Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kutyát tartani?

Miért jó kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Mert erre a legtöbben azt mondják,hogy azért mert jó társ.De egy embernek nem ember társ kéne?És ha valakinek már vannak ember társai(barátai),akkor minek neki kutya?

Ezt a kérdést csupán kíváncsiságból teszem fel,nem azért mert ne szeretném a kutyákat,csak érdekel.



2015. dec. 26. 17:32
1 2
 11/14 elwera ***** válasza:
100%
Ez nem társról szól. Persze benne van az is, hogy egy plusz valaki, aki mindig ott van mellette, de nem ez az egyetlen ok, ez több okból tevődik össze. A kutyák rosszak, de aranyosak, hűségesek és tiszta erőből szeretnek téged, van egyéniségük, néha viccesek, és ki ne szeretné a puha szőrös macikat.
2015. dec. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám kolléganőjének a 4 kutyáján kívül senkije sincs; a férje elhagyta, mert betegsége miatt nem lehet gyermeke (policisztás), szülei már nem élnek, rokonai nincsenek. De az a szeretet, amit a kis bichon-tól és a 3 német dogtól kap, bőven kárpótolja mindenért. Saját bevallása szerint ha nem tartana kutyát, már nem élne; ez a 4 örömgombóc tartja őt össze, ők a családja.

Nekem is 2 kutyám van, el sem tudom képzelni, milyen volt az élet előttük. :) Van élettársam, szüleim, de amit a kutyák adnak, azt embertől sosem kapod meg. Feltétel nélküli szeretet a kutya mottója; ő nem nézi, hogy gubancos a hajad, nem érdekli, hogy kerekesszékes vagy, nem zavarja, hogy hiányzik a fél arcod; ő csak szeret, mert te jelented neki a mindent, neki te vagy maga az élet.

Ezért jó kutyát tartani. :)

2015. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk jó időszakomban jött a kutyám. Félénkebb lány voltam mindig. Keveset voltam a szabadban.Itthon tespedtem. Aztán egy kutya megváltoztatott. Napi 3-4 séta a szabadban. Emberekkel tudtam kialakítani kapcsolatot,más kutyásokkal.Gyerekként is. Egyre jobban nyíltam meg ő általa. Ha nem ért rá egy barátom sem akkor fogtam magam és a kutyámmal mentem kirándulni. Vele is ugyan olyan jó élmény volt. Azóta felnőttem, 23 éves lettem. A kutyám meg 14 éves lesz. Kapcsolat közöttünk meg nagyon különleges! Van egy legjobb barátnőm akitől sok mindent megkapok,egy hullámhosszon vagyok megszólalnom sem kell tud mindent róla és én is ő róla. De össze sem hasonlítható a kutyám által adott szeretett és amit legjobb barátnőmtől kapok.Pár kapcsolatom nincsen.


Mint írta az egyik válaszadó,olyan érzés kutyát tartani amit nem lehet leírni ha nem élted át. Én sosem voltam szerelmes.Hiába látok környezetemben szerelmes párokat,hiába beszélnek róla miért jó. Annyira nem tudom magam bele képzelni,hiszen nem éltem át.


Így hiába mondjuk mi,hogy milyen érzés kutyával élni. Ha nem volt és nem lesz kutyád sosem fogod meg tudni.


Viszont amint lesz,akkor már másképp fogod nézni a dolgokat :)


Jó érzés haza jönni és mindkét kutya (húgomnak is van) ott sertepertél,örül.


Nekem egy barátom sincs aki szeret sétálni,kirándulni,mindegyik kocsival mindenhová típus. A kutyámmal ezt is kiélhetem!! Egyedül nyilván rossz,de ha már kutyával megyek nem vagyok egyedül!Nekem tök jó kikapcsolódás,hogy nem az a program,hogy igyuk magunkat halálra és bulizzunk hering módjára,meg shoppingolás,otthon ülés. Hanem,hogy a szabadban friss levegőn,erdőben,parkban sétálhatok. Nekem is öröm. A kutyán pedig látni mennyire élvezi még ad egy pluszt az egésznek.

2015. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kutya több, mint 100.000 évvel ezelőtt alakult ki az ember mellett. Ez azért nem egy elhanyagolható idő. Az ember egyszerűen csak vonzódik a kutyához, hisz a tulajdonságait, főleg a szociális tulajdonságait tekintve hasonló az emberhez -vagy kis iróniával, az idealizált emberhez. Olyan ismerőseim vállalnak kutyát és foglalkoznak velük komolyabban, akiknél a családi hátterüket tekintve ez egy megmagyarázhatatlan döntés. Soha semmilyen állatuk nem volt, korábban nem is akartak, de egyszer csak úgy érezték, hogy kell nekik egy kutya, vagy macska. Ezt én mással nem nagyon tudom magyarázni, csak azzal, hogy az ember ösztönösen vonzódik az állatvilághoz, főleg persze a háziasított állatokhoz, leginkább a kutyához.
2015. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!