Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak az ilyenek...

Miért akarnak az ilyenek kutyát, vagy miért van kutyájuk?

Figyelt kérdés

Tudom ez már mot egy hülye kérdés, csak tényleg nem értem.

Az első, hogy akinek csak lesz kutyája

Én egy fajtatiszta kutyát választottam, utána néztem, hogy milyen a fajta, milyen tenyésztők vannak Magarországon. Tudtam mennyibe kerül a fajta és nem is akartam keresni olcsóbban. ( a tenyésztő rengeteget segít addig is amíg meg nem születnek a kutyusok, hogy felkészült legyek) A munkát is sikerült olyat találnom, ami mellett van időm a kutyára és pénzem is.

De akik itt feltesznek kérdéseket, hogy olcsó kutya, keveset kell foglalkozni vele kutya, meg mikor lebetegednek és itt kérdeznek mikor már rég állatorvosnál lenne a helyük. Szóval nem értem. Az ilyen nem gondolja át az életét, hogy elég felelősség teljes és tudja biztosítani azt amire a kutyának vagy amúgy egy állatnak szüksége van?

A másik akinek van kutyája még is feltesznek olyan kérdéseket, amiket már nem értek.

Itt vannak nyílván szaporítók is, akik úgy tesznek fel kérdést mintha egy gyerek lenne kb...

Tudom ez egy ördögi kör és a kérdés is hülyeség, de engem kitudnak akasztani... Hogy az ilyen miért akar egy életről gondoskodni, vagy hogy valakinek miért van bármilyen állata is.

Én gyerekként is akartam kutyát, de tudtam, hogy sem anyagilag sem a helyet nem tudunk biztosítani, és el is mentem menhelyre, ott kutyázhattam és segíthettem is.

De akkor sem fogom fel , hogy vannak ilyen buta emberek és néha szülők is.

ezek azok a kérdések

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7552602-vanna..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7547879-chip-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7454096-mit-c..

és ez csak pár azokból amiket itt olvasok



#buta #gazdisok
2016. febr. 3. 11:31
 1/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7553027-nem-t..

na és ez a másik... ha téyleg ez egy gyerek akkor észre sem veszi, hogy szaporítók a szülei....

Persze tisztelet a kivételnek, a normális gazdisoknak. Nem akarok senkit megsérteni, csak már fenn akadtam

2016. febr. 3. 11:33
 2/10 anonim válasza:
100%

"Minden kutya megérdemel egy családot, de nem minden család érdemel meg egy kutyát"

Vannak ilyen emberek, én sem értem őket:-? 🐶

2016. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt azért van, mert nincsenek ránevelve... Nálunk a családban vannak olyanok, akik szerint rohadt vicces, amikor a hörcsög érdekes módon saját magától kibeleződött..., meg egyéb, hasonló módokon pusztultak el szegények... :( A szülők pedig nem tettek semmit, hogy a gyerekek jobban vigyázzanak a hörcsögeikre, továbbá a többi állatuk is rejtélyes módon pusztult el. :( Az ilyentől élete végéig eltiltanám az állattartást.

A másik felük ezeknek az embereknek, akik egyszerűen sötétek. Szerintük a kutya nem is élőlény, nem érez fájdalmat, ha pedig beteg, hát kit érdekel, ez csak egy kutya... Nincs értéke a szemében. Ezeket is eltiltanám örökre akármilyen élőlény tartásától, legyen szó állatról vagy növényről.

2016. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert sok ember önző, elhidegült és lusta, ebből kifolyólag pedig magányosak. Azt hiszik egy kutya megoldás minden bánatra, mert akkor menő lesz (pibbúllos erősgyerekek, táskakutyás pcsák), de a kutyát is úgy kezelik, mint egy eldobható tárgyat, mert ezt látják mindenhol; ha elromlik, dobd ki és vegyél újat. Nekik a kutya nem is társnak kell, csak egy eszköznek, hogy be tudjanak illeszkedni a közösségbe, mert amúgy a jellemük miatt szrba se nézi őket senki.


A faluhelyi emberkék szintén. A Pistának a kutyája ki van kötve, eszik a férgek és csoda, hogy él, de hát mégis él, akkor jó lesz ha én is így tartom, és persze kell a kutya, mert ha a Pistának van meg a Sanyinak is, akkor az én portámra is kell, mert nehogymá nekem ne legyen...


Nem viszik el orvoshoz, mert az pénzbe kerül. Egy "eszköz" meggyógyítására meg minek adjanak ki pénzt, ha ki is lehet dobni és újat venni? Max itt megkérdezi, mert ide is ingyen lehet kérdést írni. Sok ember egymással, sőt, a saját családtagjával is így bánik.

2016. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Ja és ugyan kicsit más téma, de azért még azt hozzátenném, hogy szerintem az emberek egyre jobban leépülnek szellemileg... Ha szétnézek az utcán mit látok? Egy anyát aki üvölt az 5 éves gyerekével, a buszon egy másikat aki a megtelt busz lépcsőjére rakja a babakocsit, félrelökve az embereket és úgy ellensúlyoz hogy ne essen ki a gyerek, a tizenévesek azon röhögnek hogy lógnak a suliból és szívják a füves cigit, az emberek kimennek a kocsik elé hogy átmenjenek az úton, és van aki egyszer csak megáll az út kellős közepén és néz a semmibe...


