Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire véljem ezt a viselkedést?...

Mire véljem ezt a viselkedést? Kisajátítás? Bevédés? Ő a főnök?

Figyelt kérdés

Fél éve örökbe fogadtunk egy kutyát, ivartalanított 1,5éves kan vizsla keverék. Nincsenek vele komolyabb gondok, már egész jól összeszoktunk.

Azonban reggelente, amikor párom felkel és én még alszom, akkor a kutya feljöhet az ágyra, miután letakartuk. Mikor a párom elkézd öltözni a szobában a kutya elég látványosan mellém fekszik, nem rám, ccsak szorosan mellém és rám rakja a fejét. Aztán amikor jön a párom puszit adni, akkor a kutya látványosan elfordul. Korábban volt, hogy olyan mozdulatot tett, mintha odakapna, de nem tette, csak ezt a benyomást keltette. Egyszeri alkalom volt, le lett szídva, azóta csak ez a félre fordulás van. Miért csinálja? Általában, amikor elmegy a párom, akkor a kutya rá pár percre fogjq magát és az ágy közepére fekszik, maximum csak kicsit jozzám érve vagy még az sem.

Ezt a dolgot azért furcsállom, mert mikor hozzánk került, akkor amikor ölelkeztünk, csókolóztunk mindig be akart állni közénk vagy ugrált. Azóta erről leszoktattuk, qnnyi mqradt, hogy hozzánk dől. Hogyha az ágyban fekszünk, s összebújunk, akkor sem akar közénk mászni, vagy hasonlóak. Csak ez a reggeli dolog van, ami furcsa.

Ezóval szerintetek ez mi lehet?


2015. dec. 17. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem van benne egy enyhébb féltékenység, azért fordul el. Jól kezelitek, szerintem tudja mi a helyzet, csak próbálja a tudtodra adni, hogy ő most azért megsértődöt :D
2015. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Látatlanban nyilván csak hasracsapás, amit írok, de nekem ez jön le a leírásodból:

A párod ilyenkor fölétek hajol, ami domináns, fenyegető testbeszéd kutyául. A kutyád már tudja, hogy nem így kell értelmezni, de azért ad válaszul egy békéltető jelzést, elfordul. Ilyen jelzés még pl. az orr megnyalása, ásítás, látványos vakarózás.


Szóval nekem úgy tűnik, hogy a kutya kényelmetlenül érzi magát, de igyekszik jó képet vágni a dologhoz.

2015. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem feljebbvalónak gondolja magát a párodnál a rangsorban, sőt lehet hogy nálad is. Nekem Illatosos kutyám van, de már az első naptól vannak olyan szabályok, amiket következetesen be kell tartani. Ilyen például a főnök kérdése is.A kisajátítás, bevédés a feljebbvaló elől, tipikusan annak a jele, hogy a kutya átvette az uralmat, ő szabja meg, mit lehet mit nem.


Azt is meg kell tanítani, hogy mikor van az az idő, amikor ő kap figyelmet. Csakis ő. Figyelmet igényel, ő is akárcsak az enyém. Én ezt úgy oldottam meg, hogy mikor otthon vagyok, vannak olyan időintervallumok (10-perc, fél óra, két óra, nem szabályszerűen követve egymást) sétán kívül, amikor csak vele foglalkozom. Ezen kívül max szemkontaktust veszek fel vele. De nem kezdem el nyünyörgetni, vakargatni, játszani vele. Ő ezt megértette, testbeszédemből már tudja, hogy na most játszunk, kényeztetődünk, máskor meg figyeli hogy mit csinálok, vagy pihen.

2015. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Először is nem engedném fel az ágyra. Az ágy a te helyed és a párodé. Te se mászol be a kosarába. Ha látja, hogy "el tudja foglalni" párod helyét, akkor persze, hogy felsőbbrendűnek érezhető magát.


Szóval kezdjétek ezzel szerintem, hogy nem engeditek fel az ágyra. Utána jöhet az, hogy CSAK AKKOR mehet fel, ha megengeded neki. De olyat ne, hogy akkor mikor kedve szottyan felmehessen.


Kellenek szabályok.

2015. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi is azt gondoljuk, amit a 2. válaszadó írt.

Falkavezér kérdéskör érdekes. Nem minsig jöhet fel az ágyra, csak ha engedélyt kap, reggelente is így jöhet fel, bár ezt nem írtam. Este ágyban alvás nincs, max nap közben, szintúgy engedélyhez kötve. Régebben szeretett volna este is fent aludni, eleinte rögtön feljött, majd enyhébb próbálkozások, hogy csak a fejét rakta a lábunkhoz, de ha mondöam

2015. dec. 17. 12:57
 6/11 A kérdező kommentje:

Hülye okos telefonok...

Szóval hogyha.mondtam, hogy helyedre, akkor már ment is. Mára már eljutottunk oda, hogy próbálkozás sincs.

Falkavezérnek tartom magam. A kutya visszajön első hívásra, kutyáról lehívható. Ajtó előtt mi megyünk ki előbb, kajánál csak akkor ehet, hogyha engedélyt kap. Szóval ezért is nem gondolnám, hogy ő az úr.

De további ötletekrt is szívesen várok. Nyitott vagyok a kérdéskörben.

2015. dec. 17. 13:00
 7/11 A kérdező kommentje:
A féltékenység is felmerült bennem, bár nem tudom, hogy ez a fajta érzés mennyire van jelen a kutyákban. Bár két kutyám van, s vélk ilyesmit felfedezni egymás között, de nem is tudom...
2015. dec. 17. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi sok sületlenséget összehordani.


A 2-es válaszoló mondta meg a tutit.


A többieknek ajánlom, hogy a kutyák testbeszédét buzgóbban tanulmányozza!

2015. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
8-as, én meg neked ajánlom, hogy ha nem tudsz értelmes, saját kútfőből összehozott választ adni, inkább fogd be.
2015. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne engedd be az ágyba már, ez beteg, és gusztustalan dolog. Lakásban sincs eleve helye, hát még az ágyban....
2015. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!