Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet a kölyök...

Mikortól lehet a kölyök kutyának csak száraz tápot adni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 hetes korban el lehet kezdeni beáztatva adni, 7 hetes kortól pedíg már elég nekik a száraz.

Üdv.

2010. márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Most 13hetes, eddig felesbe adtam neki szárazat-konzervessel, de akkor szép lassan kiiktatom a konzervet.

És egy nap 3 szor etessem, vagy legyen előtte mindíg a száraz?

2010. márc. 29. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Konzervet felejtsd el, ha nem akarsza a kutyunak rosszat.

Szívesen eszik, de semmi értékes nincs benne, és nagyon sok kutyi hasmenést kap tőle.

A szárazat aztathatod, ha nem eszi meg, de ne legyen előtte állandóan, csak mikor evésidő van.

Tedd elé, ha nem eszi meg 15 percíg, vedd el tőle, majd a következő evésnél ugyanígy.

Ne félj, ha nem eszik akár 1 , 1 1/2 napíg, nem fog éhenhalni.

Sokan azt tartják, egy kutyának mindíg éhesnek kell lennie.

Én ezt nem tudom, lényeg, hogy ne legyen elkényeztetve, mert akkor rossz evő lesz, és állandóan azon kell parázni, vajon mit fog őkegyelmessége nagy kegyesen megenni.

A tápokat ne váltogasd sűrűn, mert az is hasmenést okozhat könnyen, ha váltasz, fokozatosan tedd.

Üdv.

2010. márc. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Felesleges a konzervet erőltetni. Semmi tápanyag, víz és zselatin az egész. Rágnia sem kell, a fogait sem használja. És még rossz evőt is csinálhatsz a kutyádból.

Az én kölykeim már 3 hetesen is szárazon kapják, mert beáztatva nem szeretik, olyankor mennek a mamiét megenni.

2010. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Konzerv kiiktatva! És nem unja meg a szárazat, ha egyfélét adok neki egy nap háromszor? Most Belcando-t vettem neki, két pofára tömi. Egyenlőre.
2010. márc. 30. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem unja meg szerintem, csak akkor, ha napközben sokszor adsz neki jutifalatot, ami vélhetőleg jobban ízlik majd neki.

A kunyizással is bepróbálkozik majd, ne csábulj el semmiképpen a szomorú szemek láttán, mert a fejedre nő, és nem lesz egy nyugodt étkezésetek sem.

Olyankor, mikor Ti esztek, szigorúan parancsold a helyére, és a maradékot se add neki, maximum jutalomfalatként, mikor tanítod valamire.

Üdv.

2010. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
A kutya csak akkor válogatós, ha azzá teszed. Ha egész életében ugyanazt a kaját kapja, akkor sem fog ráunni.
2010. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!