Sajnos TÉNYLEG vannak emberek, akiknek van valami bajuk fejben, és tartanak kutyát, sőt, gyereket vállalnak...

2016. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na igen, meg mikor telefonoznak és csak mennek...

Manapság alig látok olyat aki könyvet olvas..

De tény, hogy kicsit elbutultak (nem mindneki persze)

2016. febr. 3. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos a szüleimtől láttam a lehető legrosszabb példát kutyatartás terén.

Először beszereztek egy fehér puli kiskutyát (természetesen tk nélkül), az meg sem érte a felnőtt kort, ugyanis szőlőhegyen lakunk, kerítés nincs, így a kiskutya arra ment amerre akart, nevelni persze nem nevelte senki, egyszer elütötte az autó. Egyik első lába lebénult, rossz volt nézni, ahogy folyamatosan húzza a földön, tiszta seb volt állandóan, így el lett altatva. Ekkor 13 éves voltam kb.

Aztán jött egy kis szálkás szőrű tacsi, vele sem foglalkoztak szinte soha, közben én kollégista lettem, mikor nagy ritkán hazamentem, elvittem hatalmas sétákra az erdőbe, azt nagyon szerette.

Aztán szüleim fejéből kipattant hogy vegyünk mellé egy lányt, milyen jó buli lesz, a kiskutyákat meg majd eladjuk. Én már akkor szóltam nekik, hogy nem olyan egyszerű ám annyi kiskutyát elpasszolni, de persze nem hallgattak rám. Első alomból egy kiskutya lett, másodikból 6. Azért nagy nehezen eladták őket, kemény 5000/db, mondanom sem kell, állatorvos egyszer nem látta egyiket sem, nemhogy oltás meg féregtelenítés... Eközben rájöttek, hogy a szuka kutya teljes mértékben kezelhetetlen, senkire nem hallgatott, volt hogy a macskámat kapta el a gerincénél, és ha nem vagyok ott, nem tudom mi történik. Ekkor az egyik vevőre, aki jött 3 kiskutyáért, rátukmálták a szukát is.

Közben én kimentem külföldre 4 hónapra, egyszer csak kapom az üzenetet, hogy eltűnt a kan tacskó. Mint utólag kiderült, vagy 5 másik kannal verekedett össze egy szukáért a faluban. Állatorvoshoz ekkor sem vitték el, mondván jobban lett eszik iszik stb.

Pár héttel később végleg eltűnt a kutya, valószínűleg meghalni ment a kemény 8 évével. Anyumék mondták is, hogy hát olyan fura volt, mindenáron be akart menni a lakásba, pedig soha nem csinált még ilyet. Persze nem engedték be. Többet nem láttuk a kutyát.

De nem csak a kutyákkal, semmilyen állattal nem tudnak felelősségteljesen bánni. (Volt kecske, szamár, egyiket se tudták normálisan ellátni, ezekre most nem térek ki.)

Öcsém nyáron kikönyörgött egy kismacskát. Megkérdeztek engem is, hogy nem zavar-e, mondtam hogy nem, az én macskám ivartalanítva van, tehát bántani nem fogja. Hazahozta, egyszer kétszer kiment hozzá a kertbe, kb ennyi volt a macskával való kapcsolata, én etettem, én foglalkoztam vele. A kiscica náthás volt, megjegyeztem, el kéne vinni dokihoz. Válasz: nem, nekik erre nincs pénzük. Mondtam nekik, hogy így aztán jó példát mutattok öcsémnek is, hogy "jóvan hozd haza a kismacskát elvan az itt", de amikor orvoshoz kéne vinni akkor azt már nem mert nincs rá pénz. Természetesen elvittem én saját költségre, és valószínűleg ivartalaníttatni is én fogom.

Már nem lakom otthon egyébként, de havonta hordom haza a macskakaját, mert ha én nem venném meg, nem kapnának enni. Azt a havi 4-5000 ft-ot sajnálják tőlük. Kutyatartást szerencsére a jövőben nem terveznek.

Elnézést hogy hosszú lesz, sajnos rossz példát láttam csak, de ebből is lehet tanulni, ha mást nem is, annyit, hogy hogyan nem tartunk állatot.

2016. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem lehetett könnyű akkor Neked sem :/ sajnos az én családomban is van az unokatestvéreimnek egy vizslája... a két gyerek közül az egyik neveletlen, a mostoha apukám régi mercijébe kavicsokat tömött a kipufogóba... semmi leszídás vagy valami. Volt nyulamat kergette, ha szóltam szülőknek azt mondták én szóljak mert rájuk nem hallgat... na hát a kutya ugyan ez..

Mikor átmentünk szülinapozni, közölték férges.. erre a kutya belenyallt a tortába.. hát senki nem kért tortát...

Ezért sem értem minek egy családnak állat ha a gyereket nem tudják megnevelni... meg mert a gyerek akar kutyát.. én is vágytam rá és most lesz is :) igaz még 8hónap de nem baj :D

2016. febr. 3. 14:11
 9/10 A kérdező kommentje:
2016. febr. 3. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
mert ostobák az emberek. nem értik.
2016. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!