Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furminator tényleg olyan jó...

Furminator tényleg olyan jó mint ahogy a leírásban írják?

Figyelt kérdés
Aki használja bevált? Elégedett? Megéri az árát?
2016. febr. 18. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Bár én szerintem nem az eredetit vettem meg, vaterán rendeltem anno 3000ft volt, vagy nem eredeti, vagy csak régebbi típus, de tök mindegy. Megváltás volt.

Pelyhes, nyuszis tapadós szőrű volt a macskám és amikor megszületett a fiam egyszerűen nem viseltem el a macskaszőrt sehol. Az meg mindenhol volt. Megvettem, bazárkóztunk a fürdőbe és egy normál szemeteszsákkal! kiszedett. A macskán annyi látszott, mintha egy kicsit fogyott volna, de ennyi. Utána komolyan sehol nem láttam pár hétig tapadós macskaszőrt, max 1.-1 hosszút, meg bajusszt. Azokat a ragacsos szösztelenítővel leszedtem a kárpitról és annyi. Ikeában azt is tök jót lehet kapni jó áron.

Érdemes heti rendszerességgel használni a furminátort és alig hullik úgy a szőrük.

Sajnos már nem él a macskám, tovább adtam a fésűt a sógornőmnek, de náluk is bejött.

2016. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ, mire akarod használni. Én azt reméltem tőle, hogy kevesebb szőr fog hullani a lakásban. Csak megvétel után olvastam, hogy ez erősen ritkítja a szőrt, így nem mertem használni, mivel kinti-benti kutyáim vannak, főleg hidegben szükségük van a sűrű szőrzetre. Nyaranta levágom a bundájukat, ami őszre megerősödik, de a furminátorról azt olvastam, hogy véglegesen tönkreteszi a szőrt. Szóval én nem mertem kipróbálni. Ha kell, olcsón eladom.
2016. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:) Ez remek hír. Köszönöm a válaszod.
2016. febr. 18. 21:06
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem benti kutyus. Azt olvastam hogy nem levágja a szőrt csak az elhalt szálakat szedi ki.

Egyszer sem próbáltad ki? Pici felületen sem? vagy nyáron?? Én is olvastam hogy valakinek tönkretette a kutyája bundáját ettől én is félek, de sok jót is olvastam róla már hetek óta a furminátorról olvasgatok.

2016. febr. 18. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam, nagyon bejött, tényleg jól szedi a szőrt. Nekem mudim van és arra kell ennél a fajtánál figyelni, hogy előtte normál kefével ki kell fésülni a göndörséget, különben csak tépi.
2016. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az enyém kiállítási kutya. Igaz, mi nem rendszeresen használtuk, csak kölcsönbe volt.
2016. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindegy milyen kutyafajtára használják a furminátort!!!


Mikor kutyakozmetikus gyakorlaton voltam, egy nő hozott egy Havanese-t,hogy furminátorozta,a kutya úgy nézett ki mint akit megtéptek és csodálkozott a nő,hogy a kutyának fáj! Hát persze,mivel a havának nincs aljszőre a rendes szőrét tépte szerencsétlennek -.- Neki ezt ajánlották.

Remek volt!


Kutyafajtája nagyon nem mindegy ha furmiról van szó.


Kiállítási kutyánál meg nem szokták használni. Max ha pár hónapon belül nem megy kiállításra.


Aljszőr ad tartást a szőrnek vmelyik fajtánál így kiállítás előtt nincs furmizás.



Hobbi kutyánál mindegy.

2016. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én kaptam, az eredeti áron nem vonzott, de a másolatai nekem mind ugyanolyannak tűnnek, azok még jó áron vannak.

szerintem nagyon jó, de nekem nem volt akkora megváltás. kb ugyanannyi szőrt szed ki, viszont lassabban és kicsit roncsolva a bundát (félhosszú-hosszú szőrű kutyám van), mint egy sima egysoros szőrgereblye. én használom a furmit, egy gereblyét, egy tükrös kefét, egy sima kefét és egy sima fésűt, mert minden tájékáról mással jön le a legtöbb szőr.

amiben viszont verhetetlen, az a rövid szőr kiszedése. a lábán, vállán stb. ahol rövidebb a szőr, mással tényleg nem tudom kiszedni, a furminátorral meg ömlik ki belőle.

szóval attól függ, hogy jó -e, hogy milyen kutyád van. én hosszű szőrre csak akkor vennék, ha nem zavar, hogy valamennyit azért "vág" a bundán, ha sokat használod és durvábban akkor sprőd lesz a szőr.

2016. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyámnak 5cm a szőre kb.

2016. febr. 19. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!