Ha van egy kutyám, aki néha morog, ha túl közel megyek, mikor eszik, mit tegyek majd a gyerekemmel, ha már akkora lesz, hogy kint játsszon az udvaron? Játék közben nem lesz rá veszélyes?
* Automatikusan eltávolított tartalom.
Ugyan egyetértek az előttem szólóval, viszont pont az a könyv amit belinkeltél amiben az van, h egy kutyát nem piszkálunk evés közben és amikor végre rá kerül a sor az evésben, akkor normális, h védi a kajáját.
Az más kérdés, h ebben az esetben meg kéne vizsgálni, hogy a kutya milyen körülmények között kap enni. Menniyt van vele foglalkozva stb. Nekem nagyon úgy tűnik, h ő egy udvari kutya - minimális foglalkozással, aztán ennyi. És akkor ezekből már adódhatnak problémák.
jan fennel könyv tényleg jó. én is el tudom venni a kaját, ha valamiért muszáj de evés közben mért kell piszkálni?
ha már kapott enni, nekiadtad, akkkor hagyd békén!
ha rendesen foglalkozol vele napi egy órát, minimum, akkor nem leszgond a gyerekkel, ha te is MINDIG ott vagy amikor játszanak!
és inkább labdázzanak, ne birkozzanak vagy kergetőzzenek!
ha naponta még egy órát sem foglakozol a kutyával(ezalatt játékok értek, enm az etetést+ kefélést), akkor neked nem kell kutya!
De igen veszélyes lesz a kisgyerekre nézve és nem csak akkor amikor eszik!!!
Nem lenne szabad rád morognia egyáltalán,még ha eszik akkor sem!Az oké hogy ne piszkáljuk amikor eszik de ne azért ne menjünk a közelébe mert különben megharaphat hanem azért hogy nyugodtan megehesse a kajáját!
Én minden esetre nem engedném a kicsit egy udvaron játszani a kutyával ilyen esetben mert rágcsálhat az a kutya akár egy botot is amit esetleg a kicsi megakar szerezni tőle!Sokszor nincsenek előjelek de a te kutyád már megmutatta veled szemben hogy erős a zsákmányőrzési ösztöne!Szóval szerintem legyél óvatos nehogy baj legyen!
Itt nem óvatosnak kell lenni elsősorban, hanem következetesnek, határozottnak és mindenképp megmutatni a kutyának h Te vagy felette.
Ehhez sok minden kell. Első lépésnek jó az a könyv amit belinkeltek. Olvasd el, tartsátok be a benne leírtakat és nagy valószínűséggel javulni fog a helyzet.
Második körben el kell kezdeni foglalkozni azzal a kutyával - játék, tanulás (nemcsak ül fekszik - olyan dolgokat amikor a kutyának rád kell koncentrálni, apró trükköket, ami építi a kutya-gazda kapcsolatot).
Harmadjára a gyereket nem kell tiltani a kutyától és a kutyát sem kell elzárni a gyerek elől, nem egészséges egy családban élő állatot és gyereket nem hagyni h megismerjék egymást. Természetesen felügyelet mellett!!
szerintem nem feltétlen természetes, ha a kutya védi a kajáját. persze idegenek elől védheti, de előlem nem. én vagyok a falkavezér én döntöm el mikor kap kaját és ha akarom meg is szakíthatom az étkezést, mert mint főnöknek nekem van jogom először enni és eldönteni, hogy aztán ki mennyit ehet. A kutya nem sérül ettől ha falkában élnek is így van. Először a magasabb rangú példányok esznek utána az alacsonyabbak és ha azok nem adják át a helyüket mikor egy magasabb rangú közeledik, akkor a rangsorban feljebb álló állat megtámadja. Szerintem egy kutyának csak jót tesz ha tudja hol a helye, mert ettől érzi magát biztonságba. Az én kutyámnak egészen egyszerűen megtanítottam ezt. Megkértem mindig vkit hogy segítsen. Pórázt raktunk a kutyára és odaadtuk neki az kaját. Aztán (először egy partvissal9 elhúztuk előle. Ha morgott vagy ilyesmi, figyelmeztetően megrántottam a pórázt Nem parancsal karöltve. A kaját csak akkor kapta vissza ha megnyugodott és hajlandó volt rám figyelni. Hozzáteszem nem két nap alatt tanulta meg, de 2 hetes foglalkozás után már kézzel el merten húzni a tálat, további egy hét után a kezemet is beletehettem a táljába miközben evett abszolut nem zavartata magát. A családban nálunk is van egy 3 éves gyerek, így fontosnak tartottam az érkezéskor, hogy a kutyával tisztába tegyük, hogy ő az utolsó a család rangsorába, mert ha ez nem tetszik neki nyilvánvalóan a második leggyengébbe akar majd belekötni aki az unokahugom.
