Hogyan kezdhetnék bele?
A férjemmel régóta házasok vagyunk.
Mióta együtt vagyunk elkezdtünk gyűjteni pénzt, hogy az álmunkat egyszer valóra válthassuk!
Állat menhelyet szeretnénk alapítani.
Hála az égnek nagyon jól keresünk együtt ketten!
Havi másfél millió forintot.
A férjem viszonylag keveset van otthon, de én a nap minden percében otthon vagyok (számítógépes munka).
Sokat tudnék foglalkozni az állatokkal.
Mint már említettem nagyon régóta spórolunk.
20millió forintot sikerült eddig összegyűjtenünk.
Ennyi pénz elég egy kultúrállt kis állatmenhely alapításához vagy még gyűjtögessünk hozzá pár évig?
Van már egy 2 hektáros telkünk egy erdő közepén, szóval telekárat nem kell beleszámítani!
És hogy kellene ebbe az egész dologba belevágni?
Nagyon szeretnénk a gazdátlan, árva és kóbor kutyusokon, cicusokon segíteni.
A normális válaszokat előre is köszönöm:)
Hát, gratulálok az elhatározáshoz!:-) Gyakorlati szempontból, én úgy kezdeném, hogy alapítványt alapítok, az 1% stb miatt. Honlapot mindenképpen létre kell hozni, mert gondolom örökbe is akartok adni.
Másrészről meg fogadni egy megbízható embert, és a kenelek építésébe kell belefogni. Azt hiszem a német juhász fajtamentők most építettek egy telephelyet, biztosan segítenek nektek.
Nagyon sok szerencsét!
Igyekezzetek a "nagyoktól" is gyakorlati tanácsokat kéni. Úgy mint a Noé, Lelenc, Pilis-budai kutyások, fajtamentő egyesületek (pl. retriever rescue) stb. Ez egy elég összetett dolog lesz szerintem. A telephely létrehozása és az alapítvány az inkább a hivatalos része, amiben az illetékes önkormányzat tud megfelelő válaszokat adni a felmerülő kérdésekre. Azonban - és hogy a jövőben sok támadástól és csalódástól is megóvd magatokat - a mentési, örökbeadási folyamatról nagyon sok gyakorlati ismeretet kell szerezni. Ha van lehetőséged, akkor a saját menhelyetek elindításáig vállalj önkéntes munkát valamelyik nagyobb szervezetnél, mert abból rengeteget tanulhatsz. Ugyanis ezek nem annyira egyszerű dolgok kezdve egy talált kutya befogásától az elsősegély nyújtáson, ivartalanításon, chipezésen át a megfelelő gazdijelöltek felkutatásáig, kiválasztásáig és a kutyák családhoz kerülése utáni sorsuk nyomon követéséig. Nagyon szép és felelősségteljes munka ez, melyet azt gondolom, életfogytig tanul az ember. És ezekben a gyakorlati dolgokban is nagyon alaposan fel kell készülni, egyrészt mert egy ilyen helyzetben lévő kutyussal szemben sokszoros a felelősség úgymond, hiszen mindenkinek az a célja, nehogy szaporítókhoz vagy olyan gazdákhoz kerüljenek, akik újra kidobnék, megkínoznák őket... Másrészt a jogi oldala miatt is, tisztában kell lennetek mindennel - talált kutyát meddig kell tartani, mikor lehet ill. kell ivartalanítani, hogy néz ki egy örökbe adási szerződés, annak betartásának ellenőrzésének a módja, szerződés szegés esetén milyen eljárás indítható stb. stb.
Kívánom Nektek mindehhez a legjobbakat, szorítok, hogy sikerüljön és olajozottan működjön! És szívből kívánom azt is, hogy sikerüljön fölvenni a kapcsolatot olyan személyekkel, akik el tudnak titeket ebben indítani.
Kísérd figyelemmel az itteni topikokat is, nagyon sokat lehet belőlük tanulni és a témában kompetens személyekkel is föl tudjátok a kapcsolatot venni:
Nagy szükség van a környéken egy ilyen helyre, mert a ceglédi menhely kritikán aluli.
Ajánlom, hogy mielőtt belekezdesz, vedd fel a kapcsolatot a Cerberos kutyaiskolával. Szoktak szervezni kutyamentési tanfolyamot, én is sok érdekes dolgot tanultam meg. Mikor azt hiszi az ember, hogy már mindent tud, akkor jön rá, hogy még rengeteg tanulnivalója van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!