Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát mennyire jó bent...

BloodWorm75 kérdése:

A kutyát mennyire jó bent tartani?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom ha bent van akkor mondjuk sokkal érzékenyebb lesz,jobban fázik stb.

Valaki tudna segíteni ebben, hogy leírja vagy ad egy linket?



2016. jan. 11. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb neki bent. A gazdáival lehet, egész nap foglalkoznak vele (a "gyere ide,menj onnan, nem szabad, okos kutya" mind kommunikáció a kutyával, ami jó neki). Hidegben a kinti kutya is fázik, attól nem fog jobban, hogy bent lehet. Ráadásul a kutyák többsége nem alkalmas kinti tartásra.
2016. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Két amstaffom van, panelban. Egész nap beszélgetek velük, tudom, hogy nem értenek, de jólesik, hogy figyelnek, meghallgatnak. :D

Egy folyamatosan kint tartott, nagyban leszart kutyus sosem lesz olyan okos, mint egy benti. Amelyik láncon van, napi egyszer odalökik neki a moslékot és még simit sem kap, annak mennyivel jobb az élete, mint egy egész nap a gazdival lébecoló benti kutyának? Szomorú, de sokan tartják ilyen putriszinten a kutyájukat. :(

Egyébként az enyéim abszolút nem érzékenyek. Eddigi életükben (kopp-kopp) oltáson és féreghajtáson kívül nem jártunk dokinál. Még megfázva sem voltak, semmi bajuk. Nem háklisabb egy benti kutya, sőt: a gazda előbb észreveszi, ha baj van, mint egy kint tartott ebnél.

2016. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ milyen fajta.Például egy újfunlandit,ónémet juhászt,kaukázusi juhászt vagy bernáthegyit nem szerencsés bent tartani mert szenvednek a melegben.Rövid szőrűeknél szerintem nem gond bár ott is számít a fajta mert nem mindegyik érzi jól magát lakásban.

Itt találsz infókat:

[link]

2016. jan. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy sétán jobban fog fázni, de a nap többi részében viszont egyáltalán nem. Én a helyükben simán cserélnék :) Nagyon fázós kutyára meg kell venni egy kabátot a sétához, és meg van oldva.
2016. jan. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
3-as, azért a te kommented is érdekes. Nem bírják a benti meleget? Én nem tudom, hogy nálatok bent mennyire van meleg télen, nálunk max. 23 fok. Amelyik kutya nem bírja a 23 fokot, annak Magyarországon a túlélési esélyei gyakorlatilag a nullát verik, mert tavasszal simán van 23 fok, nyáron meg sokkal, sokkal több is. Azt azért nem akarom neked elhinni, hogy a normál családok télen 50 fokot csinálnak bent, amibe beledöglik egy nagyobb szőrű kutya.
2016. jan. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
ezek a nagyobb testű, szőrű kutyák télre aljszőrzetet növesztenek, teljesen más mnőségű ilyenkor a szőrük, mint nyáron. És igen, melegük lehet a 24 fokos lakásban.
2016. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz érzékenyebb. Nyilván nem úgy kell csinálni,hogy bent van 23-25 fok a lakásban aztán kicsapod éjszakára a -10-be na erre lehet érzékenyebbek.


De pl ha kint mozogsz vele,viszed sétálni akkor nem fog fázni.


Nekem bichonjaim vannak,aljszőr semmi, az idősnek szőre is alig van, -10 fokban mikor sétáltunk nem fázott,nem remegett sőt még most amikor esett a hó akkor hempergett önfeledten,már csurom víz volt,de még mindig örömmel vettette magát a hóba.


De ha megálltunk,mert egy ismerőssel találkoztunk és 10 percet álltunk. Mindkettő remegni kezdett mint a kocsonya. Szóval a kutyák ha mozognak nincs gáz.


De léteznek kutya ruhák amik jó melegek és azokat rálehet adni

:)


Alapjában pedig jobb nekik bent a gazdival,meg mint írták hamarabb látod ha netán beteg. Jobb a kapcsolatod is.


Falukban azért agresszív sok kutya,mert semmit nem foglalkoznak velük,csak üvöltenek velük,verik őket napi 1x kapnak enni és csókolom.A gazdával semmi kapcsolatuk nincsen. Így ha támadnak a gazda se tudja őket leállítani hisz semmi kapcsolat nincs kutya- és gazda között.


Lehet kint is tartani megfelelően kutyát és lehet rosszul.


De egy benti kutyát rosszul nem igazán lehet tartani max ha keveset sétál,de még így is legalább a gazdival van és még ha 3x 10 percre de legalább ingerek érik.


Egy kerti kutyának még ez sincs meg.Totál egyedül,magányosan pusztulnak el.

Szőrnyűbb mikor mondjuk hátsó kertben van kikötve vagy kennelbe.Még annyi ingere sincs,hogy a járókelőket megugassa.

2016. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha el van hanyagolva a kutya, akkor tök mindegy, hogy lakásban vagy kertben tartják, ha meg rendesen foglalkoznak vele akkor is mindegy, a maradék idő nagy részében úgyis aludni fog. személy szerint én úgy gondolom, hogy kicsivel jobb dolga van annak a kutyának, aki többet van a gazdival egy légtérben, mégha épp nem is vele foglalkozik, de ez az én véleményem.

az én borderemnek nem nagyon nő ki a szőre és a talpa is érzékenyebb, de van ruhája és cipőt is adok rá ha kell, ha kinevetnek akkor is. írták már előttem, ha éppen mozog (játszik, fut stb.) úgysem fog fázni, akkor leveszem róla, elvan, csak hazafele menet rakom rá vissza a cuccokat, ruhát csak a minuszokban, cipőt meg csak ha olyan a talaj.

te is kevésbé lennél érzékeny, ha egy hidegebb országban nőttél volna fel. szerintem ezen felesleges parázni.

2016. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kérdésből ítélve kertes házban laksz.

Ez az ideális, legjobb helyzet :) A legjobb szerintem, ha a kutya benti-kinti, kinti-benti...vagyis napközben, ha a gazda nincs otthon, kint van a kertben, tavasztól késő őszig mondjuk, főleg, ha rövid szőrű. Ha a gazda otthon van, akkor sétálnak-játszanak-tanulnak, s utána együtt mennek be a házba, valamint a kutya bent is éjszakázik.

A rövid szőrű kutyákat ősztől tavaszig nappal is bent tartanám

2016. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Persze azért még jöhetnek a válaszok!

2016. jan. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!