Persze vannak kutyák akiknek tanítani sem kell ezt, alapból türelmesek meg imádják a gyerekeket, de amelyik nem azzal foglalkozni kell, mert ha valami baj történik az nem a kutya hibája hanem az emberé aki nevelte mégis a kutyát altatják majd el.
"nekem van jogom először enni és eldönteni, hogy aztán ki mennyit ehet."
De a falkában pont az a lényeg, h mire az omega állat megkapja a saját részét a zsákmányból utána a többiek már nem zargatják, nem megy még vissza az alfa, h "jaj adj már egy kicsit még, mert én vagyok a főnök". Akkor az már az övé.
De ettől függetlenül tényleg ne morogjon a kutya a gazdájára, de ehhez meg kell érteni, h mit miért csinál és a kutyák hogyan működnek falkában.
1. a kutya a felettese közeledésére nem morog, attól nem véd
2. a falka felettese, ha eszik, nem morog az alárendeltjeire
2b. csak az a kutya morog, amelyik tarthat attól, hogy a közelében lévő elveszi az ételt
3. mivel nem vagy biztonságban evéskor, kár azt feltételezni, hogy más téren abban vagy
4. a gyermeked még ennyire se állhat felette a kutyának, hiszen kutyáknál nincs helyettes, ha a fő épp házon kívülre megy, hanem a rangerős lép a helyére
5. a gyermeked, aki ha 'helyettesed' is lenne, se lehetne tekintélye, hisz téged sem ismer el a kutya, még a jelenlétedben sem volna biztonságban a kutyával egy helyen, kettesben hagyni őket az ördög falra festése.
Jelek nincsenek, ugyanis a kutyák abszolút jelenidejűek, nincsenek napokig őrzött sérelmek, amiket kellő időben a másikhoz vágnak. Helyette az van, hogy azonnal reagál: ha olyat teszel, máris mordul, vagy, ha nem tűnik fel az egyértelmű jelzése, támad; ellenkező esetben pedig, ha mondjuk morog épp másra, te pedig vezéreként megjelensz a képben, arra a _pillanatra_, míg rád néz, hátracsapja a füleit és akár a farkát is csóválja, majd ismét ugrásra kész... Tehát ha lesz jel, az 1-2 másodpercnyi lesz.
valóban kerti kutyáról van szó. 4 éves keverék kutya
[link] ő az.
a gond az, hogy mióta megszületett a kisfiunk, valóban nem jut sok időnk rá, ami tudom, hogy nem helyes, de a férjem 2 melóhelyen dolgozik, én meg babázom 24 órában.
minden esetre korábban nagyon sokat igyekeztünk vele foglalkozni. soha nem bántjuk őt, nem vesszük el az ételt előle, ettől nem kellene tartania. A párom szerint pici korában is morgott már, én 3,5 éve ismerem a kutyát.
szóval, mikor először morgott, akkor a párom rákiabált, vissza is húzódott, de persze nem mertük nagyon forszírozni a dolgot. inkább elkezdtük magunkhoz szoktatni. a tálat felhoztuk a teraszra, hogy megszokja, a közelében vagyunk akkor is, mikor eszik. nagyon jól ment a dolog, odáig jutottunk, hogy már simán lehetett közlekedni mellette, miközben evett - korábban nem is lehetett arra menni. volt olyan, hogy odaadtam az ételt, de egy kis darab a tálban maradt, már elkezdett enni, mégis vissza tudtam ültetni ("várjál")("ül"), odaadtam a maradékot, és megint ehetett - ("tied, okos" - ilyenkor a párom még meg szokta simítani, én nem). szóval jól haladtunk, miközben evett, oda lehetett tenni mellé a vizet, nem zavarta, de most megint morgott az egyik este, pedig nem változott semmi. eleinte azt hittük, hogy csak a csontos, húsos kajánál ( csirke farhátat szoktam főzni neki) morog, de aztán a száraznál is előfordult.
szóval, nem tudom, hogy ez mitől függ. Ill. a képen látható, hogy pici cicával mennyire barátságos, nem bántotta soha. a cica egyszer odament mikor evett, megfogta, és arrébb dobta, nem kapta meg, nem bántott.
nem tudom, hogy mit tegyek, megmondom őszintén elég kiismerhetetlen. Rafinált kutya. ugyan akkor, hihetetlenül szeretetreméltó, nagyon szeretjük, nem szívesen korlátoznám a mozgásterét, és nem szeretnék megválni tőle a gyerek miatt, ha van más megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!