Egy kan westie mellé egy kan csehszlovák farkaskutya?
Ne vegyél cseh farkast! Mindössze 50-60 éves a fajta, németjuhászból és kárpáti farkasból tenyésztették ki. Az igaz farkasvér nagyon erősen dominál benne, tehát konkrétan egy félig farkassal kéne együtt élned.
Én ismerek egyet személyesen, a gazdája profi kutyakiképző (nem csak mondja, tényleg az). Álma volt egy cseh farkas, de még ő is alig bír vele, nagyon nehéz eset!
A saját életed könnyíted meg, ha mást választasz.
Magyarországon összesen 1-2 tenyésztő foglalkozik vele, az ára úgy 150e Ft környékén mozog...
Ha csesztetik a kutyádat, és nem bírsz a pofázó szomszédokkal, ismerősökkel, akkor hogy akarsz elbírni egy staffival vagy egy cseh farkassal?
Egyáltalán hogy juthat el odáig egy szituáció, hogy rágógumit raknak a szőrébe?
Ha valaki ilyen szándékokkal (csipkedés, kóla, rágó) közelítene a kutyám felé, gondolkodás nélkül neki mennék.
Arról nem is beszélve, hogy ha egy cseh farkast megcsipked egy hülye kis purdé, az a kutya neki fog támadni. Nagy bajod lehet belőle...
Figyelj. Már többen leírták, a másik kérdésben is, itt is, én is már egyszer.
Nem a kutyák fajtája számít, hanem a már meglévő kutyád jelleme, viselkedése. Ha megfelelően szocializált, jól kijön más kutyákkal, nem agresszív, akkor vihető másik kutya mellé.
A staffi kemény, nehéz fajta, csak hozzáértő, tapasztalt kutyásnak ajánlott. A nevelése és a szocializációja sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint a többi fajtáé.
És kan mellé inkább szukát érdemes választani, lutri, hogy mi lesz ivarérés után. A szukát ivartalaníttatni kell 7-8 hónapos korban, és akkor nem lesz gond a nem tervezett kölykökkel, illetve nem kell bajlódni a tüzeléssel.
Ha ennyire határozatlan vagy, ha ennyire elképzelésed sincs, valójában milyen fajtát szeretnél, ha minden az itt fórumozók válaszára hagyatkozol (a másik kérdésed ellenére ismét megkérdeztél a staffiról), akkor nem hinném, hogy jó választás lenne számodra egy staffi, egy cseh farkas meg pláne nem.
Olvasgass egy kicsit; ha gondolod, menj el a westie-ddel kutyasuliba, hogy tanulj, tapasztalj, és utána vegyél staffot.
Ha nem akarsz kiskutyát, akkor ne 100 ezres tenyésztői kutyát vegyél. Igazi tenyésztőknél is vannak olcsóbb kutyák, pl. színhibás, harapáshibás. Pl. berni pásztornál ha nem megfelelő az orr színe, akkor nem tenyészthető. A kutya teljesen egészséges, csak tenyészeti szempontból nem olyan magas a értéke.
És akkor őt lehet ivartalaníttatni. Ilyen egyszerű.
Meg lehet menhelyről, fajtamentéstől is befogadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!