A legtöbb ember miért nem tart keverék kutyát? Miért nem olyan kedveltek mint a fajtiszták?
3#-as a válaszod első sorában ott a keverèk szó...
Nem ègtem...
Nem értem a kérdést...
Falun lakunk, itt minden háznál van kutya, a "legmárkásabb" ami majdnem úgy néz ki, mint a németjuhász... De csak majdnem.
Nekem is két utcavegyes kutyám van, az egyik csak magára hasonlít, a másik leginkább tacskó szeretne lenni.
Szerintem egy-két rongyrázós újgazdagon kívül senkinek nincs törzskönyves kutyája. Illetve nem tudom, hogy a csivaváról meg a yorkiról ki döntötte el, hogy kutya. :D
Kedves utolsó inkább segíts egy kicsit nekik..
Ne bántsd az embereket.
Faj : kutya (egyedei szabadon egymással párosodnak ès tobábbszaporodásra kèpes egyedeket hoznak lètre) ha jól emlèkszem.
Fajta: azonos fajon belül meghatátozott külső ès/vagy belső tulajdonságok alapján törtènő párosításokkal, cèlirányosan
szelektálva. Stb
Azon nem tudok és nem is akarok segíteni, aki megveti a keverékeket, a mentetteket, a fajtatiszta kutyákat vagy egyes fajtákat. Ez számomra csak azt mutatja, hogy magát a kutyát nem képes tisztelni, az ilyen emberektől én csak elhatárolódni akarok.
Kérdező, egyébként a válasz a kérdésedre: az e,berek kb 90%-a keveréket tart, csak ennek úgy a fele ezt nem tudja vagy nem akarja tudni. A tk nélküli kutya ugyanis hivatalosan keveréknek minősül.
Aki pedig valóban fajtatiszta kutyát tart, az vagy azért tartja, mert:
-beleszeretett egy fajtába, emiatt fontos neki, hogy tényleg annak a fajtának a sajátságaival rendelkező kutyája legyen.
-egészséges, jó idegrendszerű kutyát akar. A menhelyi kutyák, főleg kölyök kutyák valóban lutrik, de nem az esetleges rossz nevelés miatt, hanem mert nem lehet tudni milyen örökletes betegségekkel rendelkezik, milyen idegrendszerű. Felnőtt kutyánál már sokkal jobban látni, hogy mennyire jó idegrendszerű, egészséges-e.
-magas szintű munkára, sportra nem lehet akármilyen kutyát használni. Ott már arra az adott célra tenyésztett kutya a megfelelő csak. Ott még a fajtatiszta egyedek között is nagyon erősen kell szelektálni.
Először is, az legtöbb ember keveréket tart, különösen falun.
Másodszor, szerintem annak, hogy sok ember lenézi a keverékeket, éppen a "nagy kutyások" az okai, akik állandóan azt hangoztatják, hogy:
- Kutyát ivartalanítani, amint lehet!
- Kutyát csak tenyésztőtől!
Ezekből (különösen az elsőből) az embernek egy idő után az jön le, hogy a keverék valami nemkívánatos dolog (persze ez nem az ő hibája, de annyira már nem gondolnak bele).
Először is: aki csak divatból tart kutyát, az azért teszi, mert az a szebb. Legalábbis ezt gondolják, innen jön a kifejezés, hogy a keverékek "korcsok". Ez tévhit, mivel a keverékek is tudnak olyan szépek lenni, mint fajtiszta társaik. Ráadásul, aki igazán megszeret egy kutyát, azt az sem érdekli, ha a kutyusnak nincs meg a fél fogsora, kidülled a szeme, és húzza a lábát.
Aki nem csak azért tart kutyát, mert úgy látja, ez milyen trendi, az sokszor azért választ fajtisztát, mert nagyjából lehet számítani arra, hogy milyen a kutya (belsőleg), mire van szüksége, egyszóval van egyfajta sejtésünk arról, mire vállalkozunk.
A keverékeknek általában nem ismerjük legalább az egyik szülőjét, ezért sem a kinézetre, sem az igényeire, sem pedig az állat tulajdonságaira nem tudunk számítani.
Bocsi, nem olvastam el az előző válaszokat... :)
Utolsó voltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!