Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kutyát tartani?

Miért jó kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Mert erre a legtöbben azt mondják,hogy azért mert jó társ.De egy embernek nem ember társ kéne?És ha valakinek már vannak ember társai(barátai),akkor minek neki kutya?

Ezt a kérdést csupán kíváncsiságból teszem fel,nem azért mert ne szeretném a kutyákat,csak érdekel.



2015. dec. 26. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A ,Marley meg én' című filmből idéznék: "Egy kutyának nem kell se luxusautó, se hatalmas ház, se drága ruhák. Beéri egy útszélen talált bottal. Lehetsz gazdag vagy szegény, buta vagy okos, agyafúrt vagy tökkelütött, a kutyádnak mindegy. Ő csak szeretet kér és ad. Hány emberről mondhatod ezt el? Hány ember szeret feltétlen és olthatatlan szeretettel? Hány ember mellett érzed, hogy ami te vagy, az különleges?"

Szerintem ez jó válasz a kérdésedre. :)

2015. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Mert feltétel nélkül elfogad, jólesik az,mikor az ember sötétebben látja a dolgokat.
2015. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nem lehet igazán jó választ adni.

Ez olyan mint amikor megkérdezik tőled, hogy miért szereted a párodat. A szép szemei miatt? A haja miatt? A hangját imádod? Az nem válasz :) Úgy igazán nem tudod elmondani.

Na ugyanez van a kutyával is. Ezt csak akkor tudod igazán, ha van/volt már kutyád :)

2015. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akinek még nem volt kutyája, vagy nem szereti őket, annak szerintem ezt nem lehet elmagyarázni. Például aki nem volt még igazán szerelmes, annak se tudod pontosan meghatározni, hogy mi is az. Mert magát az ÉRZÉST nem lehet szavakba önteni.

Ugyan ez van itt is. Olyan kapcsolat alakul ki kutya-ember között, olyan érzelem amit nem lehet megmagyarázni. Nem olyan mint a szerelem, nem olyan mint a szeretet. Egy teljesen más érzés.

És mióta kutyás vagyok (lassan 2 éve), elmondhatom, hogy ennél szebb kapcsolat nem igen létezhet. :)

Szóval ha egyszer lehetőséged adatik rá, és úgy érzed felelőséggel be tudsz vállani egy kutyát, akkor nem szabad kihagyni! És ezt üzenem mindenkinek! :)


20/L

2015. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 kutyám van(német juhász,amerikai stafford,és yorki keverék).

Rájuk Családtagként tekintek. Nem kutyákra. :)

Mindhárman okoztak már bosszúságot,idegességet,sokat kellett rájuk költeni. Annyi pénzből vehettem volna egy sportmotort.Csakhogy azt az érzést,amit munka után hazajövök,és ahogy Ők viselkednek,nem lehet leírni.

Nekem esnek,nyalogatnak összevissza,mintha 1000 éve nem láttak volna.

Emberben sokkal többször csalódtam,mint Bennük. Egyszer se okoztak csalódást,amikor velem vannak,olyan mintha megmutatták volna a mennyországot,ahol nincs kapzsiság,irigység,átverés,és nincsenek előítéletek.

Szóval röviden ez az én véleményem. :)

2015. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5#-ös kommentelő vagyok.

24/F

2015. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"De egy embernek nem ember társ kéne?És ha valakinek már vannak ember társai(barátai),akkor minek neki kutya?"


Hát figyelj, én nagyon szeretem a vaníliafagyit de attól még csokisat is ehetek, nem? :)

Attól hogy valakit körbevesz egy csomó szerető ember, miért ne barátkozhatna az állatokkal is?

Azért jó kutyát tartani (meg igazából bármilyen állatot), mert az emberbe bele van kódolva, hogy szeret gondoskodni valakiről.

2015. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
47%
Érdekes,mindenki mindig a kutyákkal jön,pedig egy macskával is lehet hasonló "viszonyt" kialakítani,az egy kicsit más,igaz,de... mindegy.
2015. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igazad van, jelenleg nekem is 2 cicám van és épp olyan társként tekintek rájuk. Sőt, mintha a gyerekeim lennének :D Csak a kérdés most a kutyákra összpontosított szerintem azért írt mindenki róluk.
2015. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 SzMHZs ***** válasza:
100%

Én amióta az eszemet tudom, kutyát akartam. Igazából nem volt racionális célom vele, egyszerűen vonzott. Most már kettő van, és imádom őket, velük lenni, akárcsak a kanapén tv-zni az ölembe hajtott fejükkel, vagy kirándulni velük, akármit. Emellett vannak barátaim ugyanúgy, boldog párkapcsolatom, nem kompenzálok velük semmit. Egyszerűen csak jók az ember lelkének :) És szerencsére ők is boldognak tűnnek.

Ugyanez igaz a két cicámra is :)

2015. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!