyan tulajdonságai lehetnek, amik hozzád nem passzolnak. Beszélgess el a tenyésztővel, akitől tervezel kutyát venni, ő fel fog világosítani mindenről, és segít eldönteni, neked való-e a fajta vagy sem.
2012. jún. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!